Juz po joomli? Pomocy
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Juz po joomli? Pomocy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny Juz po joomli? Pomocy

    Stalo sie - chodzilo dobre 2 miesiace i najpierw wywalilo bledy w bocie whosonline a teraz padlo na amen:

    DB function failed with error number 1016
    Can't open file: 'jos_session.MYI'. (errno: 145) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = MD5( 'ff4d5632fc0e3dcf993e230967b98367' )
    SQL =
    SELECT session_id
    FROM jos_session
    WHERE session_id = MD5( 'ff4d5632fc0e3dcf993e230967b98367' )

    zamiast strony wyswietla tylko to nieda się wejśc ani do panelu admina na na strone
    na liscie tabel tylko przy niej pisze ze " jos_session w użyciu"
    Wszedlem do phpMyAdmin - sprobowalem podgladnac strukture jos_session i wyskakuje tez:

    Błąd
    zapytanie SQL:
    SHOW KEYS FROM `jos_session` ;
    MySQL zwrócił komunikat:
    #1016 - Can't open file: 'jos_session.MYI'. (errno: 145)

    wcielo mi tablice? da sie to uratowac jeszcze?jak co adres stronki: http://parafianspj.glt.pl/
    nexus246 pisal "ile mozesz zapytan SQL wykonywac, moze jest jakis limit na godzine"
    mam to postawione na swoim serwerze - nic specjalnie nie konfigurowalem - wczesniej super chodzilo problem dotyczy tylko tej bazy - mam jeszcze uruchomiony jportal i chodzi - wlasnie jestem po reboocie calego kompa.
    livio pisale ze to moze wina bazy: "wina bazy danych.Szczególnie, jeżeli jest w wersji 5."
    stone sie zas pytal o parametry serwera wiec:
    MySQL 4.0.20 do zarzdzania uzywam phpMyAdmin 2.6.4-pl1 komp p200 80mb ram, dysk 800mb

    Gdybajac - wystarzy jakos nadgrac ta jedna tabele? czy wystarczy usunac ja a na jej miejsce wstawic nowa?

    Ostatecznie czy da sie jakos naprawic sama tabele - wyczytalem o "REPAIR TABLE nazwa.tabeli pomogło" tylko jak to zrbic?

    Aha i do czego sluza pliki bin.066 itp (mam je w var/lib/mysql) - to sa jakies logi ktore mozna skasowac? bo troche tego mam.
    Ostanio edytowane przez jahu : 18-03-2006 15:28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Błąd ten czasem się zdarza w Joomli
    Nalęży albo wyczyścić tabele sessions, albo ją usunąc i znaleźć kod sql dla niej w pliku sql instalki joomli wkleić do phpmyamina

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Błąd ten czasem się zdarza w Joomli
    Nalęży albo wyczyścić tabele sessions, albo ją usunąc i znaleźć kod sql dla niej w pliku sql instalki joomli wkleić do phpmyamina
    Wiesz - nie wiem jak wyczyscic tabele jesli pisze ze w uzyciu i taka opcja nie jest aktywna w phpmyadminie cokolwiek sie chcialo robic na tej tabeli wypisywalo bledy - a odnosnie wklejenia do phpmyadmina - wlasnie nie rozumiem jak to zrobic.

    Ja to zrobilem przez zapytanie do bazy mysql:

    repair table jos_session - poskutkowalo

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ciag dalszy problemow - nie wiem co teraz zrobic - znowu tak wywalilo iporobowalem znowy zrobic to zapytanie do bazy ale wyswietla mi komunikat:

    Brak zapytania SQL!

    i kicha macie jakas rade? co jest przyczyna?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Zanim nadpiszesz (wyczyścisz) tabele, spróbuj po prostu funkcji napraw (w phpmyadmin). Wprawdzie nie przy joomli, ale przy innym skrypcie zdarzało mi się to dość często. I po naprawie zawsze było juz ok.... jakiś czas.

    I jak z tego wynika, to nie jest przypadłość tylko joomli. Moje "podejrzenie" bardziej skłania się ku samemu serwerowi (hosting). Aczkolwiek nie znam się na tym. W każdym razie u mnie po przenosinach problem znikł całkowicie.

    Pozdrawiam
    frico

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    problemow ciag dalszy:

    ostatnim razem wystarczylo wykonac zapytanie do bazy : "REPAIR TABLE jos_session" = to wystarczylo i wszystko dzialalo ok - niestety musialem wylaczyc serwer i po restarcie cos mi sie wyglebilo ponownie i efekt ten sam czyli komunikat

    http://forum.joomla.org/index.php?topic=15832.0;wap2

    Znalazlem co takiego - nalezy to wkleic jako zpaytanie - tabela zostanie usunieta a na jej miejsce utworzona nowa - pusta (sama tabela nie ma jakis waznych danych ze wzgledu na saa zawartosc serwisu).
    DROP TABLE `jos_session`;
    CREATE TABLE `jos_session` (
    `username` varchar(50) default '',
    `time` varchar(14) default '',
    `session_id` varchar(200) NOT NULL default '0',
    `guest` tinyint(4) default '1',
    `userid` int(11) default '0',
    `usertype` varchar(50) default '',
    `gid` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
    PRIMARY KEY (`session_id`),
    KEY `whosonline` (`guest`,`usertype`)
    ) TYPE=MyISAM;

    tylko ze i przy wprowadzaniu zapytaniaia repair i tego calego kodu efekt ten sam -komunikat:

    Brak zapytania SQL!

    Co zrobic z tym fantem?

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny problem

    I ja miałem to samo. czyli błąd DB function failed with error number 1016
    i wystarczylo wykonac zapytanie do bazy : "REPAIR TABLE jos_session" = to wystarczylo i wszystko działa ok. Co ja bym zrobił gdyby nie to forum. Wielkie dzięki.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    REPAIR TABLE jos_session gdzie należy wykonac takie zapytanie ? w configuration.php?

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Temat sprzed 5 lat!
    Takie cóś robi się w bazie danych, ale Ty nie możesz tego robić bez kopii zapasowej!!!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyli stary ale jary CIACH - GALL
    Kopia zapasowa jest. Przenoszę stronę z jednego serwera na drugi. Używałem akeeba backup, żeby spakować stronę.
    Ogółem rzecz biorąc posługiwałem się poradnikiem ze strony http://joomla-porady.blogspot.com/20...ny-serwer.html
    Przeniosłem spakowany plik ze stroną z kickstart.php oraz pl-PL.kickstart.ini na serwer docelowy i próbowałem to wszystko rozpakować.
    Miałem z tym problem więc zleciłem to zadanie dla biura obsługi serwera. Zrobili to i dostałem takiego maila: "plik został rozpakowany. Jeśli wgra Pan bazę danych na serwer (proszę ją najpierw utworzyć przez panel administracyjny) i baza zostanie skonfigurowana w pliku configuration.php; strona powinna się uruchomić."

    Bazę danych utworzyłem. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale do bazy importowałem plik
    joomla.sql który ściągnąłem przez Total Commandera z rozpakowanej strony z:
    $installation/sql

    Efekt mojej pracy widać na stronie www.maletka.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •