Juz po joomli? Pomocy - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Juz po joomli? Pomocy

  1. #11
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Nie wiem, po co pokazujesz język komuś, kto chce Ci pomóc...
    Przetłumacz sobie komunikat, a wszystko stanie się jasne

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nikogo nie chciałem tym językiem urazić.
    Rozumiem, że jasne jest to dla kogoś kto zna podstawy obsługi bazy. Ja rozumiem co tam jest napisane ale nie wiem jak to wykonać.
    Załącznik 5287
    Tak to wygląda u mnie. I nie wiem za bardzo jak się za to wszystko zabrać. Może i nie jest to wszystko trudne, ale czas potrzebny dla mnie na zrozumienie wszystkiego jest zdecydowanie za długi w porównaniu do bieżącej sytuacji. Firma nie ma teraz żadnej strony i potrzebuję pilnie ten temat załatwić.

  4. #13
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Więc nie przetłumaczyłeś komunikatu...
    Zabrakło miejsca na bazę danych.

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Z tekstu tak to wynika, ale znalazłem temat na forum gdzie ktoś miał taki sam komunikat ale jednak nie było problemem miejsce na bazę.

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...or-number-1146

    ---------- Post dodany o 18:48 ---------- Poprzedni post był o 18:27 ----------

    Już rozumiem o co chodzi. Zmyliło mnie to jos_ i wszędzie tego szukałem bo myślałem że tak ma być. Jednak chyba słusznie rozumiem, że w różnych miejscach ten przedrostek może być również różny. u mnie musiałem wstawić '#__' jako przedrostek bo między innymi jest tutaj plik #__sesion.
    Niestety wciąż nie chce działać.

  6. #15
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzechoo88 Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale do bazy importowałem plik joomla.sql który ściągnąłem przez Total Commandera z rozpakowanej strony z:
    $installation/sql
    A dlaczego (po rozpakowaniu przez obsługę) nie poszedłeś dalej za cytowaną instrukcją i nie uruchomiłeś instalatora? Wystarczyłoby mu podać dane utworzonej bazy.

    Byłaby wtedy pewność, że baza została wgrana, a plik configuration.php zmodyfikowany jak należy.

    Myślę, że możesz jeszcze to zrobić - jeśli katalog installation skasowałeś, to wgraj go przez ftp-a, zmień lub usuń nazwę pliku configuration.php i w przeglądarce internetowej wywołaj adres www.maletka.pl - powinien uruchomić się instalator. Dalej według instrukcji.

    BTW w cytowanym poradniku jest poważny błąd: żaden katalog ani plik na serwerze nie powinien mieć chmod-ów 777 - to poważne zagrozenie dla bezpieczeństwa strony. Powinno być 755 dla katalogów i 644 dla plików.
    Ostanio edytowane przez Karol99 : 04-04-2012 20:23

  7. #16
    Bywalec loocek awatar
    Dołączył
    10-06-2009
    Skąd
    KrakOFF
    Wpisy
    209
    Punkty
    19

    Domyślny

    gdzie mianowicie jest plik #_sesion??
    jak to

    Cytat Wysłane przez grzechoo88 Zobacz wiadomość
    w różnych miejscach ten przedrostek może być również różny
    ów przedrostek musi być taki sam we wszystkich tabelach w bazie
    przedrostek musi być również ten sam w pliku configuration.php
    Allways look on the bright site of Joomlife!

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Karol99 Zobacz wiadomość
    A dlaczego (po rozpakowaniu przez obsługę) nie poszedłeś dalej za cytowaną instrukcją i nie uruchomiłeś instalatora? Wystarczyłoby mu podać dane utworzonej bazy.
    Jak wchodziłem w maletka.pl/kickstart.php to już nie miałem ani żadnego instalatora ani nic. Nie wiem zbytnio jak miałbym go po tym rozpakowaniu wywołać (ten instalator).



    Cytat Wysłane przez loocek Zobacz wiadomość
    gdzie mianowicie jest plik #_sesion??
    Plik session znajduje się tu:
    Załącznik 5288

    czyli tam gdzie wszystkie inne moje tabele.
    Pisząc o różnych przedrostkach w różnych miejscach miałem na myśli w różnych bazach danych.
    Ale zaczynam wątpić w to czy przedrostek '#__' ma prawo występować w Joomla, bo wszędzie czytam o tym 'jos_'

    A ten przedrostek #__ już wstawiałem w zmiennej var $dbprefix = '#__';
    nie rozwiązało to problemu ale komunikat błędu wyświetla mi się już inny.

  9. #18
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzechoo88 Zobacz wiadomość
    Jak wchodziłem w maletka.pl/kickstart.php to już nie miałem ani żadnego instalatora ani nic. Nie wiem zbytnio jak miałbym go po tym rozpakowaniu wywołać (ten instalator).
    Kiedy na serwerze nie będzie pliku configuration.php, a będzie katalog installation, to wywołanie adresu strony powinno spowodować uruchomienie instalatora. Jeśli nie - to adres www.maletka.pl/installation/index.php

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2012
    Skąd
    Zalewo
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wszystko już śmiga. Teraz czas wziąć się za dalszy rozwój strony.
    Rozwiązanie zastosowałem zupełnie inne niż chciałem pierwotnie. Odpuściłem sobie przenoszenie strony z jednego serwera na drugi. Zalecono mi zostawienie Joomli na serwerze jaki jest a zrobić tylko przekierowanie z mojej starej domeny www.maletka.pl na nowy serwer. Początkowo nie chciałem takiego rozwiązania bo myślałem że przekierowanie będzie wyglądało tak, że na pasku przeglądarki będę widział nazwę domeny na której serwer aktualnie się znajduje, ale tak nie jest.
    Przynajmniej się czegoś dowiedziałem.
    A za pomoc wszystkich - dziękuję.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •