Joomla czy Drupal
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Joomla czy Drupal

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2006
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Joomla czy Drupal

    Witam

    Bardzo chciałabym poznać Wasze opinie na temat tych dwóch systemów. Nie po to piszę aby robić reklamę jednego, bądź drugiego, ale proszę bardziej o Waszą ocenę. Może postarajmy się ocenić i skomentować w odniesieniu do czterech kryterii.
    • Przyjazność
    • Funkcjonalność
    • Dostępność komponentów, modułów, skórek etc.
    • Polski Support
    Jestem początkujący a nawet powiedziałbym że bardzo początkujący... nie mniej jednak ciekaw jestem różnić pomiędzy systemami i druga rzecz to chciałbym poznać Wasze powody lub motywacje w zakresie wyboru jednego bądź drugiego systemu.

    Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.

    pozdrawiam

    Jarecki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jak jesteś początkujący to powiem Ci tak : na Joomli postawisz swoją stronkę ( czy co tam chcesz), na drupalu raczej nie ( no chyba że znasz doskonale angielski). Wszystko masz ładnie podane na tacy, tylko wybierać z dodatków i opisów Joomli po Polsku. Długo się męczyłem z drupalem, zanim zrozumiałem choć trochę o co lotto. A pozatym czy zachodząc do salonu Opla, pytasz się sprzedawcy "Czy Fiat jest lepszy od Opla" .Tutaj jest Joomli wsparcie i większość ludzi jest Joomlakami

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Przychylam sie do wypowiedzi poprzednika, chociaż razej uważam się za specjaliste ogólnego niż speca w jednym silniku, interesuję się bowiem ogólnie cmsami na gpl. W każdym razie, Joomla jest na pewno przyjaźniejsza i posiada solidny polski support, oraz ma mnóstwo dodatków. Co do drupala, wypada pod tym względem o wiele gorzej, jest mniej znany, dlatego też jako początkujący ot choćby z tego punktu widzenia powinieneś się skupić na Joomla! tudzież starszej siostrze Mambo.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2006
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam nie chcę nikogo urazić moim pytaniem. Bardziej chodzi o podzielenie się Waszą perspektywą jako specjalistów i generalnie co sądzicie. Dlatego również pozwoliłem sobie rozpocząć dyskusję.

    Zobaczyłem że wszelkie konkursy łeb w łeb wygrywa DRUPAL i JOOMLA dlatego postanowiłem zapytać co specjaliści sądzą... i tylko tyle....

    pozdrawiam

  6. #5
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jeśli chodzi o skalowalność, łatwość utrzymania witryny, jakość kodu/API, zarządzanie użytkownikami, security to chyba jednak Drupal.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2006
    Wpisy
    107
    Punkty
    10
    Upss to teraz już jestem zamieszany lekko...

    Czyli widzę że zdania są podzielone i uzależnione są od indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

  8. #7
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Albo doświadczenia. Generalnie jeśli chodzi o rzeczy które wymieniłeś w pierwszym poście to Joomla będzie fajniejsza (łatwiejsza).
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2006
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuje bardzo za podpowiedzi.

    Rzeczywiście jest większy support pod Joomle i dla takiego raczkującego jak ja zdecydowanie bliżej jest do Joomli niż do Drupala.

    pozdrawiam

    JARECKI

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •