[Problem] - Zmiana Skórki w zależności od przeglądarki.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: [Problem] - Zmiana Skórki w zależności od przeglądarki.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-11-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    [Problem] - Zmiana Skórki w zależności od przeglądarki.

    Witam, szukam rozwiązania dla powyższego problemu. Kompletnie nie wiem jak go rozwiązać, szukałem po dodatkach do joomli, nie znajdując niczego konkretnego.

    Wiadomo jak IE($%^$^#$%) obsługuje przeźroczystość w *.png, a szata graf. jest oparta na divach z tłem w png właśnie :|, wpadłem na taki pomysł żeby w zależności od przeglądarki usera ładowała się skórka w sposób zautomatyzowany
    IE {bez png}
    OGNIOLIS & OPERA {png}
    pomysł jest, z realizacją jak na początku posta

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    a nie prościej zainstalować correct png (wtyczkę)
    znajdziesz ją tutaj

    pozdrawiam
    dakota

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Jeżeli nie chcesz pozostawić wszystkiego automatom możesz też załadować dodatkowy arkusz CSS tylko dla misia.
    Kod:
    <!--[if lt IE 6.]>
    <link href="style.ie6.css" type="text/css" rel="stylesheet">
    <![endif]-->
    Bardzo często z tego korzystam i polecam takie rozwiązanie. Sposób ładowania png przez filter jest troszeczkę mniej elastyczny i nie zawsze można osiągnąć zamierzony efekt.
    pozdrowienia,
    Marek K.

  5. #4

    Domyślny

    Witam, podepnę się do tematu.

    Też mam problem z IE6. Na operce stronka wygląda idealnie, a na tym się strasznie rozjeżdża i nie widać górnego menu. Chciałem zrobić inny plik css, ale nie wiem jak go zaimportować żeby tylko IE6 z niego korzystał. Jak wklejam to co podałeś to nic się nie zmienia. Załącze mój plik index.php.
    Załączone pliki Załączone pliki

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marcinpruciak Zobacz wiadomość
    podepnę się do tematu.
    To powinno być prawidłowe:

    Kod:
     
    <!--[if lt IE 6.]>
    <link href="\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/templates/$GLOBALS[cur_template]/css/template_ie6.css\" type="text/css" rel="stylesheet">
    <![endif]-->
    Ostanio edytowane przez inkos : 19-05-2008 10:23 Powód: niedomknięte [/quote]

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    28-12-2007
    Skąd
    Wroclaw
    Wpisy
    111
    Punkty
    12

    Domyślny

    Próbuję tego patentu na zmianę skórki ale nie działa. Wersja Inkosa i ta niżej nie wczytują się lub są nadpisywane przez oryginalny plik "template_css.css".
    Jak zrobić ten "przełącznik", żeby działał jeszcze na IE 7. ?
    Kod PHP:
    <!--[if lt IE 6.]>
    <?php echo "<link rel=\"stylesheet\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/templates/$GLOBALS[cur_template]/css/template_ie6.css\" type=\"text/css\"/>" ?>
    <![endif]-->
    <?php echo "<link rel=\"stylesheet\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/templates/$GLOBALS[cur_template]/css/template_css.css\" type=\"text/css\"/>" ?>
    Zmiana kolejności wczytywania nic nie pomaga. Proszę o pomoc, robota mi stoi

    Znalazłem rozwiązanie!
    IE-6 po swojemu i IE-7 po swojemu...
    Stwierdziłem, że nie ma sensu poprawiać badziewia, niech się tym zajmą fachowcy tej "łatanej" firmy. Dopóki inni będą poprawiać za nich robotę, dopóty nic się w tej materii nie zmieni. Użytkownik też powinien widzieć i wiedzieć, jak bardzo ułomna jest ta niby przeglądarka.
    Za dużo czasu marnuje się na to g..., za dużo nerwów i zdrowia kosztuje gmeranie w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania. Ogłoszę w mojej witrynie bojkot tych programów do pobierania przeglądarek internetowych.
    Ostanio edytowane przez PanYeti : 19-05-2008 19:21 Powód: Rozwiazanie problemu
    Kto pyta, nie błądzi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •