migracja z mambo raz jeszcze
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: migracja z mambo raz jeszcze

  1. #1

    migracja z mambo raz jeszcze

    Witam
    mam mały serwis w mambo, próbowałem przejść na joomlę, bez sukcesu. Chyba nie bardzo rozumiem sam proces migracji.

    W artykule o migracji czytamy:
    Skopiuj pliki Joomla! (np. przez FTP) do nowego folderu w folderze root.

    nic nie ma o instalacji ! Skopiować i nic więcej ? nie instalować ? chyba bez sensu ?
    Jezeli więc instalować to co z bazą danych - przy instalacji podać starą mambo tak ?
    I dopiero wtedy nadpisywać te wszystkie foldery joomli folderami mambo (foldery z okropnie długiej listy z artykułu..)

    Tylko taka wątpliwość - co mi z tej joomli zostanie jak tyle mambo powrzucam ????

    Bardzo proszę o pomoc w rozwiklaniu tych niejasności... [IMG]images/icons/icon7.gif[/IMG]

    pozdr.

    Witek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    to nie jest bez sensu. Mambo i joomla posiadają jednakową strukturę plików i bazy. Tak więc nadpisanie katalogów i plików mambo przez joomla ( wszystkich!) jest ok. Zasadą jest zaś na wszelki wypadek zrobić kopię plików serwisu.
    pozdr.

  4. #3

    Domyślny

    adpisanie katalogów i plików mambo przez joomla

    zaraz zaraz. Z artukułu wynika, że robimy dokładnie odwrotnie. Kopiujemy najpierw pliki joomli, a na to stare mambo !!

  5. #4
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    nie wiem jaki i gdzie artykuł czytałes ani jak go zrozumiałeś. Logicznym jest jeśli chcesz mambo zastąpić joomlą to nadpisz pliki mambo plikami joomla, jeśli masz joomlę a chcesz mambo to robisz odwrotnie.
    pozdr.
    p.s. znalazłem ten artykuł, ta odwrotność procedury gwarantuje Ci zachowanie konfiguracji komponentów, modułów itp. Ja robię to w sposób jaki opisałem, zachowując np. katalogi z grafiką (np.atawary użytkowników forum) itd. i później spowrotem je nadpisując.
    Ostanio edytowane przez sogo : 19-03-2006 15:58

  6. #5

    Domyślny

    ło matko

    nie wiedziałem, że to aż tak proste. Po prostu skopiowałem wszystkie pliki joomla na mambo i wygląda, że działa (uprzednio to przetestowawszy na subdomenie). A ja tu robiłem jakieś kombinacje alpejskie.

    Dzięki za pomoc

    witek

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •