Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów
Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 154

Temat: Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny Szkoła - Komponent BasicSchool v.1.1

    Od jakiegoś czasu pracowałem nad komponentem dla szkół służącym do publikacji ocen uczniów tzw. "Dzienniczek Ucznia". Ostatecznie stworzyłem komponent, który nazwałem BasicSchool.
    Umożliwia publikację na stronie internetowej informacji o ocenach uczniów oraz zawiadomień dla rodziców indywidualnie dla każdego ucznia.
    Komponent miał służyć małej lokalnej szkole, ale ostatnio zrobiłem go bardziej uniwersalnym.


    Zatem dla chętnych do testowania i używania załączam plik instalacyjny. Komponent jest wyłącznie w polskiej wersji językowej.

    wersja 1.1: (aktualnie najnowsza wersja dostępna tutaj )
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez R&R : 27-09-2008 21:11 Powód: wersja komponentu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    05-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    wykonałeś kawał naprawdę dobrej roboty !!!

    jeśli można ... to pozwól na małą sugestię, gdybyś w przyszłości chciał rozwijać ten projekt - do pełni szczęścia brakuje możliwości wpisywania ocen przez nauczycieli, wychowawców itp ... od frontu ...
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Bywalec floyd awatar
    Dołączył
    14-02-2007
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Wpisy
    238
    Punkty
    45

    Domyślny

    REWELACJA
    W pełni profesjonalne wykonanie. Znakomita możliwość konfiguracji, wiele przydatnych opcji. Bardzo funkcjonalny komponent.
    Jestem pod wrażeniem.
    pozdrawiam floyd

    Welcome To The Machine ...

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Świetny i naprawdę profesjonalny komponent, przyłączam się do gratulacji. Nie ma co, jeszcze tylko import z vulcana ;)
    Czy nie myślałeś podłączyć edytorek WYSIWYG w ogłoszeniach?
    Z takich dodatkowych rzeczy na gorąco przydałby się przycisk "zapisz i dodaj następny" przy uczniach.

    Edit:
    Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. W konfiguracji nie ma przycisku powrót do panelu. Mógłbyś też rozwinąć menu administracyjne tak by można było wejść od razu do uczniów, nauczycieli itd.
    Ostanio edytowane przez kobylinski : 20-11-2007 15:31
    pozdrowienia,
    Marek K.

  6. #5
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Kudos!
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez magdaa Zobacz wiadomość

    jeśli można ... to pozwól na małą sugestię, gdybyś w przyszłości chciał rozwijać ten projekt - do pełni szczęścia brakuje możliwości wpisywania ocen przez nauczycieli, wychowawców itp ... od frontu ...
    Zgadza się - taka opcja byłaby jak najbardziej pożądana
    już od jakiegoś czasu o tym myślałem ale ostatecznie kiedy już zabrałem się za zaplecze to chciałem to doprowadzić do końca.
    W przyszłości... hmm jak wystarczy czasu i chęci...

    Cytat Wysłane przez kobylinski Zobacz wiadomość
    Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. W konfiguracji nie ma przycisku powrót do panelu. Mógłbyś też rozwinąć menu administracyjne tak by można było wejść od razu do uczniów, nauczycieli itd.
    Jasne - submenu można przypiąć...
    natomiast powrót z menu konfiguracji następuje przez button "zamknij"., chociaż konsekwentnie może rzeczywiście zmienię go na button powrotu do cpanel

    Konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana - z pewnością znajdą się jeszcze sprawy do poprawki - no cóż każdy jest tylko człowiekiem.
    W każdym razie teraz kiedy jest już "szkielet" każdy ma prawo dodać własne modyfikacje...;)

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51
    Po prostu rewelacja Prosze napisz na jakiej stronie i od jakiego czasu on działa?

    Oto kilka moich sugestii w dalszej rozbudowie komponentu:

    1. Edytor WYSWiG w opcji dodawania ogłoszeń.

    2. samodzielny moduł umożliwiający wyświetlenie ogłoszeń szkolnych w innej części witryny niż tylko razem z komponentem przy pozostawieniu możliwości ich wyświetlania w tym miejscu (opcja).

    3. oddzielny moduł logowania dla ucznia na frontendzie.

    4. Powtórzenie opcji z panelu kontrolnego w menu komponentu u góry + pozycje submenu.

    5. W części wpisywanie ocen z danego przedmiotu w tabeli do wpisywania u góry gdzie jak się domyślam jest miejsce do wpisywania "za co jest ta ocena" (sprawdzian/kartkówka itp) powinno być miejsce na więcej znaków bo teraz zmieszczą się tam tylko dwa znaki.

    6. Nowy manedżer... szkolnych sal lekcyjnych Tak aby można je było potem dopisywać do poszczególnych klas i ich planów lekcji czyli w efekcie "matematyka - sala 20".

    To tyle z moich uwag zebranych "na gorąco" - w najblizszych dniach będe dalej testował Twój komponent... Jak na wersje 1.0 jest po prostu rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie co może byc w wersji 2.0...

    Mam nadzieję że będzie on dalej udoskonalany.

    Pozdrawiam!

    BTW: To jest mój pierwszy post na tym forum więc pozdrowienia dla wszystkich.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    3. oddzielny moduł logowania dla ucznia na frontendzie.
    Zdecydowanie stawiałbym na integrację z użytkowników joomla z użytkownikami komponentu. Osobny moduł logowania do serwisu i jeszcze jako uczeń jest troszkę nie wygodny.
    pozdrowienia,
    Marek K.

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kobylinski Zobacz wiadomość
    Zdecydowanie stawiałbym na integrację z użytkowników joomla z użytkownikami komponentu. Osobny moduł logowania do serwisu i jeszcze jako uczeń jest troszkę nie wygodny.
    Chyba zostalem zle zrozumiany. ;) Miałem na myśli propozycje stworzenia oddzielnego dodatkowego modułu (np. do umieszczenia w innej części serwisu tak jak menu strony itp) w którym po wpisaniu danych (uczen, pin) i kliknięciu na przycisk loguj przez ucznia/rodzica otwierałaby się główna strona komponentu z prezentacją tych danych co obecnie. Innymi słowy dodatkowy moduł do logowania się przez użytkowników - poza tym co jest obecnie

    Czy teraz jest już jaśniej mimo zmierzchu na polu

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Zrozumiałem Cię doskonale. Można i powinno się dążyć do tego by użytkownikom (istniejącym) w joomli przypisywać flagi dodatkowe typu "uczeń" lub "nauczyciel". Po zalogowaniu w normalny sposób dany użytkownik może być rozpoznawany jako uczeń, nauczyciel i w komponencie nadawane by były odpowiednie prawa i możliwości widoku, edycji.
    Jest to oczywiście moje zdanie. Uważam że lepiej się zainteresować głębszą integracją z joomla! komponentu niż rozwijać sposób który w pewien sposób jest poza joomlą.
    Prosta sytuacja. Masz stronę szkoły jest tam zainstalowany komentowany w tej chwili komponent, do tego forum, docman, jakiś system prywatnych wiadomości i parę innych. Uczeń który chce skorzystać z serwisu, musi się zalogować. Dodatkowo jeszcze musi podać pin w jednym komponencie.

    Żeby nie być gołosłownym, od razu przejdę do rzeczy. Wystarczy napisać systembota rozpoznającego czy mamy do czynienia z uczniem/nauczycielem i który będzie miał za zadanie modyfikować $mainframe['_session'] dodając odpowiednie flagi.
    Ostanio edytowane przez kobylinski : 20-11-2007 20:58
    pozdrowienia,
    Marek K.

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •