Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów - Strona 3
Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 154

Temat: Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów

  1. #21
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Zatem spróbuj konfiguracji na użytkowniku "admin" i wówczas udostępnij komponent innym użytkownikom.
    Do Waldemdy: "Admin" czyli konto które w menedżerze użytkowników Joomla! nosi nazwę "Super Administrator" czyli konto z najwyzszymi uprawnieniami w Joomla! a nie "manager" lub "administrator". U mnie wszystko dziala z tego poziomu

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Założyłem że pierwotną konfigurację komponentu dokonuje właśnie ten użytkownik - może trzeba to zmienić...
    Moim zdaniem nie warto dokonywac tutaj zmian.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Pomysł podrzucił inkos, bardzo dobry z resztą.

    Zamiast tworzyć nowy moduł, można przysposobić istniejący. Za podstawę wziąłem moduł RokLatestNews for Joomla! 1.0, umożliwiający przewijanie artykułów z bardzo przyjemnym efektem biblioteki mootools.
    Po zmianach moduł w dalszym ciągu może działać w pierwotnie przewidziany sposób. Żeby pobierał ogłoszenia z BasicSchool trzeba wybrać odpowiednią opcję w polu "Tryb działania".

    mod_roklatestnews_2.0.1_j10_bs.zip

    Dodatkowo, żeby komponent współpracował z modułem nadpisałem 3 pliki.
    • components/com_basicschool/basicschool.php
    • components/com_basicschool/basicschool.html.php
    • administrator/components/com_basicschool/class.basicschool.php
    BasicSchool_poprawki.zip
    pozdrowienia,
    Marek K.

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Do Waldemdy: "Admin" czyli konto które w menedżerze użytkowników Joomla! nosi nazwę "Super Administrator" czyli konto z najwyzszymi uprawnieniami w Joomla! a nie "manager" lub "administrator". U mnie wszystko dziala z tego poziomu Moim zdaniem nie warto dokonywac tutaj zmian.
    W joomla bawię się ponad 2 lata, a przez kilka wcześniejszych pomagałem w tworzeniu polskiego Xoopsa... wiem co to super admin...
    Problem nadal pozostaje. Przypuszczam, że to wina 1.0.12 i wszystkich tych błędów. Być może są jeszcze inne sprawy, dlatego przechodzę na 1.0.13 i wtedy zobaczymy czy będzie działać.

  5. #24
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Przed 3 godzinami na stronie extensions.joomla.org. Pojawil sie ciekawy komponent: "Joomlearn LMS Basic Edition". Co o nim sadzicie? Moze jakas integracja z BS?

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Znany wcześniej. Polska wersja jest już prawie prawie gotowa.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podobnie jak wcześniej... Na czystym joomli 1.0.13 plus komponent działał zaledwie 1 minutę. Udał mi się wejść do konfiguracji, ale po zmianie ustawień domyślnych dla admina przy instalacji joomli na własne już komponent padł i twierdzi, że nie mam uprawnień... Wniosek?

  8. #27
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez waldemdy Zobacz wiadomość
    Podobnie jak wcześniej... Na czystym joomli 1.0.13 plus komponent działał zaledwie 1 minutę. Udał mi się wejść do konfiguracji, ale po zmianie ustawień domyślnych dla admina przy instalacji joomli na własne już komponent padł i twierdzi, że nie mam uprawnień... Wniosek?
    Jak podałem wcześniej uprawnienia do pierwotnej konfiguracji komponentu ma użytkownik z loginem "admin" będący standardowo w serwisie pierwszym "super administratorem".

    Rozumiem że zmieniłeś w swoim serwisie właśnie te standardowe ustawienia.
    Rozwiązaniem jest zalogowanie się do zaplecza joomla jako standardowy administrator z loginem "admin" i przydzielenie w komponencie Basicschool praw administratora komponentu użytkownikowi konta z którego Ty korzystasz.

    Sprawę poprawię w przygotowywanej wersji 1.1 komponentu BasicSchool

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie o to chodzi... Z chwilą zmiany loginu admin na powiedzmy... kaczor komponent milczy, a przecież to to samo konto super administratora. Tworzenie pod admin jest brakiem przezorności, bo jedynie pozostaje hasło, a to znając realia naszych szkół i wielu nauczycieli stała rzecz i często banalnie prosta...

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    a i jeszcze jedno... moim zdaniem przydałoby się takie zestawienie jak na półrocze robimy na radach... jedno miejsce z statystykami, do których miałaby dostęp na swoich prawach dyrektor (chodzi o podgląd całej szkoły bez możliwości edycji). Generalnie pracowałem już na podobnych narzędziach: http://oceny.aplikacja.info lub www.wywiadowka.com . Mają swoje plusy i minusy... Główny, to to, że są poza szkołą, a "obcym" serwerze... W tym wypadku gratuluję zapału i pracowitości.

  11. #30
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez waldemdy Zobacz wiadomość
    Tworzenie pod admin jest brakiem przezorności, bo jedynie pozostaje hasło, a to znając realia naszych szkół i wielu nauczycieli stała rzecz i często banalnie prosta...
    jak napisałem będą poprawki - nie przewidziałem tej sytuacji

    Cytat Wysłane przez waldemdy Zobacz wiadomość

    a i jeszcze jedno... moim zdaniem przydałoby się takie zestawienie jak na półrocze robimy na radach... jedno miejsce z statystykami, do których miałaby dostęp na swoich prawach dyrektor (chodzi o podgląd całej szkoły bez możliwości edycji).
    W kolejnych wersjach chciałbym zmodyfikować:
    - w pierwszej kolejności powiązanie usera joomla z kontem ucznia
    - chciałbym też utworzyć system wiadomości: nauczyciel->rodzic, rodzic->nauczyciel
    - osobny menadżer dla frekwencji i zachowania
    - a i statystyki z pewnością się przydadzą

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •