Zamiast ś to ¶ itp...! - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 21

Temat: Zamiast ś to ¶ itp...!

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie widze, abyś w ogole coś z tym prówbował robić, bo ostatnio napisany artykuł jest z listopada.

    Mi to wyglada zupełnie jakbys baze danych przenosił.

    Spróbuj uaktualnić treść piszac na nowo i sprawdz czy widać róznice.
    Ostanio edytowane przez hazael : 20-03-2006 20:00
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    20-03-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Myślałem, że Joomla czy Mambo są super ale się pomyliłem... Chyba spróbuje Jportal. Ma dużo błędów lae je poprawie

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Z tego co widze, to tresc jest tylko demonstracyjna - zatem niewiele bys stracił dając dostep do zarządzania swoim serwisem - podaj hasło i login do panelu administratora, a udowodnimy Ci, ze sie mylisz.
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  5. #14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez soccer16
    Myślałem, że Joomla czy Mambo są super ale się pomyliłem... Chyba spróbuje Jportal. Ma dużo błędów lae je poprawie
    a ja sądze że wydajesz zbyt pochopnie opinie, fakt joomla ma wiecej błedów niż mambo, ale uważam ze lepszego cmsa nie znajdziesz , a jesli chodzi o te krzaki to tez mam z tym problem na Joomli ale tylko od frontendu.

    pozdrawiam

    Adrian
    -----------
    Zapraszam na wczasy nad morzem zobaczcie też moje pokoje nad morzem

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Zmień kodowanie w internet explorerze

    po prostu tak zrób...

  7. #16

    Domyślny

    pewnie masz racje Gosiu, ale trzeba tez wziąć pod uwage to ze są ludzie którzy oglądają nasze i nie mają zielonego pojecia o kodowaniu...ba nawet nie muszą go mieć ;)
    ---------
    Serwetki do Decoupage

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wpisy
    3
    Punkty
    10
    Miałam problem z "krzaczkami".Przy wpisywaniu artykułów na stronę od pewnego czasu pojawiały się literówki.Duzo kombinacji co to jest.Z innych komputerów wszystko było w porządku,tylko nie u mnie.I wreszcie zbawienny pomysł-coś z kodowaniem.PO otworzeniu kodowania oczywiście zmiany - ktoś coś poprzestawiał a ja próbowałam różnych wersji i sposobów przez 2 dni.Teraz wszystko w porządku /po zmianie kodowania na środkowoeuropejski i stąd moja odpowiedź.Pozdrawiam

  9. #18
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    powinno byc zaznaczone srodkowoeuropejski i automatycznie

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny powinno byc zaznaczone srodkowoeuropejski i automatycznie

    Wszystko się zgadza ale pojawia się nowy problem.Przy zaznaczeniu:środkowoeuropejski i równocześnie automatycznie przy kolejnym otoprzeniu witryny zaczynają się znowu "krzaczki".Bez zaznaczenia "automatycznie" problem znika.O co w tym wszystkim może chodzić?,gdzie jeszcze może być błąd.
    Proszę o wyjaśnienie różnic: środkowoeuropejski Windows a środkowoeuropejski ISO.

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmmm, a co tłumaczyć? To po prostu RÓŻNE sposoby kodowania znaków.
    Przeglądarki standardowo odczytują strony w kodowaniu takim, jakie jest umieszczone w nagłówku HEAD dokumentu HTML (czyli strony). I jeśli strona się źle w przeglądarce odczytuje, to nie znaczy, że przeglądarka coś maści, ale że zmaszczone jest kodowanie strony. owszem, jesli oznaczenie kodowania jest złe, to zmiana ustawień przeglądarki może spowodować, że znaki zostaną prawidłowo odczytane.

    Rozwiązania problemu należy szukać:

    a) w pytaniu skierowanym do administratora serwera, czy w ustawieniach lokalnych (SET LOCALE) uwzględnioa jest, a powinna być, bo to standard, polska lokalizacja,

    b) jw. - czy serwer apache ma w swojej konfiguracji odhaszowane linie:
    Kod:
    AddCharset ISO-8859-2  .iso8859-2 .latin2 .cen
    AddCharset WINDOWS-1251 .cp-1251   .win-1251
    AddCharset UTF-8       .utf8
    Powinny być uaktywnione, bo to też standard

    c) w ustawieniach konfiguracji globalnej serwisu

    d) w sprawdzeniu zgodności kodowania znaków podanego w konfiguracji globalnej serwisu i w pliku komunikatów językowych

    e) w sprawdzeniu poprawności kodowania znaków w pliku komunikatów językowych (jeśli strona jest np. na utf-8, to trzeba w takim kodowaniu ten plik zapisać)

    f) w deklaracji wpisanej w plik index.php szablonu (czasem deklaracja powtarza się 2 razy, czasem jest niepotrzebnie wpisane ustawienie "na sztywno" zamiast stalej ISO, czasem w tej deklaracji jest błąd (za dużo o jeden ostry nawias - wszystkie te kwestie na forum były już wyjaśnione).

    g) w sprawdzeniu, czy poprawnie importowano wprost do bazy danych owe źle odczytywane fragmenty (rzeczy przesyłane przez joomlę zapisują się poprawnie, o ile nie namieszano czegoś zbytnio z kodowaniem).

    h) w odniesieniu do komunikatów odczytywanych z plików XML - w polskich wydaniach Joomla 1.0.7, 1.0.8 umieszczono zmodyfikowany plik parsera XML; jeśli instalowana była oryginalna wersja angielska, a ten plik nie został zastąpiony pliczkiem z polskiej paczki (z katalogu /includes/domit), to komunikaty z XML-a (w panelu administracyjnym), ale i np. w RSS, będą krzaczyć!

    Tyle, co mi się nasuwa.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •