Tworzenie grup użytkowników
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Tworzenie grup użytkowników

  1. #1
    Bywalec mino awatar
    Dołączył
    16-06-2006
    Wpisy
    166
    Punkty
    27

    Domyślny Tworzenie grup użytkowników

    Witam.
    Czy jest możliwość tworzenia nowych grup użytkowników ? Muszę mieć podział w korespondencji seryjnej na grupy, tworzone w panelu admina. Standardowo nie znalazłem takiej opcji. W comunity buildeer również nie ma. Help.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Bywalec mino awatar
    Dołączył
    16-06-2006
    Wpisy
    166
    Punkty
    27

    Domyślny

    Idealnie. Troche roboty z tymi chmod'ami było eh...
    A w ogóle to w zasobach jest bardzo stara wersja tego komponentu.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-10-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Ponawiam pytanie

    Witam,
    Przede wszystkim dzieki za mozliwość czerpania wiedzy z Waszego forum wielokrotnie poruszane tematy a przede wszystkim odpowiedzi pozwoliły mi ominąć napotykane trudności nowicjusza - jednak mam problem nie do przebrniecia bez wiedzy bardziej doświadczonych.

    Potrzebowałbym komponentu albo wyjaśnienia czy można tworzyć w joomli dodatkowe grupy użytkowników, chodzi mi konkretnie o ok 20 różnych użytkowników którzy miliby dostęp tylko do swojej sekcji ( przeznaczonych dla nich artykułów/plików ) z tego co widzę joomla takich opcji nie oferuje a dodatki które znalazłem nie sprawdzają się ( np. CB ).

    Śmigam na joomli 1.5.6

    pozdrawiam i będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc,

    M.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    11-10-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    w zwiazku z tym ze moj poziom zaawansowania zabawa z joomla jest mizerny to podany link mi nie pomoze , znacie Panowie jakiś komponent który rozwiązałby moje problemy? (najlepiej darmowy)

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Darmowy? Był, ale już nie ma. JACL, JUGA
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    03-01-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Trochę chciałem odświeżyć temat. Spotkałem się z podobnym problemem co mino i poszedłem tropem przedstawionym przez zwiastun. Dodałem sobie grupy według powyższego tutoriala i mogę już przypisywać użytkownikom ich nowe funkcje. Dodałem także do tabeli jos_groups dwa nowe poziomy dostępu jednak tutaj mam uno problemo. Nowi użytkownicy nie mają dostępu do artykułów/menu oznaczonych nowymi poziomami dostępu. Nie wiem gdzie pogrzebać żeby zdefiniować jakiego rodzaju użytkownicy należą do jakich grup dostępu.

    Moja tabela jos_groups wygląda tak:
    Kod:
    id  name
    0   Public
    1   Registered
    2   Special
    3   nowaGrupa1
    4   nowaGrupa2
    zaś w tabeli jos_core_acl_aro_groups moje dwie nowe grupy mają idiki 35 i 36. Próbowałem zmienić id w jos_groups na 35 i 36 ale nic to nie dało. Niby w tym tutorialu jest napisane, że jedynie name ma się zgadzać ale jakoś mi to nie pasuje zważywszy, że nie ma takiego użytkownika jak "Special" w tabeli jos_core_acl_aro_groups. Czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie muszę zrobić przyporządkowanie jacy użytkownicy należą do jakich grup dostępu?

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny odp

    Wydaje mi się, że problem polega na tym iż w J! 1.5 tabela users nie jest bezpośrednio powiązana z groups jak miało to miejsce w poprzedniej wersji, oczywiście o ile poniższe schematy są poprawnie skonstruowane

    Schemat BD J!1: http://img142.imageshack.us/img142/2...etables1ge.png
    Schemat BD J!1.5: http://www.torkiljohnsen.com/wp-cont...ase_schema.png

    Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

    Zauważyłem także, że J! przypisuje każdemu dziecku grup Registered oraz Public Backend wartość aid równą 2 odpowiadająca grupie Special. Czyli jeżeli tak jak w tutku parent_id ustawimy na Registered czyli wartość 18 (w tutku 19 przypuszczam że w poprzedniej wersji tak było) to wszystkie nowe grupy także będą należały pod special. Dlatego trzeba zdefiniować każdą nową grupę w com_users.
    Ostanio edytowane przez micozi : 04-01-2010 14:08

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    16-08-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy ktoś rozwiązał ten problem, o którym pisze tomahawk, utknąłem w tym samym miejscu ;( po zrobieniu zgodnie z instrukcją?http://docs.joomla.org/Custom_user_groups

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •