Dostosowanie BasicSchool do joomla 1.5
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Dostosowanie BasicSchool do joomla 1.5

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Dostosowanie BasicSchool do joomla 1.5

    Witam jestem bardzo zainteresowany komponentem BasicSchool ktory pare dni temu sie ukazal ja juz strone szkolna mam na joomla 1.5 www.sjlo.wsero.opole.pl i tu wlasnie chcialbym wykozystac ten wspanialy komponent. ale jest problem bo niechce sie instalowac na 1.5.
    • JInstaller::install: There is already a folder called '/home/site/15715/www/sjlo/administrator/components/com_basicschool/' - Please initially check whether:
      • the extension is already installed
      • the file names in the XML file are spelled correctly
      • there are no xml files listed inside the extension.xml file
      • all of the files (not including xml files) are correctly listed in the extension.xml file and there are no duplicate entries
      • there is an empty folder listed from a previous installation attempt
    • Component Install: Could not copy PHP install file.
    Czy trudno jest dostosowac ten komponent do 1.5 ?? czy bym sobie poradzil?? pozdrawiam. dodam ze na 1.0.13 komponent chodzi cacy...

    czy tu chodzi tylko o to ze to jest np. w iso a ma byc UTF-8 ??
    Ostanio edytowane przez sfaragdas : 26-11-2007 23:55

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komponent jest dostosowany do pracy w utf-8. Problem jest, oczywiście, w dostosowaniu kodu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    witaj Zwiastun ;-)

    w sumie to chcialbym sie nauczyc robic proste komponenty i moduly do joomli ;-) moze jak bys mi dal jakis drogowskaz jak to przerobic, od czego zaczać albo linki do info jak wygladaja komponenty do 1.5 to bym byl naprawde wdzieczny ;-)

    i jeszcze taka mala rzecz (ale to chyba nie do ciebie Zwiastun chyba ze masz kontakt z zarzadcami joomla.pl) czy mozna bylo by zrobic gdzies jakis spis ktore komponenty i moduly dzialaja z joomla 1.5 ;-) albo posegregowac troche inaczej w dziale download (zrobic podzial na joomla 1.x i na 1.5 to bylo by bardzo pozyteczne dla calej spolecznosci joomla ;-) ??

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sfaragdas Zobacz wiadomość
    witaj Zwiastun ;-)

    i jeszcze taka mala rzecz (ale to chyba nie do ciebie Zwiastun chyba ze masz kontakt z zarzadcami joomla.pl)
    Ano, mam Jak sie kiedy zobaczę ze sobą, to przekażę

    Jak stworzyć komponent - opis na pomoc.joomla.pl jest (co prawda jeszcze dla m*bo, ale różnice niewielkie, właściwie żadne, jak z artykułu trafisz na stronę autora oryginału, to znajdziesz w wersji angielskiej opis towrzenia komponentów dla 1.5
    Ponadto "nasz" człowiek z Core niedawno całkiem był opisał tworzenie prostego komponentu słownika w SDJ Starter Kit poświęconym Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny komponenty, moduły, boty

    Czyli jak rozumiem na razie lepiej odpuścić sobie 1.5 bo nie ma polskich komponentów, a z 1.x nie pasują, bo to zupełnie inna technologia
    A jak wygląda z komponentami 1,5 w wersjach anglojezycznych. jest już trochę tego? Czy istniejące komponenty 1,x są przerabiane na 1,5
    Chce postawić stronę (nie znam się na pisaniu komponentów). W wersji 1.x UTF jest wszystko czego potrzebuję, no ale jeśli mam wklepywac mnóstwo tekstów, to wolałbym zrobić już to w nowej wersji, by nie przerabiać tego za rok.
    Ostanio edytowane przez Piotr111 : 01-12-2007 11:58

  7. #6
    thomas_ks
    Gość

    Domyślny .

    sfaragdas napisz mi proszę, w jaki sposób masz zrobiony 'Dzień pierwszaka -> Fotosy'. Co to za galeria??

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    15-08-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak byk pisze w adresie com_phocagallery

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •