1.0.13 - jak zainstalować!!! - Strona 2
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 52

Temat: 1.0.13 - jak zainstalować!!!

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i chyba jest OK, bo o ile się mętnie domyślam...
    Hielp mi...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam ponownie

    Ale co jest ok to znaczy masz włączony safe mode czy nie ? sorry ale trochę mętnie tłumaczysz, na wersji php się nie znam i nie wiem czy to stwarza jakieś problemy, ale wiem, że safe mode problemy powoduje i takie komunikaty też, jednak ja safe mode u siebie mam i nauczyłem się z tym żyć ... da się naprawdę ...

    pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    No... jak napisane w php4 NIE w php5 TAK.
    Co moim zdaniem nie powinno wpływać na instalację.
    Chyba, że się mylę...

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    safe_mode = OFF

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny No i cały misterny plan...

    Puk, puk - jest tam kto???

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Foruser: poczytaj co nieco o instalacji i Joomla! Nie musisz być "dobry w te klocki", ale co nieco wiedzieć trzeba, a zacząłeś od tego, że nie rozróżniasz wydań oficjalnych i zmodyfikowanych, nie odpowiadasz na pytanie, czy masz włączony-wyłączony tryb bezpieczny, choć Ci dkint podpowiada, gdzie to znaleźć. Poza tym do pukania służy trochę inne miejsce, niż forum. Nikt tu na niczyje pytania nie czeka...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    OK - skoro nie rozróżniam, to proszę o link do tej wersji która jest NAJLEPSZA z 1.0.13...
    Obecną wziąłem z Polskie Centrum Joomla !!!
    Wcześniejsze wydanie 1.0.11 PL chodzi dobrze...
    Na tym samym serwerze.

    Zwiastun.
    Szkoda, że nie spojrzałeś trochę wyżej. Tam jest o Safe Mode.
    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez foruser : 03-12-2007 09:01

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny 1.0.13 - jak zainstalować?

    Muszę przyznać, że dla mnie instalacja joomla! to już 3 dniowe niepowodzenie. Oczywiście głównie z tego powodu, że jestem nieudacznikiem informatycznym.

    Niemniej nie mogę zrozumieć, dlaczego instrukcja instalacji joomla! jest napisana tak niekomunikatywnie (oj, wiem, że podpadnę Adminowi, ale co robić).

    Miałem wcześniej książkę P. Frankowskiego "Joomla!" i było to o wersji 1.0.11, więc jak w swojej naiwności kupiłem dodatkowo SDJ Extra z płytką Joomla! 1.0.13 to byłem pewien, że wszystko pójdzie jak z płatka, bo będę po kolei robił czynności opisane w instrukcji.

    Tymczasem to jest napisane dla co najmniej półprofesjonalistów, którzy i tak sobie poradzą z instalacją. Natomiast ja jestem bez szans, aby od razu osiągnąć sukces.

    I co dziwne, parę razy po wykonaniu Kroku 4 dostawałem komunikat, że instalacja Joomla! zakończona sukcesem. Tyle tylko, że nie chciała działać, bo albo był gdzieś błąd w linii 75, albo nawet adminowi nie dało się zalogować (chociaż na templatce zalogować można było się), a teraz nawet już zapomniałem, w jaki sposób udawało mi się uruchomić od początku stronę z Testem Instalacyjnym - nie mówiąc o innych trudnościach, bo się już wszystko kleszczy.

    Jedna potworna gehenna!!! A przecież miało i powinno być inaczej. Czy doprawdy nie można napisać instrukcji dla zwykłych użytkowników komputera? Takich, którzy nie znają się na informatyce, ale którzy umieją posługiwać się na tyle tekstem i rozumem, aby zainstalować Joomla! i potem amatorsko zrobić witrynę internetową.

    Wydaje mi się, że mam za pomocą FileZilla ściągniętym pakietem Joomla! do folderu na serwerze przypisanym do mojej witryny na home.pl, ale bezradnie usiłuję coś działać dalej zgodnie wytycznymi na str. 22-25, bo instalator nie chce uruchomić programu.

    Po prostu, po wpisaniu adresu witryny zamiast uruchomienia pojawia sie ************************ony napis: Directory listing of.

    Może ktoś miał podobne problemy, więc mnie poratuje.

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cześć Jurek.

    Ja to akurat z samą instalacją nie miałem problemu. Zarówno 1.013 jak 1.5...
    Tyle, że mam jakiś konflikt w jednym pliku. Ale pracuję...
    Jeżeli chodzi o pliki instalacyjne, to polecam adres:
    http://www.joomla.pl/index.php/compo...ory/Itemid,15/
    Jeszcze się nie przejechałem na nich, chociaż już myslałem, że tak...

    MOJA WINA ZWIASTUNIE !!!
    Wasze pliki są OK !!!
    Walę się w suchą klatę.

    Ale masz rację. Nie wszyscy (w tym ja) są specami i można by to wziąć pod uwagę.

    Spróbuj jeszcze raz na nowych plikach i jak coś nie tak - napisz.
    Pozdrawiam - piotr

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny Problemy i pytania odnośnie instalacji Joomla oraz dodatków do niej

    Piotrze,
    dziękuję za wsparcie. Jutro wieczorem ruszę z nowymi siłami i skorzystam z Twojego linka, bo wygląda na to, jakby po zainstalowaniu Joomla nie widziała niektórych swoich plików. Niby są zainstalowane, a całość działać nie chce.

    Nawet ponownie udało mi sie dojść do etapu, że pojawia się moja witryna, tyle że jako admin nie mogę sie zalogować.

    Dziękuje i pozdrawiam

    Jerzy

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •