1.0.13 - jak zainstalować!!! - Strona 3
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 52

Temat: 1.0.13 - jak zainstalować!!!

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny Trzymam kciuki

    Jakby co - służę skromną wiedzą.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Piotrze, obawiam się, że bez Twojej pomocy ani rusz.

    Jak mi sie zdaje przepchnąłem joomla! do swojego kawałka serwera za pomocą File Zilla. No i teraz wg instrukcji uruchomienia Instalatora powinienem wpisac adres domeny, żeby uzyskać stronę testową.

    Jednak po wpisaniu domeny nic się nie dzieje, tzn. pojawia sie tylko napis Directory listing of (grubymi literami) i pod spodem dwie linijki, w tym DIR joomla...

    To już wczoraj mnie prześladowało.

    Jerzy

  4. #23
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny J1015

    A usunąłeś katalog instalacyjny?

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez foruser Zobacz wiadomość
    Witam.
    OK - skoro nie rozróżniam, to proszę o link do tej wersji która jest NAJLEPSZA z 1.0.13...

    Zwiastun.
    Szkoda, że nie spojrzałeś trochę wyżej. Tam jest o Safe Mode.
    Pozdrawiam.
    hmmm
    Sugestia, byś poczytał, ma Cię uchronić od niepotrzebnych ćwiczeń. Ale chyba już dotarłeś we właściwe miejsce. O Safe Mode doczytałem. Pokazywałem tylko, że pytałeś o coś, co tak łatwo sprawdzić.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jerzy Kostowski Zobacz wiadomość
    Piotrze, obawiam się, że bez Twojej pomocy ani rusz.

    Jak mi sie zdaje przepchnąłem joomla! do swojego kawałka serwera za pomocą File Zilla. No i teraz wg instrukcji uruchomienia Instalatora powinienem wpisac adres domeny, żeby uzyskać stronę testową.

    Jednak po wpisaniu domeny nic się nie dzieje, tzn. pojawia sie tylko napis Directory listing of (grubymi literami) i pod spodem dwie linijki, w tym DIR joomla...

    To już wczoraj mnie prześladowało.

    Jerzy
    A gdzie to instalujesz?
    Z tego co piszesz wynika, że serwer nie obsługuje PHP, stąd pojawia Ci się wykaz plików w katalogu, zamiast uruchomienia instalatora. Katalogu instalacyjnego nie usuwaj, bo nic nie zainstalujesz. Ale najpierw ustal, czy serwer obsługuje PHP
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jerzy Kostowski Zobacz wiadomość
    Muszę przyznać, że dla mnie instalacja joomla! to już 3 dniowe niepowodzenie. Oczywiście głównie z tego powodu, że jestem nieudacznikiem informatycznym.

    Niemniej nie mogę zrozumieć, dlaczego instrukcja instalacji joomla! jest napisana tak niekomunikatywnie (oj, wiem, że podpadnę Adminowi, ale co robić).

    Tymczasem to jest napisane dla co najmniej półprofesjonalistów, którzy i tak sobie poradzą z instalacją. Natomiast ja jestem bez szans, aby od razu osiągnąć sukces.
    Chyba jednak przesadzasz!
    Cóż takiego jest dla "co najmniej półprofesjonalistów"?
    Podejdź spokojniej, a zobaczysz, że to, co wydaje Ci się "dla półprofesjonalistów", to rzeczy objaśnione laikom na tyle przystępnie, na ile to możliwe (mowa o wymaganiach, jakie musi spełnić serwer). Profesjonalista pewno by się chwilami wkurzał na takie opisywactwo.
    Instrukcja instalacji Joomla! to tak naprawdę dwie informacje:
    1. Prześlij rozpakowany pakiet na serwer do swojego katalogu
    2. Wywołaj adres witryny
    Reszta to wpisanie prostych informacji i kliknięcie parę razy przycisku DALEJ.

    Można sobie z tym poradzić bez żadnej instrukcji, bo wszystko jest opisane na kolejnych ekranach instalatora.
    Bywa jednak, że serwer nie spełnia wymagań albo jego ustawienia sprawiają kłopoty. I w takich przypadkach warto sięgnąć do opisu instalacji.
    Wszystkich możliwych sytuacji przewidzieć nie sposób, ale wszystkie typowe zostały opisane.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun, dziękuję za zainteresowanie się sprawą instalacji.
    Zaczynam coraz bardziej rozumieć, że padłem na FileZilla, a nie na Joomla!.

    Akurat ten fragment opisu instalacji Joomla jest tylko liźnięty w opisach, czy to w "samouczku" dołączonym na płytce, czy to w książce o joomla 1.0.11, czy też SDJ Extra str 23.

    To co la ciebie jest oczywiste, ja nie wiem jak ugryźć i gdzie sie dowiedzieć. Już wiem, że jeden z moich błędów polega na umieszczaniu w domenie całego foldera, a nie jego plików. Ale przeczytałem, że FileZilla działa metodą "przeciągnij i upuść", więc tak to próbowałem zrobić.

    Mimo przeszkód nie poddaje się. Kolejny raz wykasowałem wszystko z serwera i próbuje kolejny raz.

    Mam serwer na home.pl i zapewniali mnie, że chociaż nie maja Apache, to joomla! będzie działać.

    To tyle na razie. Najgorsze, że gdzieś popełniam jakiś kretyński drobny błąd i tyle czasu już straciłem.

    Pozdrawiam
    Jerzy Kostowski

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witaj Zwiastunie jeszcze raz,
    właśnie istota różnicy zdań polega na tym, że Tak fachman informatyczny jak Ty ma prawo nie zauważyć, co jest trudnością w czasie instalacji dla laika:

    1. Prześlij rozpakowany pakiet na serwer do swojego katalogu.

    Pewnie gdybym przebrnął ten etap dalej poszłoby łatwiej. Niestety, taki laik jak ja nie wie, jak to zrobić. Coś tam klikam w FileZilla (nie mogę znaleźć instrukcji, jak ten program działa) i niefartownie klikam akuratnie tak, jak nie trzeba.

    I tak dziw, że parę razy już miałem pokazaną witrynę w joomla!, tyle że nie chciała działać.

    Być może laicy nie powinni sami instalować joomla!. Ale zasugerowałem się, że to da sie zrobić, więc nieustająco próbuję.

    Pozdrawiam
    Jerzy Kostowski

    PS. Pora spać, bo coraz wolniej myślę, a wróg przebiegły.

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    02-12-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    230
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja używam do wgrywania darmowego FTP Commander i wszystko gra.

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2007
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jerzy, otóż nie wiem co dokładnie wgrywasz przez filezille, ale tak na moj rozum, to czy ty nie wgrywasz czasem calego archiwum na serwer (znaczy nierozpakowane), ewentualnie czy nie wgrywasz do floderu "joomla", jesli jest to ta druga opcja to wejdz w floder (wiem wydaje sie to infantylne, ale czasem najprostsze rzeczy sie omija)


    foruser, akurat klinet ftp przez który się wgrywa pliki na serwer ma najmniej do gadania

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •