logowanie
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 27

Temat: logowanie

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-05-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    7

    Domyślny logowanie

    Nie byłem pewien gdzie założyć ten temat, ale pewnie ma to coś wspólnego z pomostem, bo ostatnio dużo zmieniałem aby mogł mi normalnie login działać i nie przekierowywał na forum.

    Więc jak już sie udało z tym loginem to znów mam następny problem, chodzi o to że jak sie loguje na stronie czy forum z adresu: teamofgoku.idl.pl to wszystko dobrze działa ale jak już wchodze na www.teamofgoku.idl.pl to wtedy już jestem automatycznie nie zalogowany i jak sie dopiero zaloguje to przekieruje mnie na ten 1 adres.
    podam teraz login i hasło abyście sami mogli zobavczyć o co chodzi i wejdźcie na strone z obydwu adresów:
    login - test
    hasło - test11

    Mi sie wydawało że te 2 adresy to jest jedno i to samo, więc dlaczego tak sie dzieję że na stronie z początkiem www nie jestem automatycznie zalogowany??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    Niestety źle ci się wydawało. Oba adresy są inne gdyż wyszukiwanie połączenia (routing) rozpoczynasz albo od drzewa www, albo od teamofgoku... a to już dla routerów dwie różne trasy mimo, że mogą iść tą samą drogą...

    Musisz zdecydować się, z którego adresu korzystać - polecam ten bez www... :-P

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-05-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    7

    Domyślny

    Ok w tej chwili mam z "www" ale dalej jest bezsensu

    adres z "www" automatycznie mnie loguje, a bez "www"- nie

    I wogóle jak loguje sie na tym adresie bez "www" to nie chce mnie zalogować ale na forum jestem zalogowany

    Za to na adresie z "www" gdy sie wyloguje to przekierowuje mnie na forum a jak sie wyloguje na forum to i na stronie jestem dopiero wylogowany.

    Ogólnie to jest to całkiem pogmatwane, najlepiej sprawdźcie sami:
    login-test
    hasło-test11
    w tej chwili odłatałem login html w Joomli oraz login.php w forum, żeby to nie przeszkadzało uzytkownikom, wydaje mi sie że podobny problem mamy fedajkin, ja tez przeszedłem na nowy serwer i takie problemy sa

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    kwestia jest taka ze musi być zgodność pomiedzy tym co wpisujesz w adresie przegladarki a tym co jest ustawione w konfiguracji joomli czy forum. Na forum np mozna ustawic tak aby zawsze przekierwowywla na strone z www. w joomli niestety nie ma takiego. Wskazane jest takze, iż jeżeli jest pomist aby joomla i forum byly ustawione jednakowo, tzn z www. lub bez

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-05-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    7

    Domyślny

    Joomla(plik configuration.php):
    Kod:
    $mosConfig_absolute_path = '/home/szewa/domains/teamofgoku.idl.pl/public_html';
    $mosConfig_cachepath = '/home/szewa/domains/teamofgoku.idl.pl/public_html/cache';
    $mosConfig_live_site = 'http://teamofgoku.idl.pl';
    w phpmyadmin:
    tabela phpbb_config:
    Kod:
    cookie_name - teamofgoku.idl.pl
    cookie_domain - teamofgoku.idl.pl
    Forum(pomost w phpmyadmin):
    -tabela jos_jp_config
    Kod:
    forum_path     - /home/szewa/domains/teamofgoku.idl.pl/public_html/...
    forum_live -     http://www.teamofgoku.idl.pl/forum
    Nie wiem czy wszystkie najważniejsze ścieżki podałem i proszę sprawdźcie czy wszystko gra a jak nie to powiedźcie które pozmieniać

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    aby była zgodność zamiast tego

    forum_live - http://www.teamofgoku.idl.pl/forum

    musisz miec

    forum_live - http://teamofgoku.idl.pl/forum

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-05-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    7

    Domyślny

    Ok zrobiłem tak ale.....
    * na adresie bez "www" gdy jestem zalogowany i gdy sie wylogowuje to wszystko gra na forum oraz stronie
    *lecz gdy jestem wylogowany na adresie bez "www" to wtedy gdy wchodze na "www" jestem zalogowany na stronie, ale na forum nie

    Więc dlaczego jestem zarejestrowany po wejściu na strone www.teamofgoku.idl.pl po uprzednim wylogowaniu na adresie teamofgoku.idl.pl ?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    Wyczyść pliki cookie...

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-05-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    7

    Domyślny

    boże masakra jak mnie to wnerwia!!!

    dalej nic!
    teraz na adresie teamofgoku.info jak się zaloguje i włącze adres z www to mnie wyloguje, sprawdzałem czy to samo jest na forum ale wszystko gra, nawet jak przejde na www

    Więc o co tu chodzi? pomóżcie!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    Chodzi o skasowane pliki cookie... człowieku, stare pliki cookie, które miałeś i odnosiły się do adresu z "www" powodowały, że jak wchodziłeś na stronę z przedrostkiem "www" to byłeś zalogowany, po ich skasowaniu twoja przeglądarka nie generuje już pliko cookie do tego adresu, bo takiego nie masz w konfigu strony i dlatego właśnie po wejściu przez "www" jesteś wylogowany.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •