Jak wykonać linki do województw mapy Polski?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jak wykonać linki do województw mapy Polski?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-03-2006
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Jak wykonać linki do województw mapy Polski?

    Witam wszystkich.
    Nie wiem czy trafiłem w dobry dział form z moim pytaniem (ewentualnie proszę przenieść), ale...

    Staram się uporać samodzielnie z pewnym problemem, ale nie mam już pomysłów dlatego proszę o radę lub wyjaśnienie czy to w ogóle jest wykonalne w joomla.
    Otóż chcę umieścić w artykule (np. strona startowa) mapę Polski z podziałem na województwa i chcę aby po kliknięciu na konkretny obszar na mapie wyświetlała się zewnętrzna strona z innego serwera. Miałoby to wyglądać tak jak na stronie -> http://www.pokur.prv.pl

    Na owej stronie rozwiązałem to w ten sposób -> kod -> http://84.205.187.10/podkarpacie/rozwiazanie.txt

    W joomla po edycji artykułu jako html i wklejeniu kodu niestety nie działa ten sposób, mało tego nie zapisuje mi w ogóle współrzędnych, tylko sam link do mapy i wyświetla mi ją jako zwykly obrazek. Dodam, że jako drugi sposób użyłem modułu Mod HTML autorstwa Gabiriele Lalasav, w którym to ów kod jest w całości zapisywany i rozpozawany i działa jak na stronie podanej powyżej. Kłopot w tym, że moduł ten mogę wyświetlić "gdzieś" na stronie (pozycja left, right, banner itp.), ale nie w artykule, a chcę aby to było właśnie w jednym artukule choćby z uwagi na rozmiar mapy.

    Prośba moja zatem jest taka, aby podpowiedzieć jak wcisnąć (o ile to możliwe) ów moduł w jeden konkretny artykuł lub jak umieścić w konkretnym artykule kod, aby był interpretowany w całości przez joomla i działał tak jak ma działać.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    ot choćby zainstalować bota o nazwie 'modulebot' który to pozwala wstawić dowolny moduł w treść artykułu !

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-03-2006
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki śliczne. Już zrobione
    Pozdrawiam
    Łukasz

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Poza tym możesz moduł z mapką umieszczać na środku, nad wybranymi artykułami. W artykule (artykułach) zaś jedynie opis do tej mapki. W ten sposób nabierze to dodatkowej funkcjonalności ...

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-03-2006
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zależało mi aby mapka była tylko na startowej, więc ją tam umieściłem, a następnie wcisnąłem za pomocą modulebot w artykuł kod do "obsugi" województw, który to umieszczony jest Mod HTML, bo tylko tak może to działać. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w artykule można edytować kod html, a po wklejeniu nie jest on interpretowany (a nawet w całości zapisywany), tylko trzeba do tego specjalny moduł. Widać ów edytor html może służyć tylko edycji tekstu i redagowania, co jest dla mnie jakąś pomyłką, ale trudno Ważne że problem udało mi się rozwiązać
    Pozdrawiam
    Łukasz

  7. #6
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez feco
    ... Swoją drogą nie rozumiem dlaczego w artykule można edytować kod html, a po wklejeniu nie jest on interpretowany (a nawet w całości zapisywany), tylko trzeba do tego specjalny moduł. Widać ów edytor html może służyć tylko edycji tekstu i redagowania, co jest dla mnie jakąś pomyłką, ale trudno Ważne że problem udało mi się rozwiązać
    W konfiguracji swojego edytora (nie wiem jaki używasz - jest ich wiele) znajdź pole "Zabronione" i skasuj to co potrzebujesz mieć możliwość wstawiania poza czystym html ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •