problem z miniaturami w mosCE
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: problem z miniaturami w mosCE

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny problem z miniaturami w mosCE

    Uzywam Joomla 1.0.7 Pl Power Edition - wybralem sobie za edytor mosCE za rada innych ze wzgledu na funkcje ktora dla mnie bardzo przyadatna by byla - wygodne wstawianie i zarzadzanie miniaturami (obrazow).
    Gdy klikam miniature to wyskakuje okno bez obrazka za to z:
    "Nie można odnaleźć strony Strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę lub jest tymczasowo niedostępna."
    Przypuszczam ze cos ze sciezkami - moze rypnietego mam faktycznie mosCE - tyle ze ja tego jako tako sam nie instalowalem - od poprostu caly pakiet wrzucilem na serwer.

    Cytat:
    http://83.18.241.202/mambots/editors...print=0&save=0
    Czyzbym gdzies jakies sciezki sam nie wpisal poprawnie w joomli -to /mambots/editors/... w rzeczywistosci mam w innej sciece - pomiedzy 83.18.241.202/ a /mambots/ mam jeszcze 1 poziom katalogu?

    Co z tym zrobic - spodobal mi se ten mosCE przez te miniatury no i wbudowany manager mediow. tylko po co mi to jak nie dzialaja potem wyskakujace obrazki?
    Da sie gdzes zmienic ta sciezke ? - wiem ze wystarczy zebym mial ten 1 poziom wpisany i wszystko by gralo...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Nie wiem czy o to chodzi, ale miałem przez pierwsze 10 minut używania mosCE podobny problem. Okazało się, że ścieszkę do pliku graficznego, która pokazuje się po lewej stronie w "Ilustracje artykułów/Plik" należy skopiować do pola "Opcje obrazków/Okno" - od tego czasu działa OK.
    Muszę powiedzieć, że trochę trwało zanim zrozumiałem po co/do czego służy pole "Okno"

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mawir
    Nie wiem czy o to chodzi, ale miałem przez pierwsze 10 minut używania mosCE podobny problem. Okazało się, że ścieszkę do pliku graficznego, która pokazuje się po lewej stronie w "Ilustracje artykułów/Plik" należy skopiować do pola "Opcje obrazków/Okno" - od tego czasu działa OK.
    Muszę powiedzieć, że trochę trwało zanim zrozumiałem po co/do czego służy pole "Okno"
    Staralem sie zrobic tak jak piszesz - ale wydaje sie to bez sensu, a ponadt tak czy tak dalej jakby zla sciezka do pliku

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Trudno mi powiedzieć czy to ma sens, jednak od chwili kiedy tak robię wszystko działa.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    157
    Punkty
    12

    Domyślny

    A mozesz napisać jak dokładnie krok po kroku jak wstawiasz obrazek z miniaturką ?
    Mój kolega miał podobny problem, okazało się, że nie klikałl po kolei tak jak być powinno

    Pozdr
    Bogatynia ma już swoją stronę i forum
    :eek: www.e-bogatynia.pl :eek:


  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok nie sadze zeby bylo cos zle bo sciezki mi do plikow tworzy dobre(tzn w samym menagedzerze pojawialja sie dobre):

    Klikm image manager
    Nastepnie upload pliku z jednoczesnym tworzeniem ikony czyli ikona upload u samej gory zazanczay opcje tworzenia ikony i powstaje nowy rysunek (czwarta miniaturka przy rysunku sluzy wlasnie do obslugi miniatury)

    Klikam w pole Optiona Image (w polskiej wersji "Okno")

    Zaznaczam PopUp Iamge (Advanced)(ptaszek)

    Wskazuje plik czyli klikam w manager na konkretny obrazek (z juz zrobiona ikona) - pojawia sie pytanie czy uzyc miniaturki (TAK)

    Pojawiaja sie wypelnione pola dot obrazkow: Image, Title, Width (te wlasnie sciezki sa ok)

    Wciskam INSERT - okno zostaje zamkniete - woknie artykulu pojawia sie miniaturka.
    No a teraz daje np save albo preview i na arcie widac miniature - kliasz na nia i : "nie mozna wyswietlic strony"

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Aby sprawdzić błędną ścieżkę jaka się generuje do pliku z obrazkiem w nowym okienku popup, trzeba podejrzeć źródło wyskakującego okienka.

    Obrazek musi byś jednak wyświetlany w trybie advanced a nie basic (po polsku zaawansowane a nie proste). Ustawiamy to w menadżerze obrazków przy dodawaniu miniatury. Jeśli nie ustawimy to wyskoczy nam komunikat, o którym wspomniał jahu, czyli nie można wyświetlić strony itd.

    A jeśli ustawimy to po kliknięciu obrazka pojawia nam sie nazwa obrazka, ikona symbolizująca jego brak oraz link do zamknięcia okienka. Klikamy prawym guzikiem i wybieramy pokaż źródło strony.

    W listingu kodu widaćjak byk że ścieżka jest do kitu. U mnie joomla chodzi na localhost ale miałęm taki sam problem z niewyświetlającymi sie obrazkami. Spowodowane było to tym iż miałem wszystkie pliki joomla nie w katalogu głównym serwera, ale w katalogu 'joomla'. Jeśli ktoś na jednym serwerze prowadzi kilka stron www to tak jest. Wtedy właśnie rodzi sie problem.

    Rozwiązanie jest następujące.
    Wchodzimy do pliku 'configuration.php' (może być nawet w notatniku) i odszukujemy zmienną '$mosConfig_live_site'. Dodajemy na końcu ścieżki nasz katalog (u mnie akurat joomla) i sprawa gotowa.

    Odśwież stronę. Powinno chodzić.

    Dzieje się to tak dlatego że skrypt generujący okienko z obrazkiem odwołuje sie do konfiguracji głównej joomla a konkretnie do zmiennej '$mosConfig_live_site', czyli tej absolutnej ścieżki pod którą widać naszą stronę w internecie. Powodzenia
    Ostanio edytowane przez sainer : 22-02-2006 14:08

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    zmienną '$mosConfig_live_site' mam chyba dobrze bo pisze:
    http://83.18.241.202/parafia

    czyli tam gdzie mam wrzucona joomla
    co dziwnego jak klikam na minaure wyskakuje okno - nie mozna otworzyc strony,ale jak skopiuje skrot i wkleje do nowego okna ie to mi sie wyskakuje dodatkowo okienko popup i w nim dobrze pokazuje obrazek

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2005
    Wpisy
    26
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jahu
    zmienną '$mosConfig_live_site' mam chyba dobrze bo pisze:
    http://83.18.241.202/parafia

    czyli tam gdzie mam wrzucona joomla
    co dziwnego jak klikam na minaure wyskakuje okno - nie mozna otworzyc strony,ale jak skopiuje skrot i wkleje do nowego okna ie to mi sie wyskakuje dodatkowo okienko popup i w nim dobrze pokazuje obrazek
    Rowniez stawiam na bledne generowanie sciezek bo mialem ten sam problem.
    Niestety nie mam teraz jak sprawdzic bo mosCE pogryzl mi sie z joomlą 1.0.8 i odmowil wspolpracy. Niemniej z tego co pamietam to w sciezce do obrazka manager uparcie wstawial /var/html/images.... po okrojeniu do /images... bylo wszystko ok.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    co masz an mysli piszac - "po okrojeniu"?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •