Polskie znaki dla RSS - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 32

Temat: Polskie znaki dla RSS

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-03-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zainstalowałem Jommlę od nowa i sprawdziłem czy w kanałach RSS będą polskie znaki - niestety. Wychodzę z założenia że może to być wina mojego localhosta i postanowiłem wstrzymać się z jakimikolwiek zmianami do czasu wrzucenia portalu na serwer w sieci.

    Mój locahost to:

    Webserv 1.2 a w nim:
    Apache 2.0.52
    PHP 5.0.3
    MySQL 4.0.23

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    ogranicz zestaw komend php do 4.x
    w pliku .htaccess dopisz linijke:

    SetEnv PHP_VER 4

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-03-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Niestety Rybik dalej jest:
    Jan Krzysztof Ardanowski b?dzie przebywa? w Zagrzebiu gdzie we?mie udzia? w konferencji dotycz?cej przysz?o?ci rolnictwa w nowych krajach cz?onkowskich UE
    mimo dodania SetEnv PHP_VER 4 do pliku htaccess.txt (innego pliku tego typu nie mam):confused:

    Dzięki za pomoc. Czekam na kolejne propozycje - chętnie potestuję coś jeszcze.

    Pozdrowienia

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    15

    Domyślny

    proponuję mienić nazwę z htaccess.txt na .htaccess (kropka z przodu, bez rozszerzenia) inaczej serwer w ogóle nie bierze tego pliku pod uwagę...

    jeśli w tym htaccess.txt są inne komendy jeszcze to może żeby nie zamotać sytuacji skopiuj je sobie gdzieś a w pliku zostaw tylko to co radził ci Rybik...

    pozdravki!
    Jeśli pomogłem - kliknij w przy moim poście.
    moja Strona Domowa
    Shadowrun-Polska - mambo+SMF+inne

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-03-2006
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Palik - niestety po zmianie nazwy pliku na .htaccess pojawiła się pusta strona i :

    BŁĄD 500

    Wewnętrzny błąd serwera!
    WebServ 1.2 (Apache 2.0.52, PHP 5.0.3, MySQL 4.0.23)

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    15

    Domyślny

    czyli serwer jest tak skonfigurowany że nie pozwala na .htaccess z tą komendą... a jeszcze jedna uwaga ode mnie - nikt nie zauważył chyba że kiedy skorzystałeś z porady zwiastuna dopisałeś funkcję utf8tolatin2 poniżej kodu który tę funkcję wywoływał, a dodatkowo chyba za dużo o jeden nawias klamrowy jest - to mogło być przyczyną braku rss - może wystarczyłoby przenieść kod tej funkcji nad kod funkcji w której wywołujesz utf8tolatin? jeśli nie pomylisz się z nawiasami klamrowymi to spróbuj to zrobić. Poniżej wkleiłem ci kod który sprawdziłem pod względem nawiasów (ale na szybko więc jeszcze raz sprawdź), z funkcją utft8olatin umieszczoną we właściwym miejscu...

    nie do końca orientuję się jak joomla rodzi sobie z php5 - o ile na serwerze docelowym będzie php4 bardzo bym ci radził zmienić sobie localhosta na możliwi podobne ustawienia co serwer na którym wyląduje strona...

    inne miejsca do sprawdzenia to konfiguracja apache, plik w conf/httpd.conf (u mnie) i sprawdzenie czy masz wpis:

    AddDefaultCharset ISO-8859-2

    lub

    AddDefaultCharset UTF-8

    (ja mam oba ale u ciebie może któregoś brakować, zależnie od żądanego kodowania)

    poniżej ten kod o którym pisałem

    Kod:
    function utf8tolatin2($content){
    return iconv("UTF8","LATIN2",$content);
    }
    
    
    function newsfeedEncoding( $rssDoc ) {
    // test if PHP 5
    if ( phpversion() >= 5 ) {
    // test if page is utf-8
    if ( strpos(_ISO,'utf')!== false || strpos(_ISO,'UTF') !== false ) {
    $encoding = 'html_entity_decode';
    } else {
    // non utf-8 page
    $encoding = 'utf8tolatin2';
    }
    } else {
    // handling for PHP 4
    // determine encoding of feed
    $text = $rssDoc->toNormalizedString(true);
    $text = substr( $text, 0, 100 );
    $utf8 = strpos( $text, 'encoding="utf-8"' );
    
    // test if feed is utf-8
    if ( $utf8 !== false ) {
    // test if page is utf-8
    if ( strpos(_ISO,'utf')!== false || strpos(_ISO,'UTF') !== false ) {
    $encoding = 'html_entity_decode';
    } else {
    // non utf-8 page
    $encoding = 'utf8tolatin2';
    }
    } else {
    // handling for non utf-8 feed
    // test if page is utf-8
    if ( strpos(_ISO,'utf') !== false || strpos(_ISO,'UTF') !== false ) {
    $encoding = 'utf8tolatin2';
    } else {
    // non utf-8 page
    $encoding = 'html_entity_decode';
    }
    }
    }
    
    return $encoding;
    }
    ciężko w ciemno pomagać, pamiętam że z rss miałem duże problemy ze znalezieniem miejsca w którym na sztywno wpisane było iso-8859-1 zamiast 2, i zajęło mi to sporo czasu... myślę że jak wrzucisz na serwer stronę będzie dużo łatwiej ci pomóc

    powodzenia!
    Jeśli pomogłem - kliknij w przy moim poście.
    moja Strona Domowa
    Shadowrun-Polska - mambo+SMF+inne

  8. #17

    Domyślny

    Trochę już czasu minęło, ale ponieważ potknąłem się o ten sam temat, dodam swoje conieco. Instalowałem J1.0.8PL i polskich literek nie miałem

    1. W includes/joomla.php nie uwzględniono kodowania zapisanego jako UTF-8 (wielkimi literami). Stąd potrzebna jest poprawka, np.:
    z: $utf8 = strpos($text, 'encoding="utf-8"' );
    na: $utf8 = strpos(strtolower($text), 'encoding="utf-8"' );

    2. Zmiana utf8_decode na utf8tolatin2 nie załatwia sprawy, bo unicode ma sporo znaczków, które w latin2 nie występują. W podręczniku PHP przy funkcji utf8_decode jest natomiast zamieszczona funkcja utf8ToUnicodeEntities, która wszystko poza ASCII zamienia na &#xxx; -- działa!

    Dopiero po wprowadzeniu powyższych zmian udało mi się prawidłowo wyświetlić kanały z Opoki.

  9. #18
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez palik
    jeśli w tym htaccess.txt są inne komendy jeszcze to może żeby nie zamotać sytuacji skopiuj je sobie gdzieś a w pliku zostaw tylko to co radził ci Rybik...
    standardowy htaccess zawiera zestaw narzedzi do optymalizacji SEF i o ile serwer pozwala na uzywanie .htaccess to zmiana nazwy (uaktywnienie go) niczego nie zmienia, SEF wlacza sie w konfiguracji, a dodatkowe polecenia do tego pliku mozna spokojnie dopisywac na koncu w nowych liniach

  10. #19

    Domyślny

    W Joomli 1.0.9 konwersja utf-iso dla kanałów RSS jest taka sama, jak dotychczas, tzn. stosuje się utf8_decode, co z założenia gubi wszystko poza ascii. Co można zrobić, by ktoś kiedyś zmienił odpowiednio includes/joomla.php?

  11. #20
    Przeglądacz maniek awatar
    Dołączył
    24-04-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    tez mam Joomla 1.08 stable... i polskich znakow nie mam... co mzoe mi pomoc? bo tak tutaj namieszaliscie, ze nie wiem wkoncu czego sie posluchac
    Łączę Pozdrowienia,

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •