Polskie znaki dla RSS - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 32

Temat: Polskie znaki dla RSS

  1. #21

    Domyślny

    zgodnie z zasadą "każda sroczka swój ogonek chwali" polecam Ci opisaną wyżej modyfikację pliku includes/joomla.php, tzn.:

    1) zmienić
    z: $utf8 = strpos($text, 'encoding="utf-8"' );
    na: $utf8 = strpos(strtolower($text), 'encoding="utf-8"' );

    oraz z: utf8_decode
    na: utf8ToUnicodeEntities
    2) dopisać definicję funkcji utf8ToUnicodeEntities (z podręcznika PHP)

    Możesz też poczekać, bo w kolejnym wydaniu J ma być obsługa utf-8, a kolejne wydanie ma być lada chwila... a przynajmniej miało być lada chwila kilka miesięcy temu ;-)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    tez mialam problem z polskimi znakami ale po zainstalowaniu slick rss problem zniknal
    podaje link do strony skad mozna pobrac modul http://extensions.joomla.org/compone...649/Itemid,35/
    zas link do strony jak wyglada dzialajacy modul jest http://www.polish-lace.5o.pl/joomla/

    Jedna uwaga.... strona jest w trakcie budowy wiec prosze nie komentowac wygladu
    Mam nadzieje, ze pomoglam

    Pozdrawiam i zycze milego dnia
    Dakota

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez staho Zobacz wiadomość
    2) dopisać definicję funkcji utf8ToUnicodeEntities (z podręcznika PHP)
    Możesz to tutaj wkleić, jeśli to nie problem?

    pozdr,
    Brzoza

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    11-04-2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miałam identyczny problem z wyświetleniem znaków z innych stron w wiadomościach RSS. Rozwiązałam go w następujący sposób w ustawieniach serwera jest cos takiego jak interpretuj pliki .php jako PHP4 lub 5. Jak wybiore 5 wszystko sie chrzani a jak jest 4 to jest ok. Acha wskazówka jeśli wybierze się wersję PHP4 warto jeszcze raz zainstalować joomle bo po zmianie interpretacji z php5 na 4 zainstalowana wczesniej joomla pod PHP5 tez nie dzialala poprawnie. Poprawnie zadziałała dopiero po ponownym zainstalowaniu. Wersje PHP jakiej uzywa joomla mozna sprawdzic w panelu administratora zakładka system pole informacje o systemie potem pojawia sie 3 zakladki sprawdzic trzeba srodkowa PHP i tam sprawdzic version. Z PHP5 na 4 mozna zmienic na pare sposobow najprosciej zadzwonic albo napisac do Admina serwera i zapytac jak zmienić, inna metoda to użycie zakladki ustawienia PHP i wybrac PHP4 (np. tak łatwo sie zmienia na www.nazwa.pl) jesli chodzi o panel Direct Admin (wystepujacy m.in. na www.az.pl trzeba wejsc na konkretna domene pod ktora jest joomla z Zaawansowane opcje wybrać dodać Apache Handlers a potem w pole handler wpisac php4-cgi a w rozszerzenie .php A tak nawiasem mowiac kodowanie mam latin-2 general_ci w SQl-u a wersja MYSQL jest 5.0.22 a PHP 4.4.4. Używam Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC. Na głownej stronie PHPmyadmina mam : System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8); System porównań dla połączenia MySQL: UTF8 unicode i takie ustawienia były podczas instalacji potem po utworzeniu zieniły sie ustawienia w bazie danych joomli na latin2_general_ci. W razie jakichkolwiek kłopotów z ustrojstwem SPINACZ RSS piszczie chętnie pomogę. Pozdrawiam

  6. #25
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    offtopic troche ale dla sprostowania i jasnosci:
    Joomla powinna działać od początku na php 4.x, mysql 4.x, w bazie danych zawsze metoda porowywania znakow dla polaczen mysql : utf-8, dla tabel: latin2_general_ci.
    Przy operacjach export/import trzeba pamiętać o kodowaniu latin2 i trybie zgodności MYSQL40
    Na RSS metoda podana przez staho wygląda na najlepszą

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2007
    Skąd
    Otwock
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy możecie załączyć plik z poprawionym kodowaniem rss bo próbowałem go poprawić wedle w/w wskazówek ale wywala błąd
    z góry dzięki za pomoc

  8. #27
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    tez nie moge tego rozgryzc...moze cos ruszylo ?

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-11-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10
    Staho - dzieki
    watpilem czy mi sie uda, ale dalem rade i mi dziala. tylko ja z mateusz.pl bralem rss.

    nie wiem czy komus to sie przyda, ale w pliku includes/joomla.php zmianei ulegly linijki
    5124
    z utf8_decode
    na utf8ToUnicodeEntities
    5131
    z $utf8 = strpos($text, 'encoding="utf-8"' );
    na $utf8 = strpos(strtolower($text), 'encoding="utf-8"' );
    i 5140
    z utf8_decode
    na utf8ToUnicodeEntities

    Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
    Ostanio edytowane przez baca20 : 22-11-2007 19:46

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    157
    Punkty
    12

    Domyślny

    Ale dla jakiej wersji joomla?
    Bogatynia ma już swoją stronę i forum
    :eek: www.e-bogatynia.pl :eek:


  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    21-11-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny pomocy baner

    witam bardzo potrzebuje pomocy o to link http://gubus00.lua.pl
    skasowałem główny baner na samej górze jak mam wstawić tam swój i jak tą rekleme google skaosować i zminić ten żółty kolor czekma na szybko odp dzieki z góry az pomoc pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •