Galeria użytkowników - prawa dla userów do podgalerii
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Galeria użytkowników - prawa dla userów do podgalerii

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Galeria użytkowników - prawa dla userów do podgalerii

    Witam,

    przeszukując forum nie znalazłam takiego wątku zatem zadam pytanie w nowym.

    Posiadam na swojej stronie galerię zawierającą działy: Plenery i Galeria użytkowników. Ta druga ma kilka podgalerii nazwijmy je USER1, USER2 itd.

    PYTANIE:
    Czy można tak skonfigurować moduł zOOm galerii, aby przyporządkować kolejne podgalerie użytkownikom tak, by tylko USER1 mógł dodawać zdjęcia do galerii o nazwie USER1 i do żadnej innej, a jednocześnie galeria była widoczna publicznie?

    Z góry dzięki

    Agnieszka


    EDIT: A może nie ma w zOOm akiej możliwości? To może wiecie w jakiej galerii jest?
    Ostanio edytowane przez agryzik : 22-03-2006 22:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widzę, że kłopocik tego typu mam nie tylko ja. Wszystko ładnie i pięknie, tylko że użytkownicy mają dostęp do wszystkich zdjęć, nie tylko swoich. Nie udało mi się tego nigdzie znaleźć w ustawieniach, ale może ktoś ma rozwiązanie?

    Czy uprawnienia do uploadu, kasowania i edycji można jakoś ograniczyć do własnych zdjęć danego użytkownika? Mam wrażenie, że nie ma takiej opcji z prostej przyczyny - nie ma informacji o autorze przy opisie zdjęcia.

    Będę wdzięczny za wszelkie info
    Jon

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-04-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    a u mnie może tylko user który założył galerie. Tak jest normalnie w zoomie. Może ustawiliście galerie na publiczną??

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli nie jest ustawiona na publiczną, to nie można jej też oglądać. Chciałbym, żeby oglądać mogli wszyscy, ale żeby każdy z zamieszczających mógł mieszać jedynie w swoich zdjęciach. Tego mi się dotychczas nie udało zrobić.
    Jest taka opcja?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-04-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm, na pewno można oglądać.

    Jak będziesz to odewzij sie do mnie na gg 3708257. Odblokuje na chwile swoją strone i ci pokaże . Moge też ci wysłać screeny z ustawieniami.

  7. #6

    Domyślny

    Ktoś może podać linka gdzie moge ściągnąć galerię zoom

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-04-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ktoś może podać linka gdzie moge ściągnąć galerię zoom
    google.pl, joomla.pl
    troche wysiłku umysłowego nie zaszkodzi

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    No klikam po tym Zoom'ie w tę i z powrotem, ale niestety - albo użytkownik udostępnia pozycje i wtedy inni o tych samych uprawnieniach mogą z nimi zrobić wszystko to co autor , albo nie udostępnia i wtedy nawet nie mogą ich obejrzeć.

    Czy ktoś wie może czy to da się, czy się nie da, żeby oglądać mogli wszyscy, a edytować lub kasować tylko właściciel i administratorzy?
    Heeelp!

    Dodam tylko, że chodzi mi o ostatnią wersję: 2.5.1 RC2, bo mam dziwne wrażenie, że we wcześniejszej (RC1) współdzielenie i uprawnienia były oddzielone, ale mogę się mylić.

    Kinek: ja osobiście proponuję stronę projektu - www.zoomfactory.org - choć i tę informację można znaleźć na wspomnianych przez Jacobsa stronach. Jakby ktoś chciał poszukać, oczywiście.
    Ostanio edytowane przez Jon Eck : 02-08-2006 12:03

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-04-2006
    Wpisy
    82
    Punkty
    10

    Domyślny

    a może logujesz sie jako admin??
    ja logując sie jako admin też moge wszystkie zmieniać.

    Nie potrzebnie grzebiesz. Jeżeli galeria nie jest współdzielona, może edytować ją tylko user który ją założył.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zacznijmy od początku:
    a) użytkownicy nie mają żadnych praw do manipulowania galerią
    b) autorzy mają prawo do uploadu, kasowania i edytowania zdjęć
    c) autorzy nie mają prawa do zakładania galerii; galerie zakłada admin

    Skutki:
    - jeśli zdjęcie ma w zakładce "members" zaznaczone "public access" albo np. grupę "autorzy", to wszyscy zalogowani z grupy "autorzy" mogą zrobić z tymi zdjęciami co chcą (przećwiczone na kilku loginach)
    - użytkownicy z niższej grupy, którzy w ogólnych ustawieniach nie mają żadnych uprawnień w galerii mogą w powyższej sytuacji oglądać zdjęcia i je oceniać lub komentować.
    - jeśli zdjęcie ma zaznaczone w "members" nazwę konkretnego użytkownika, to pozostali nawet go nie mogą zobaczyć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •