templatka eGov - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: templatka eGov

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2006
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Z całym szacunkiem, to wcale nie znaczy, że dobrze zrobiłeś i że to działa tak, jak ma działać.
    Krótko mówiąc po naszymu: zmaściłeś (zepsuleś) to, czego nie było potrzeby ruszać. Usunąłeś treści, to się nie wyświetla, dość oczywiste, bo co się ma wyświetlać.
    W pliku index.php szablonu wystarczyło zastąpić
    $template_features = 1;
    na
    $template_features = 0;
    I nie po to piszę, by Ci coś wytknąć, tylko żebyś zrozumiał, jak ten szablon działa!

    zgadzam się z Tobą - ja tak samo zrobiłem ponieważ dostałem od Ciebie odpowiedz aby poczytać w pliku konfiguracyjnym. Poczytałem pozmieniałem, nic to nie dało więc znalazłem na to inne rozwiazanie, które zadziałało.
    Nie mówię, że ono jest OK bo sam wiem, że nie jest wystarczy popatrzeć w logi serwera do czego się odwoluje strona jak ktos na nia wchodzi - ale reasumując jak nie było innego wyjscia a sprawa byla dla mnie pilna to musiałem jakoś sobie radzić ;)

    pozdraiwam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo zmiany trzeba dokonać w pliku INDEX.PHP - w linii nr 15
    a nie w pliku opisującym konfigurację!
    Tutaj akurat nie ma tego problemu, bo w samym szablonie jest tylko wywoływany plik, ale równie dobrze treść tego pliku mogła być umieszczona w jakichś divach i pozostałyby śmieci!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    Trochę testowałem na różnych przeglądarkach i wychodzi (choć pewnie "Ameryki nieodkryłem") że od samej przegladarki też co nie co zależy.
    Podmieniłem logo na swoje i w IE 7.0 logo się "zapada" pod górne menu
    w IE 6.0 i firefoxie i Operze jest ok.
    Ponadto zrobiłem tak:
    $color_themes = 'blue';
    $color_default = 'blue';
    A w Operze i tak jest siwo ?

    Jak ustawić wszystko, żeby było dobrze we wszystkich przeglądarkach, szczególnie, zeby się logo nie zapadało. ?

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    Po poniższym ustawieniu, problem wyświetlania innego koloru to jednak już tylko kwestia "ciasteczek" i odświeżenia przeglądarki.
    $color_themes = 'blue';
    $color_default = 'blue';
    Natomiast nadal nie wiem czemu mi się logo w IE7 zapada pod menu :-/

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    Czytam, szukam, podpatruję nie znalazłem rozwiązania jak to logo specjalnie dla IE& podnieść więc wymyśliłem sobie, że zrobie sobie je dłuższe :-) i najwyzej utnie trochę tła.
    W każdym razie jak już poznaje eGov to chciałbym zapytać jak na stronie frontowej zmienić ustawienie wyświetlania newsów.
    W standardzie jest:
    news 1
    news 2, news3
    A jak zmienić, żeby były wszystkie jeden pod drugim i żeby wyswietlało się pięć?
    Bo w PA w blogu można sobie ustawić ilość kolumn a gdzie są ustawienia kolumn strony frontowej?

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W tym samym miejscu, co w blogu. Dokładnie! Tylko to jakby inna pozycja menu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    W tym samym miejscu, co w blogu. Dokładnie! Tylko to jakby inna pozycja menu.
    index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 ,czyli sekcji ID 1 odpowiada News, który jest Listą - Sekcją artykułów w której to Parametrach nie ma czegoś takiego jak ilość kolum.
    Zrobiłem więc Sekcję i blogi, wyłączyłem Listę i mimo zmian w Parametrach nadal artykuły wyświetlają się tak jak pisałem :-/
    Może te parametry strony frontowej i wyświetlania artykułów są gdzieś w kodzie przypisane?
    Ostanio edytowane przez halohalo.pl : 20-04-2008 21:44

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A skąd taki wniosek? Wymyślasz, zamiast się przyjrzeć. Komponent Strona startowa (FrontPage) generuje przegląd (czyli blog po dawnemu), pooglądaj sobie, co masz w parametrach pozycji menu!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A skąd taki wniosek? Wymyślasz, zamiast się przyjrzeć. Komponent Strona startowa (FrontPage) generuje przegląd (czyli blog po dawnemu), pooglądaj sobie, co masz w parametrach pozycji menu!
    Chyba "rzeczywiście najciemniej jest pod latarnią" bo co bym nie kombinował w parametrach pozycji menu to sposób wyświetlania mi się nie zmienia.
    Poddaje się póki co.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-08-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    9

    Domyślny

    he he, dziś jakoś tak na spokojnie jeszcze raz przeczytałem wskazówki Zwiastuna i mi wyszło to wyświetlanie w jednej kolumnie:-)

    Mainmenu -> Pozycje menu -> Strona Główna - > i w Parametrach - Kolumna = 1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •