Virtuemart a polskie prawo
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Virtuemart a polskie prawo

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-03-2007
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Virtuemart a polskie prawo

    Mam do Was nietypowe pytanie, sama spotkałam się z tym problemem po raz pierwszy.

    Klient testując sklep, zwrócił uwagę, że jest w stanie dokonać zamówienia na dowolną kwotę, również kilku milionów złotych. Nie ma to żadnego wpływu np. na sposób zapłaty: z opcji "za pobraniem" i "przelew" powinna być wg. niego dostępna tylko ta druga, ponieważ polskie prawa zabrania dokonywania transakcji gotówkowych bodajże powyżej kwoty 10 000 zł.

    Nie spotkałam się wcześniej w regulaminach innych sklepów z żadnymi zabezpieczeniami tego typu (chyba, że wynikającymi z zasad danego sklepu np. za pobraniem wysyłamy tylko towary do 1600zł), sam klient wcześniej też o tym nie wspominał.

    Zastanawiam się czy powinnam tworząc sklep w oparciu o Virtuemart sama dostosować go do wszystkich niuansów polskiego prawa, czy też traktować takie elementy jako życzenie klienta, modyfikację dodatkowo płatną. Przecież zamówienia wysokopłatne z reguły i tak wymagają dodatkowego potwierdzenia gdzie można ustalić szczegóły - zażądać płatności przelewem. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyśle towaru za milion złotych z płatnością przy odbiorze. Ludzie też niekoniecznie lubią trzymać większą gotówkę przy sobie.

    Czy mieliście kiedyś do czynienia z tym tematem i macie jakieś własne przemyślenia? Jak byście zrobili na moim miejscu?

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-12-2007
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja nie wiem jak to ustawić w komponencie ale napisałbym w regulaminie że zakupu pow. XXX zł nie podlegają wysyłce za pobraniem. bo przecież użytkownik musi zaakceptować regulamin zanim wyśle zamówienie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •