szukam bota do automatycznego tworzenia linków
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: szukam bota do automatycznego tworzenia linków

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-09-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny szukam bota do automatycznego tworzenia linków

    Witam,

    poszukuję bota (modułu?), w którym można zdefiniować określone słowa - klucze i linki do nich. Wedle moich wyobrażeń bot przeszukuje artykuły i automatycznie linkuje określone słowa (frazy) zadanym linkiem.

    dla przykładu:
    jeśli mam stronę o politykach to nie muszę za każdym razem ręcznie linkować do polityka wymienionego w artykule lecz bot automatycznie podlinkuje mi go w treści artykułu.

    za pomoc wielkie dzięki...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    35
    Punkty
    12

    Domyślny

    proponuję wykorzystać komponent glossary wraz z botem. Trochę niewielkich przeróbek i masz funkcjonalność której potrzebujesz. ;)
    Przykład generowanycj automatycznie linków w treści słówko umowa http://www.eprawnicy.pl/opinie-ekspe...ji-szkody.html
    wspaniale działa, pozdrawiam

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-09-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny wyglada na to, że to jest nawet więcej niz oczekiwałem, ale...

    Witam,

    na początek oczywiście wielkie dzięki dla norek za podpowiedź.

    Po tym jak to wygada na
    załączonym linku myślę, że glossary i dodatki to super narzędzie daleko wykraczające poza moje skromne oczekiwania

    żeby potomni nie musieli szukać podaję linki:
    Glossary 2.02 (2.02) : Glossary Glossary 2.0 final release. Includes dynamic alphabet generation, support for UTF-8 and improved title handling.
    GSG plugin for Glossary (1.0) : Glossary Plugin to incorporate URLs for all the terms in the Glossary into a sitemap created by the Google Sitemap Generator component
    Glossarbot 1.91 (1.91) : Glossary
    The new Glossary mambot that automatically finds terms in any content, and inserts a popup definition of the term.
    MaShowDesc module (1.6) : Glossary The content bot that works with the Glossary component to ease the task of including definitions of terms in content pages. Use the command to create the word myterm with a mouseovereffect....
    Glossary search bot (1.6) : Glossary
    Glossary Search Mambot - integrates glossary searching with the Mambo site search.

    Natomiast prośba do
    norek o podpowiedź jakie zmiany należy wprowadzić, by działało to _dokładnie_ tak, jak na eprawnikach ? Pisze, bo mi domyślnie działa jedynie na zasadzie "dymków" z linkiem javascript:void(0)

    pozdrawiam

    Valdoorf

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    35
    Punkty
    12

    Domyślny

    W konfiguracji komponentu można skonfigurować dymek pod swoje potrzeby. Można także, tak jak na eprawnikach wykorzystać jquery + biblioteka tooltip
    Przerubek dokonujemy glossarybot.php (usuniecie overlib i dodanie własnej obsługi dymków). patrz Zip
    Warto także wyczyścić ze zbędnych funkcji stronę komponentu słownika.
    pozdrawiam
    Załączone pliki Załączone pliki

  6. #5

    Domyślny

    norek wiesz może jak zrobić by dodatek glossarbot działał dla wszystkich, a nie tylko dla zalogowanych?
    Mam w nim uprawnienia ustawione na "Public" lecz i tak działa tylko jak się zaloguje..
    Ostanio edytowane przez CNK : 21-03-2008 01:25

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    35
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez CNK Zobacz wiadomość
    norek wiesz może jak zrobić by dodatek glossarbot działał dla wszystkich, a nie tylko dla zalogowanych?
    Mam w nim uprawnienia ustawione na "Public" lecz i tak działa tylko jak się zaloguje..
    Hmm, bardzo dziwne.
    Usuń pozycje menu do komponentu i utwórz ponownie.
    Sprawdź menu oraz boota może także nie ma uprawnień Public.
    Jeśli nie pomoże sprawdź wszystko na localu

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •