Czy joomla może być furtką dla nieautoryzowanej ingerencji?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Czy joomla może być furtką dla nieautoryzowanej ingerencji?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-12-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Czy joomla może być furtką dla nieautoryzowanej ingerencji?

    Witam,

    Parę miesięcy temu google zasygnalizowało, że strona www naszej firmy zawiera przekierowania na niebezpieczne strony... Po analizie stwierdziłem, że do niektórych plików (głównie index.html ) po znaczniku /html dopisany został skrypt z zaszyfrowanym w ASCII przekierowaniem na taką właśnie stronę. Za przyczynę uznałem wówczas hasło serwera - słownikowe,raczej "miękkie". Usunąłem złośliwe wpisy i wszystko było OK... do niedawna: ponownie, mimo twardego, niesłownikowego hasła, które znam tylko ja, wpisy pojawiły się ponownie.

    Na naszym serwerze www (hostowanym przez netart) postawiona była "zwykła stronka" w php oraz testowana joomla. Zakładam, że "zwykła stronka" (robiona na dreamweaverze) nie mogła posiadać jakichś luk - bo nie zawierała żadnego kodu zmieniającego jej treść - ot prosta obsługa kilku podstron z produktami, kontaktem itp. Podejrzenie więc pada na joomlę...

    I tutaj moje pytanie - czy joomla może stanowić lukę pozwalającą na takie modyfikacje? Czy może jest jakiś moment instalacji, który mogłem pominąć i spowodować zagrożenie? Jak się zabezpieczyć?

    Pozdrawiam,
    Marek

  2. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    To nie musi byc joomla, a jakis z jej skladnikow. Zerknij na to.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •