Napis Home na stronie głównej - jak usunąć? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 16 z 16

Temat: Napis Home na stronie głównej - jak usunąć?

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mnie rzeczywiście się pomyliło - wskazałem na moduł menu, a to powinien być moduł Ścieżka powrotu (breadcrumbs). Twoja rada powoduje zupełnie inny skutek - zmienia domyślną stronę otwierającą witryny na inną!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Aby pozbyć się tekstu Home/Start na stronie startowej witryny, należy rozklikać właściwości modułu Śieżka powrotu, a tam odznaczyć menu Start, w pozycji Przypisanie menu. Inaczej mówiąc - zaznaczyć tylko te pozycje menu, gdzie chcemy mieć dostępną ścieżkę powrotu. Działa! Sprawdzone!
    Pozdrawiam
    TLo

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    16-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Próbuję właśnie zrobić to, co radzi TLo, ale natknąłem się na problem: tam, gdzie powinna być lista dokumentów do zaznaczenia tych, na których ma się pojawiać pathway, owej listy nie ma. Jest tylko informacja:
    Łącza w menu:
    Niedostępne - nieokreślane
    O co może chodzić? Jestem zalogowany jako Administrator. Być może to głupie pytanie, ale nie mam pomysłu...

    Aha, mam Joomlę 1.0.12.
    Ostanio edytowane przez mesc : 03-03-2009 15:56

  5. #14
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Jaka lista dokumentów? jaka lista dokumentów? Wyraźnie piszę, że ma być lista pozycji menu. I odznaczasz start. A ze do menu start masz chyba podpięty jakiś dokument, to reszta dzieje się w tle.

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    16-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zgadza się, przepraszam, niezbyt jasno się wypowiedziałem. Więc problem polega na tym, że nie mam właśnie tej listy pozycji menu po prawej stronie, z której mógłbym odznaczyć stronę główną. Zresztą to dotyczy wszystkich modułów w Administrator Modules (wszędzie jest tak samo -- "Niedostępne - nieokreślane", w wersji anglojęzycznej jest "N/A", czyli równie enigmatycznie). W normalnych modułach ta lista pozycji jest i mogę sobie ustawiać, na których stronach dany moduł ma się pojawiać.

    Zajrzałem dzisiaj do cudzej Joomli (też 1.0.12), w której mam uprawnienia administratora. I tam jest tak samo: lista pozycji menu jest dostępna dla różnych elementów, ale nie w Administrator Modules.

    O co może chodzić? Czy to może zależeć od jakiejś opcji konfiguracyjnej zaszytej gdzieś w zupełnie innym miejscu? Nie mam kompletnie pojęcia, co z tym zrobić.

  7. #16
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mesc Zobacz wiadomość
    Zajrzałem dzisiaj do cudzej Joomli (też 1.0.12), w której mam uprawnienia administratora. I tam jest tak samo: lista pozycji menu jest dostępna dla różnych elementów, ale nie w Administrator Modules.
    Byłem przekonany, że rozmawiamy o Joomli 1.5. Nie znam starszej wersji.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •