Jak zmniejszyć pole artykułu do 50%
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Jak zmniejszyć pole artykułu do 50%

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-06-2007
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Jak zmniejszyć pole artykułu do 50%

    Witam.
    Nie mogę sobie poradzić z podziałem artykułu na 50%.
    Strona znajduje się pod adresem www.frast.nazwa.pl
    Mam obszar diva o nazwie previev w którym umieszczam artykuły.

    plik index.php




    plik ze stylami
    #previev {
    float: left;
    background-color: #dbdffa;
    width: 850px;
    height: 400px;
    margin: 0px;
    }

    ale jeśli napiszę własny artykuł i umieszczę go na stronie startowej to wyświetla mi się on na całej szerokości strony, artykuły defaultowe z joomla! taki jak Welcome to Joomla! lub Newsflash 1 wyświetlające się pod spodem mojego artykułu na stronie startowej dzielą szerokość obszaru wyświetlania na 50%. Ponadto mój artykuł jest umieszczony w Divie --> Słowo Wstępu (zaznaczone na rysunku), natomiast defaultowe artykuły joomla! są umieszczone w tabelach, gdzie główna tabela ma 100% i jest ona podzielona na dwie tabele po 50%.
    Wiem że ja coś źle robię bo jeśli wezmę stronę nr 2 to Newsflash 3 jest wyświetlany również na całej szerokości strony i wyświetlany jest w Divie.
    Jak mogę wykonać to tak żeby zawsze było po 50% szerokości i żeby nie było można przewijać całej strony w dół tylko żeby pojawił się scrool ?

    Z Poważaniem: Macias

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    chyba chodzi tylko o dobre ustawienie szpalt w opcjach danej sekcji (mainmenu)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-06-2007
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm, masz rację w managerze Menu - Home miałem ustawioną wartość wprowadzeń na 1 czyli oznacza to że pierwszy artykuł będzie na całej szerokości a następne w ilości kolumn zapisanych w parametrach, ale powiedz mi teraz proszę co mam zrobić aby nie tworzył mi się taki wąż artykułów w dół, tylko żeby zrobił się scroll do przewijania gdy wysokość okna przeglądarki się kończy?
    Chcę scrolla ponieważ chciałbym cały czas widzieć menu.
    Z Poważaniem: Macias

    Ps.
    Jeśli założę sobie że będę ukazywał 4 artykuły w moim "previev" to czy mam możliwość ustalenia wysokości danego artykułu czy będzie on pokazany aż do momentu gdy tekst wprowadzający będzie napisany?
    Ostanio edytowane przez Macias2002 : 09-01-2008 15:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •