Problem z biblioteką mediów i grafiką na stronie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z biblioteką mediów i grafiką na stronie

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z biblioteką mediów i grafiką na stronie

    Witam,

    Mam taki problem, zrobiłem sobie stronkę u siebie na kompie i wszystko było ok, natomiast po przeniesieniu na zewnętrzny serwer pojawiły się małe problemy z wyświetlaniem grafiki, a konkretnie:
    - w bibliotece mediów zamiast obrazków wyświetla się sama nazwa i wielkość obraka i po kliknięciu w obrazek otwiera się okienko z not found
    - na stronie nie pokazują się ikonki(jest tylko napis) typu zapisz,apply, edytuj, pdf,drukuj, poza tym cała grafika związana ze skinem działa

    Zmieniłem prawa dostepu do katalogu images i jego zawartości na 777 ale to nie pomogło. Mogę natomiast importować wszelki media za pomocą edytora i tu nie ma problemu z dostepnością.
    Spróbowałem zainstalować joomlę, żeby instalator wszystko poustawiał, bezposrednio na zewnętrznym serwerze (na wypadek jakbym ścieżki gdzies pomylił), ale niestety problem się nie rozwiązał

    Wydaje mi się, że gdzieś jeszcze trzeba ustawić odpowiednie prawa dostępu oprócz katalogu z [images] ale niestety nie wiem gdzie lub gdzieś głębiej w konfigach jest jakaś zła ścieżka podana.

    Prosiłbym o pomoc

  2. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Mialem kiedys podobny przypadek i okazalo sie ze w konfiguracji httpd jest ustawiony alias do katalogu /images wskazujacy na inny katalog w strukturze serwera - moze to to?

  3. #3
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mógłbyś jasniej wyjaśnić jak i gdzie to sprawdzić, bo niebardzo wiem.

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    W czasie prób naprawy problemu natknąłem się na koleją, jak dla mnie trochę absurdalną sytuację, wydaje mi się, że to będzie ze sobą powiązane. Po uploadzie pliku z dysku na serwer za pomocą edytora (fckeditor) wszystko niby działa i jest ok, ale tego pliku nie ma na serwerze tam gdzie być powinien patrząc po url'u - to samo jest z katalogami...

    np. wrzucam plik po taki katalog .../images/stories/nowy katalog/plik.zip - wszystko działa mogę sciągnąć plik ale jak wchodze na serwer do przez ftp do katalogu images/stories/ to nie ma ani katalogu 'nowy katalog' ani pliku 'plik.zip'
    Zainstalowałem joomlaXplorera - tam również nie widać nowo stworzonych rzeczy ale jak dam wyszukaj plik.zip to go znajdzie i pokaże poprawny url...

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kolejne fakty odnośnie problemu - może teraz znajdzię się ktoś kto mógłby pomóc .

    Mianowicie , mam katalog w którym znajduje się cała strona(np. home/strona/www/ - to jest ustawione jako ścierzka absolutna) a w nim katalog images/stories/ - jezeli tutaj wrzuce cokolwiek to poźniej chcąc to otworzyć w przeglądarce wpisując w przegladarce http://www.moja_domena.pl/images/stories/obrazek.jpg to dostaje not found ale jak stworze strukture katalogów home/strona/www/home/strona/www/images/stories. wpisze http://www.moja_domena.pl/home/stron...es/obrazek.jpg to będzie działać. Tak samo jak przeniose jakiekolwiek media do innego katalogu joomli typu includes, czy mambots i podam odpowiedni url to bedzie działac.
    Jak stworze nowy katalog w głownym katalogu strony i wrzuce tam coś też będzie ok, ale jak nazwe go images to koniec po zabawie :/
    Wniosek - tylko katalog images i cała jego struktura jest jakaś trefna, jeżeli coś tam wrzuce to nie moge wyswietlić tego na stronie why??
    Ostanio edytowane przez Arth : 25-03-2006 19:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •