Które ustawienie servera?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Które ustawienie servera?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny Które ustawienie servera?

    Witam,
    Które z ustawień servera może powodować to że componenty lub dodatki itp. nie chcą sie instalowac bo albo to nie moga utworzyc katalogu (mimo ze np. katalog components ma nadane prawa 777) albo ze nie moga czegos skopiowac.

    Dodam ze wczesniej nie mialem takich problemow ale od nie dawna mam server dedykowany i nie wiem ktore z ustawien PHP maja tak zbytni wplyw na utrudnianie?

    Dodam ze podczas instalacji mialem bodajze 3 ustawienia zaznaczone na czerwono ale sama joomla w sobie dziala prawidlowo dopiero teraz gdy chce cos doinstaloac to sa problemy (przyklad - joomlaXplorer lub mosce - tego np nie udalo mi sie zainstalowac niby joomlaXplorer utworzyl wymagany katalog ale cos nie chce sie zainstalowac :/ )

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Raczej safe_mode.
    Zamiast prosić o zgadywanie podaj konfigurację PHP (nie phpinfo).
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: /var/www/vhosts/xxxx.pl/httpdocs:/tmp Display Errors (Pokaż błędy):: OFF (wyłączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: OFF (wyłączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /var/lib/php/session Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak



  5. #4

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone)
    Jak bym zgadł .
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    a ja juz zglosilem zmiane tych parametrow:

    Safe Mode:: OFF
    Display Errors: ON
    Register GlobalsN
    allow_url_fopen: off
    short_open_tag: OFF

    jak myslisz dobrze zrobilem?
    ciekawe czy teraz po zmianie tych parametrow tak aby joomli wszystko gralo forum przema nie bedzie krzyczalo?

    Zastanawiam sie rowniez czy po zmianie tych paramterow nie zainstalowac joomla od nowa poniewaz nie wiem czy przypadkiem te kilka prob dodania komponentu czy bota nie ma wplywu na pozniejsze dzialanie joomli.

    Tzn, dziala joomla prawidlowo ale powiedz mi czy np takie nie udane proby dodania nie dodaja czegos do bazy czy cos, bo np katalogi zrobily komponenty - chodzi mi o to czy pozniej servis nie bedzie krzyczal ze cos mu nie pasuje?
    Ostanio edytowane przez kmr : 28-03-2006 19:06

  7. #6

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Pozbycie się safe_mode to dobre posunięcie, ale nie wiadomo, jak Joomla! to "odczuje".
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez livio
    Pozbycie się safe_mode to dobre posunięcie, ale nie wiadomo, jak Joomla! to "odczuje".
    tzn, joomla podczas instalacji zaleca wylaczenie safe mode a wiec mysle ze powinno byc okej tylko czy bedzie mialo to znaczenie przy juz zainstalowanej joomli czy nie?

  9. #8

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Eh eh eh...
    Przed instalacją powinno być wyłączone, a gdy masz już zainstalowane przy safe_mode możesz mieć problem.
    Skoro pozbyłeś się go, sprawdź, czy wszystko OK. Jeśli nie jest OK - napisz.
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Livio, nie pleć
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    zalecam reinstalke joomla, dodatkowo nalezaloby jeszcze (przed inst.) wylaczyc register_globals:
    plik htaccess.txt z katalogu glownego przemianowac na .htaccess (kropka na poczatku i bez rozszerzenia) w pliku tym na koncu dodac linie
    Kod:
    php_flag register_globals off
    register_globals to jedno z tych ustawien ktore mozna zmienic dla swojego katalogu przelamujac globalne ustawienia serwera (no chyba ze admin nie zrobi allow_override off ;) )

    ustawienia typu magic quotes i short open tags to niby drobiazgi ale warto poprosic o ich zmiane bo nie jest to jakis problem dla administratora i nie wplywa na pogorszenie bezpieczenstwa- moze im sie co najwyzej nie chciec

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •