DOCMAN, przeglądanie dla wszystkich ściąganie tylko dla zarejestrowanych
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: DOCMAN, przeglądanie dla wszystkich ściąganie tylko dla zarejestrowanych

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    8

    Domyślny DOCMAN, przeglądanie dla wszystkich ściąganie tylko dla zarejestrowanych

    Witam serdecznie szukałem na forum ale nie znalazłem.

    Chcę udostępnić pliki i artkuły jako zasoby na jednej ze stronkek. Zainstalowałem DOC Mana.

    W związku z tym mam pytanie, czy jest taka możliwość i jeśli jest to jak to zrobić aby umieszczone w kategoriach pliki były pokazywane dla wszystkich ale np. tylko zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu mogli je pobrac. Podobnie z artykułami. Aby można było bez zalogowania zobaczyć listę artykułów ale dopiero po zalogowaniu, można było je czytać lub pobrać.

    Z góry dzięki za podpowiedź

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    W ustawieniach komponentu DOCMan ( w Panelu Administracyjnym) masz zakładkę "Uprawnienia" i w niej określasz kto może mieć dostęp i do czego.

    Guest permissions:
    Prawa anonimowych gości: wybierz "Tylko przeglądać". Wówczas goście mają możliwość sprawdzania Twoich zasobów bez szansy na ich pobieranie.

    Frontend permissions:
    Wczytywanie - wybierz - "Zarejestrowani"; dodawać pliki mogą wówczas tylko zarejestrowani.

    Document permissions:
    Uprawniony - wybierz - "Zarejestrowani"; pobierać teraz mogą tylko zarejestrowani.

    Sprawa uprawnień dostępu do artykułów jest określana w Edycji dokumentu (również z poziomu Panelu Administracyjnego), z prawej strony w zakładce "Publikacja" wybierasz odpowiednią opcję w "Uprawnienia". Do wyboru masz: Public, Registered i Specjal. Ustawiając na Registered dajesz uprawnienia do czytania artykułu tylko zarejestrowanym użytkownikom.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    8

    Domyślny Dzięki

    Dzięki wielkie za pomoc. Mam nadzieje że poskutkuje

  5. #4

    Domyślny

    Może się pogubiłem, ale za dużo alternatyw nie ma...
    Mam u siebie kategorie, z których może korzystać każdy, stworzyłem też kategorię, z której ściągać plik mieliby jedynie zarejestrowani.

    Niestety, albo gość widzi tylko kategorie oznaczone jako takie do których ma dostęp, albo może skorzystać ze wszystkich plików.

    Tzn w panelu administracyjnym, przy opcji gość - odczytywać/pobierać - robi co chce z plikiem jeśli nadam uprawnienia do ściągania dla pliku dla gości, gdy dam uprawnienia dla zarejestrowanych, wówczas nie widzi tej kategorii.

    Natomiast gdy dam opcję w panelu dla gości - tylko przeglądać - wówczas wszystkie pliki i kategorie widzi, ale nic nie może ściągnąć, również z tych kategorii "otwartych"

    Czy jest taka opcja by wzystkie kategorie i pliki były widoczne dla gości, ale możliwość ściągania byłaby ustawialna?

    Gdzie popełniam błąd?

    Pozdrawiam

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    W ustawieniach komponentu DOCMan ( w Panelu Administracyjnym) masz zakładkę "Uprawnienia" i w niej określasz kto może mieć dostęp i do czego.

    Guest permissions:
    Prawa anonimowych gości: wybierz "Tylko przeglądać". Wówczas goście mają możliwość sprawdzania Twoich zasobów bez szansy na ich pobieranie.

    Frontend permissions:
    Wczytywanie - wybierz - "Zarejestrowani"; dodawać pliki mogą wówczas tylko zarejestrowani.

    Document permissions:
    Uprawniony - wybierz - "Zarejestrowani"; pobierać teraz mogą tylko zarejestrowani.
    Powyższe ustawienia są jednym z kryteriów ustalenia dostępu do plików. Głównym uwarunkowaniem jest określenie tego w każdym z plików w zakładce "Uprawnienia" możesz wybierać dla kogo chcesz dany plik dedykować. Ustawiając tam "Każdy" pozwalasz na oglądanie pliku przez anonimowych gości. Możliwości pobierania przez nich pliku określa sie w ustawieniach DOCMana na zapleczu w Guest permissions: Prawa anonimowych gości.

    Podsumowując:
    Chcąc aby wszyscy odwiedzający widzieli całość zasobów Twojej strony należy w każdym z plików nadać uprawnienia "Każdy". Można ustawić taką możliwość na Zapleczu w ustawieniach DOCMana w zakładce "Uprawnienia" Prawa do dokumentów-->Uprawniony: Każdy.
    Prawa odwiedzających są określone w Uprawnienia gości-->Prawa anonimowych gości. Jak tam ustawisz: Tylko przeglądać, to mogą widzieć co masz, ale pobierać nie mogą.
    Wszystkie te zmiany są zapisane w pliku docmann.config.php w katalogu administrator/components/com_docmann.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •