Joomla 1.0.13 pl UTF8 kodowanie znaków
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Joomla 1.0.13 pl UTF8 kodowanie znaków

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.0.13 pl UTF8 kodowanie znaków

    Po lekturze forum nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc ośmieliłem sie go przedstawić w nowym temacie Mam postawioną Joomle 1.0.13 pl UTF8 i serwis działał bez problemów do dzisiaj... Po wejściu na stronę rano zobaczyłem krzaczki tzn. znaki zapytania w miejscach polskich znaków. Przejdźmy do szczegółów:
    • w całej bazie mam ustawione porównywanie wpisów utf8_polish_ci
    • korzystam z templatki 247portal-red
    • na localhoście brak błędów z kodowaniem
    • serwis działa na serwerze MS ISP
    Header mojego serwisu:
    Kod HTML:
    <?php defined( "_VALID_MOS" ) or die( "Direct Access to this location is not allowed." );$iso = split( '=', _ISO );echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';?>
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
    <head>
    <?php mosShowHead();//<?php echo _ISO;// ?> 
    <meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; <?php echo _ISO; ?>" />
    
    <?php if ( $my->id ) { initEditor(); } ?>
    <?php echo "<link rel=\"stylesheet\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/templates/$GLOBALS[cur_template]/css/template_css.css\" type=\"text/css\"/>" ; ?><?php echo "<link rel=\"shortcut icon\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/images/logo/kadra.ico\" />" ; ?>
    <link rel="alternate" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>" href="<?php echo $GLOBALS['mosConfig_live_site']; ?>/index2.php?option=com_rss&no_html=1" type="application/rss+xml" />
    <script language="JavaScript" type="text/javascript">
        <!--
        function MM_reloadPage(init) {  //reloads the window if Nav4 resized
          if (init==true) with (navigator) {if ((appName=="Netscape")&&(parseInt(appVersion)==4)) {
            document.MM_pgW=innerWidth; document.MM_pgH=innerHeight; onresize=MM_reloadPage; }}
          else if (innerWidth!=document.MM_pgW || innerHeight!=document.MM_pgH) location.reload();
        }
        MM_reloadPage(true);
        //-->
      </script>
    <style type="text/css">
    <!--
    .Stil1 {    font-size: xx-small;
        color: #FFFFFF;
    }
    -->
    </style>
    </head>
    Próbuje sobie z tym poradzić tak żeby bezboleśnie - bez ręcznego zmieniania wpisów do bazy przywrócić poprawne kodowanie. A co do możliwych powodów tego błędu to zauważyłem że drugi admin ostatnio próbował instalować nowe edytory m.in. JCE pod ISO może to było powodem tej "awarii" - od dzisiaj rana juz nie ma takich uprawnień Być może jest mozliwość jakiejś bezbolesnej migracji do bardziej stabilnej wersji Joomli. Z góry dziękuje za wszelkie uwagi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:44

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    10-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie zmieniałem wersji skryptów od wczoraj. Być może jakieś ustawienia serwera zostały zmienione. Mam pytanie czy te operacje na bazie są odwracalne?? Nie ma takiej metody utf8_latin_ci jest latin2_general_ci chodziło o tą?? A w bazie mam ustaione:
    System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    System porównań dla połączenia MySQL: UTF-8 General_ci
    Ostanio edytowane przez el_stefano : 22-01-2008 21:20

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •