ręczna instalacja ponygallery
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: ręczna instalacja ponygallery

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny ręczna instalacja ponygallery

    witam

    Instaluję ręcznie ten komponent i zacinam się na sekcji z pliku "ponygallery.xml"

    <administration>
    <menu>PonyGallery</menu>
    <submenu>
    <menu act="pictures">Zobacz obrazki</menu>
    <menu act="showcatg">Zobacz kategorie</menu>
    <menu act="comments">Zobacz komentarze</menu>
    <menu act="upload">Wczytaj obrazki</menu>
    <menu act="batchupload">Wczytaj z pliku .zip</menu>
    <menu act="settings">Edytuj ustawienia</menu>
    </submenu>

    pododawałem tabele do bazy, przekopiowałem pliki na serwer i nie wiem co z powyższym zrobić, gdzie i jakie zapytanie do bazy utworzyć, albo jak te rekordy dodać. Pomocy !!!!!!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Przepraszam za bardzo glupie pytanie: Dlaczego instalujesz pony recznie a nie poprzez instalator????

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mnie udało się zrobić to ta:

    Zainstalowałem joomle na darmowym serwerze i tam mi wszystko działa a tam gdzie musiałem ręcznie instalować przekopiowałem wszystkie pliki z tym komponentem do serwera na ten na którym instaluje ręcznie, /

    /components/com_ponygallery
    i
    /administrator/components/com_gallery

    a następnie udałem się do bazy i tam również utworzyłem odpowiednie tabele a te rekordy o których piszesz to wykonałem poleceniem :

    Kod PHP:
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (19'PonyGallery ML''option=com_ponygallery'00'option=com_ponygallery''PonyGallery ML''com_ponygallery'0'../administrator/components/com_ponygallery/images/main.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (20'Zarz?dzaj obrazkami'''019'option=com_ponygallery&act=pictures''Zarządzaj obrazkami''com_ponygallery'0'../administrator/components/com_ponygallery/images/pictures.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (21'Zarządzaj kategoriami'''019'option=com_ponygallery&act=showcatg''Zarządzaj kategoriami''com_ponygallery'1'../administrator/components/com_ponygallery/images/categories.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (22'Zarządzaj komentarzami'''019'option=com_ponygallery&act=comments''Zarządzaj komentarzami''com_ponygallery'2'../administrator/components/com_ponygallery/images/comments.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (23'Wczytaj obrazki'''019'option=com_ponygallery&act=upload''Wczytaj obrazki''com_ponygallery'3'../administrator/components/com_ponygallery/images/pictureupload.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (24'Wczytaj z pliku .zip'''019'option=com_ponygallery&act=batchupload''Wczytaj z pliku .zip''com_ponygallery'4'../administrator/components/com_ponygallery/images/batchupload.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (25'Wczytaj przez FTP'''019'option=com_ponygallery&act=ftpupload''Wczytaj przez FTP''com_ponygallery'5'../administrator/components/com_ponygallery/images/ftpupload.png'0'');
    INSERT INTO `jos_components` (`id`, `name`, `link`, `menuid`, `parent`, `admin_menu_link`, `admin_menu_alt`, `option`, `ordering`, `admin_menu_img`, `iscore`, `params`) VALUES (26'Edytuj ustawienia'''019'option=com_ponygallery&act=settings''Edytuj ustawienia''com_ponygallery'6'../administrator/components/com_ponygallery/images/config.png'0''); 
    ewentualnie możesz wyeksportować z bazy tę część tabeli która cię interesuje


    powodzenia i miłej zabawy

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •