Problem z artykułami i modułami
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Problem z artykułami i modułami

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z artykułami i modułami

    Witam!

    Mam pewien problem z joomlą. Otóż posiadam artykuł, do którego link znajduje się w submenu np:

    Oprogramowanie
    L Program 1
    L Program 2
    L Program 3

    Gdy ktoś klika na Program 1 pojawia się artykuł. Gdy klika na Oprogramowanie pojawia się blog artykułu z opisanymi tymi 3 programami.

    W każdym artykule po prawej w 'inset' wrzucam najważniejsze informacje nt. programów (np. pokaż demo itp.) Co sprawia, że po prawej stronie tworzy się pole składające się z modułów z informacjami, odpowiadającymi danym programom. Z tym, że jeżeli kliknę na "czytaj więcej ..." na dany program w blogu artykułów, moduły te nie pojawiają się. Aby się pojawiły należy zaznaczyć aby moduły te pokazywały się w pozycji OPROGRAMOWANIE Z tym że wtedy w pozycji OPROGRAMOWANIE i pozycjach dot. Programów (1,2,3) pojawiają się moduły wszystkie, a nie tylko odpowiadające danemu programowi.

    Czy ktoś ma pomysł jak rozwiąć problem?

    Wiem, że troche zawile jest to napisane, ale ciężko opisać sytuację.

    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:32

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podstawy joomla to ja znam... zresztą zamiast cokolwiek udowadniać postaram się zobrazować mój problem, bo szkoda mi czasu na bezsensowne dyskusje :]

    Otóż mam menu na stronie, które w PA (w edycji modułu) wygląda tak:



    Czyli Oprogramowanie i 3 pozycje poniżej jako Submenu.

    Zaznaczam (w edycji modułu), by moduł pierwszy odpowiedzialny za program pierwszy wyświetlał się w submenu nr 1, moduł drugi odpowiedzialny za program drugi wyświetlał się w submenu nr 2, a moduł trzeci odpowiedzialny za program trzeci wyświetlał się w submenu nr 3.

    Czyli 3 moduły, 3 submenu. Wszystko zrobione w PA jak należy, więc jedziem dalej...

    Skupiając się teraz już na stronie, gdy najadę myszką na button OPROGRAMOWANIE rozwija mi się submenu z 3 pozycjami. Gdy kliknę bezpośrednio na którąś z tych trzech pozycji (Program 1, 2 lub 3), przechodzi mi od razu do artykułów w których wszystkie moduły przypisane są prawidłowo (patrz wyżej). Natomiast po kliknięciu w button OPROGRAMOWANIE otwiera mi się BLOG ARTYKUŁU z trzema pozycjami, z których każda posiada wstęp i magiczny przycisk czytaj więcej ... . Po kliknięciu na nagłówek artykułu (jako łącze), lub przycisku czytaj więcej ... uruchamiają mi się też artykuły z tym, że bez modułów wcześniej przypisanych w edycji. Znalazłem sposób na to, aby i po kliknięciu w czytaj więcej ... pojawił się odpowiedni moduł.

    Jak to zrobiłem?! Ano prosto, zaznaczyłem w edycji modułów oprócz konkretnego submenu również główny button OPROGRAMOWANIE . Niestety wtedy w każdym z tych artykułów pojawiają się wszystkie 3 moduły w jednym artykule. Wejście tylko z bezpośredniego linka z submenu powoduje że wszystko jest ok.

    Zauważyłem że inny jest adres linku do artykułu z BLOGA przez czytaj więcej ... , a inny bezpośrednio przez submenu mimo, że to te same artykuły.

    Dlatego pytam czy jest jakieś wyjście z sytuacji? Być może da się stworzyć przycisk OPROGRAMOWANIE niepodlinkowany, co będzie zmuszało ludzi do wejścia bezpośrednio w artykuł, a nie poprzez BLOG ARTYKUŁU.

    Pozdrawiam.

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:33

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do tego samego można użyć bota modulebot, służy do tego samego z tym, że nie trzeba tworzyć osobnych pozycji modułów, a wystarczy tylko podać ID modułu. Spoko moduł jest ale w content, a mi zależy na tym żeby był wyświetlany w pozycji inset, jak to rozwiązać?

    W jaki sposób można dezaktywować główny button? Trzeba edytować index.php czy można gdzieś to zrobić w PA ?

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:33

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    a ta pozycja Inset w którym miejscu jest ? Powtarza się za każdym razem w jakąkolwiek pozycję byś wchodził ? Coś jak pozycja Banner u dołu [zwykle] ?
    Pozycja Inset będzie ukazywała się zawsze ponad w połowie, na dole artykułu albo materiału statycznego ?
    Pozycja INSET jest stała, znajduje się po prawej stronie szablonu. Jest używana, prawie na każdej stronie portalu, w szczególności na głównej.
    Ostanio edytowane przez woonski : 25-01-2008 01:24

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:33

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    3 nowe pozycja menu [com_frontpage]

    3 nowe moduły opublikowane w stworzonej pozycji User99, User98, User97

    Kazdy załadowany do odzielnej pozycji INSET za pomocą mosloadmodule w kazdym z odnośników Menu kierujących do [com_frontpage Program1, Program2, Program3] - tylko po co ? skoro można zrobić tak jak pisałem u góry.

    Każda pozycja modułu przypisana wyłącznie jednemu, konkretnemu dla danego modulu / programu odnośnikowi w Menu.

    Tyle ... w tym temacie.
    Hmmm, chyba nie bardzo się rozumiemy (może to wina późnej pory).
    Treść artykułu jest w [content], a moduł ma się ładować do [inset]. Mosloadmodule, nie ma ustalania parametrów w której pozycji ma ładować się moduł. Po prostu wsadza moduł z pozycji np. user99, w miejsce (pozycję) gdzie jest artykuł (w moim przypadku) [content]. Według mnie {mosloadmodule} musiał by mieć możliwość ustalenia parametru, coś w stylu: wrzuć moduł z pozycji user99, do pozycji INSET w tym artykule. Z tym, że cel bota mijał by się wtedy z celem, gdyż ma za zadanie wrzucanie modułów do treści artykułu, a nie po za artykuł w wyznaczoną pozycję.

    Nie wiem, może źle rozumuję...

    Problem tkwi tylko w tym, że po prostu link czytaj wiecej ... prowadzi rzekomo do innego artykułu. A już moduł nie jest przypisany stricte do artykuły z bloga, tylko bezpośrednio do menu.

    Cytat Wysłane przez kurtz
    Z tym buttonem to co innego mialem na myśli, myslałem, że pchasz to jako odnośnik w zbudowanym module i opublikoawłeś go jako nie wiem [Menu ?]
    Czyli mam rozumieć, że dezaktywacja buttona jest niemożliwa?

    Zresztą zobacz i dam znać...

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 12:33

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •