Sobi2 - link do mapy(google) widziany w Vcard
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Sobi2 - link do mapy(google) widziany w Vcard

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-01-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Sobi2 - link do mapy(google) widziany w Vcard

    Chciałem umieścić link do mapy google już w vcard, niestety standardowy dopisek:

    <?php HTML_SOBI::waySearchUrl($waySearchLink); ?>

    Nie pomaga - uzykuje odpowiedź:

    Notice: Undefined variable: waySearchLink in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/templates/default/sobi2.vc.tmpl.php on line 45

    Warning: Missing argument 2 for waysearchurl() in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/sobi2.html.php on line 1051

    Próbowałem na początku dopisać

    <?php $waySearchLink = new sobi2( $id ); ?>

    Wtedy pozostawała tylko wiadomość o zagubionych argumentach, przypuszczam że zamiast $id trzeba wpisać charakterystykę waysearch, ale jej nie znam :-/

    Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    bloody-sun

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    W oryginalnym szablonie dla V-Card jest taki kod:

    Kod PHP:
    //For advanced templating You can coment it in if You need to access other sobi2 object proporties
    // $mySobi = new sobi2( $id );
    // $waySearchLink = HTML_SOBI::createWaySearchUrl( $id ); 
    Odkomentuj tą ostatnią linię.

    Powinno to wyglądać mniej więcej w tym stylu:

    Kod PHP:
    function sobi2VCview($id, $style, $ico, $img, $title, $fieldsObjects, $fieldsFormatted, $plugins, $editButton = null, $deleteButton = null)
    {
    //    For advanced templating You can coment it in if You need to access other sobi2 object proporties
    //    $mySobi = new sobi2( $id );
    $waySearchLink = HTML_SOBI::createWaySearchUrl( $id );
    ?>
    .........
    <?php echo HTML_SOBI::waySearchUrl($waySearchLink); ?>
    Pozdrawiam,
    Radek

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-01-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wszystko zrobione, niestety - w ten sposób też nie idzie :-/ . Zwraca komentarz:

    Warning: Missing argument 2 for waysearchurl() in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/sobi2.html.php on line 1051

    W podanym przez niego pliku i w tej lini jest przypisane:

    function waySearchUrl($waySearchLink,$config) {
    if($config->useWaySearch)
    {
    echo $waySearchLink;
    }

    W szczegółowym widoku link "pkaż na mapie" działa prawidłowo a odwołuje się do tych samych fukcji.

    Wielkie dzięki za pomoc , zapraszam na stronkę - www.abfirm.pl - jeśli macie jakieś konstruktywne porady, to jestem jednym z tych z otwartymi głowami.

    Pozdrawiam
    Wojciech Sienkiewicz

  5. #4
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Heh, widzisz miałem się najpierw o wersję zapytać ;)


    Musisz zrobić update do 2.8.4

    Pozdrawiam,
    Radek

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-01-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzięki , przy okazji dowiedziałem się o nowej wersji ( nie spodziewałem się aktualizacji już po dwóch miesiącach).

    Teraz tylko na nowo poskładać CSS'a ( nie zrobiłem kopii :-/ ) i testować nowe fukcje. Nie wiecie przy okazji czy jest już polskie tłumaczenie do zaplecza administratora do tego komponentu ? Bo sie odrobine przyzwyczaiłem, a w poprzedniej wersji do tego wystarczył jeden plik, a tutaj jest to jakos najwyraźniej podzielone.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc i czekam na ewentualne korekty do strony www.abfirm.pl

    Wojciech Sienkiewicz

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bloody Zobacz wiadomość
    Wielkie dzięki , przy okazji dowiedziałem się o nowej wersji ( nie spodziewałem się aktualizacji już po dwóch miesiącach).
    To że nie wiedziałeś o aktualizacji nie zwalnia Cię z systematycznego odwiedzania oficjalnej strony internetowej tego komponentu. Gdyby to była ważna aktualizacja dotycząca bezpieczeństwa łatająca wiele dziur a ty przez 2 miesiące nie reagujesz a potem dziwisz się że cos nie działa. Profilaktyka to podstawa. ;)

    Cytat Wysłane przez bloody Zobacz wiadomość
    Nie wiecie przy okazji czy jest już polskie tłumaczenie do zaplecza administratora do tego komponentu ?
    Nie wiemy tylko sprawdzamy rozne strony np wspomnianą wyżej oficjalną strone tego komponentu.

  8. #7
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    A nawet specjalnie wbudowaliśmy "version checker" w panelu administracyjnym żebyś sobie wersję sprawdzić mógł ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •