problem z nową pozycją menu i jej parametrami
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: problem z nową pozycją menu i jej parametrami

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    problem z nową pozycją menu i jej parametrami

    Witam serdecznie
    w tej chwili studiuję podręcznik pomocy joomla ale działając zgodnie z instrukcjami nie wszystkie objaśnione tam pomoce mogę znaleźć w moim panelu administracyjnym pierwszy mój problem jest przy tworzeniu pozycji menu blog z artykułami sekcji w trakcie wybrania nowy nie wyświetla mi się jak w poradniku poniżej przykład


    tylko mam taką sytuacje jak poniżej



    PRZEPRASZAM ze takie duże sreeny przedstawiam ale chcę dokładnie przedstawić mój problem

    drugi mój problem
    gdy już znajdę odpowiednią pozycję menu w trakcie jej tworzenia nie mogę przeprowadzić odpowiednich ustawień parametrów co do wyświetlania się sposobu artykułów jak np znalazłem w poradniku:


    a u mnie jest taka sytuacja że nie mam możliwości zmiany parametrów menu lub szukam tam gdzie nie powinienem wyświetla mi się coś takiego



    i w parametrach nie mam żadnych możliwości
    czytałem tego typu posty jak np.
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...u%C5%82%C3%B3w
    i cytowany fragment:
    Wejdź Menu->Mainmenu->później edytuj START->i pobaw sie wartościami w pozycjach: wprowadzeń, wstępów, szpalty :-)
    i czy te wymieniane : pozycjach: wprowadzeń, wstępów, szpalty :-)
    powinny znajdować się w miejscu przedstawiony na foto czy coś pomieszałem ???

    przepraszam za duże fotki
    BARDZO proszę o pomoc za którą BARDZO z góry dziękuje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co do pierwszego problemu to coś chyba nie tak z zainstalowaną Joomlą, bo nie powinno być takiego listingu choćby nie wiem co ustawiać.

    Co do drugiego problemu to wszystko jest ok. Musisz zapisać tworzoną pozycję menu. Potem przechodzisz do danego menu i klikasz w dany link. Otworzy Ci się ekran, w którym będziesz miał te wszystkie parametry (szpalty i inne ustawienia).

    Pozdro

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    witam ponownie

    dziękuje serdecznie za pomoc
    ale jeszcze albo popełniam błąd albo coś jest nie tak robię zgodnie z Twoimi poleceniami tworzę np menu kkkk jak na zdjęciu i wchodzę tak jak oznaczone w to menu

    i mi wyświetla się taki ekran z poleceniami jakby niedokładny albo jestem już taki beznadziejny że źle robię to co opisałeś


    BARDZO raz jeszcze Proszę o pomoc wyjaśnienie przez to jestem w kropce bo nie wiem jak ustawić układ artykułów który bardzo chcę poprawić
    z góry dziękuje za pomoc
    pozdrawiam

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie nie, robisz wszystko dobrze, tam powinno być to menu z parametrami.
    Spróbuj nadpisać wszystkie pliki w katalogu administrator/ bo jest coś nie tak z instalką.
    Powodzenia

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny witam ponownie

    nadpisałem tak jak trzeba i nic dalej to samo choroba nie wiem co jest grane

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez luzaik Zobacz wiadomość
    nadpisałem tak jak trzeba i nic dalej to samo choroba nie wiem co jest grane
    Jeśli możesz to usuń tą joomle (pliki i bazę). Coś musiało się skrzaczyć w trakcie instalacji albo wgrywania plików. Nie wiem skąd ściągałeś ta paczke z joomla. Jeśli stąd to nie powinieneś mieć takich problemów. Jak nie pomoże to napisz tutaj gdzie masz hosting i jaka jest konfiguracja Twojego serwera.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rzeczywiście dziwne. Najlepiej chyba przeinstalować cała Joomlę na nowo.

    Czy to jest na serverze czy na lokalu? Jak na serwerze to trzeba by było sprawdzić prawa plików z admina i może nie odczytuje jakichś plików xml bo te parametry są w plikach xml opisane.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam ponownie tak program mam z tej strony co w linku już kilkakrotnie ją instalowałem i za każdym razem jest to samo hosting mam active24 a o konfiguracje serwera to co konkretnie mam napisać bo nie wiem ???
    dziękuje bardzo za dotychczasową pomoc
    pozdrawiam

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    a czy problemem może być coś w fazie instalacji joomla?? bo np w active robiłem wszystko żeby pierwsza strona instalacyjna joomla nie wyświetlała żadnego komunikatu na czerwono wszystko miałem dobrze a zainstalowałem na darmowym serwerze yoyo joomla miałem tylko dopasowane atrybuty a cześć komunikatów była na czerwono ale i tak wszystko działa tak jak w waszych opisach wyświetlają się parametry jak powinny a u mnie dalej nic

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez luzaik Zobacz wiadomość
    a czy problemem może być coś w fazie instalacji joomla?? bo np w active robiłem wszystko żeby pierwsza strona instalacyjna joomla nie wyświetlała żadnego komunikatu na czerwono wszystko miałem dobrze a zainstalowałem na darmowym serwerze yoyo joomla miałem tylko dopasowane atrybuty a cześć komunikatów była na czerwono
    Domyślam się że były to komunikaty o register globals itp. Jeśli tak to poza tym iż są to bardzo ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w tej chwili nie jest to dla nas ważne. A czy "świeża" kopia Joomli zaraz po zainstalowaniu przy pierwszym uruchomieniu też tak się zachowuje?
    Cytat Wysłane przez luzaik Zobacz wiadomość
    ale i tak wszystko działa tak jak w waszych opisach wyświetlają się parametry jak powinny a u mnie dalej nic
    Jeśli możesz to zainstaluj inną wersję Joomli niż w trakcie tych dotychczasowych prób. Tylko najpierw usuń wszystkie pliki i baze danych. Jeśli nie pomoże to po instalacji podeślij mi dane administratora na PW. W wolnej chwili sprawdzę co jest nie tak.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •