Proste i wydajne zarządzanie użytkownikami i artykułami J1.5
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Proste i wydajne zarządzanie użytkownikami i artykułami J1.5

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    2

    Domyślny Proste i wydajne zarządzanie użytkownikami i artykułami J1.5

    Witam.
    Mam joomla 1.5.22
    Sprawa jest taka:
    Chciałbym zrobić coś ala portal ale każdy może czytać teksty, tylko ludzie z ekipy mają konta.
    Chciałbym żeby część mogła dodawać np. "niusy" i edytować swoje niusy, byłyby one w odpowiedniej kategorii i sekcji.
    Chciałbym żeby część mogła dodawać normalnie teksty i móc edytować te swoje teksty a nie inne.
    Podobnie stworzyć grupę która będzie mogła to jakoś moderować ale nie jako administracja z wejściem na tyły joomli. (to już mniej ważne)
    Jest mały szkopuł, chciałbym żeby teksty były od razu wstawiane a nie oczekiwały na akceptację, bo co to za sens mieć niuserów co będą czekali aż im aktywuje wpis.

    To chyba tyle. Mam 1.5.22 i nie chciałbym się przenosić bo za dużo zachodu by mnie to teraz kosztowało, przeglądałem nieco dodatki i jakoś wszystko co wpadło mi w ręce było po prostu do niczego, nieprzydatne, jakieś tworzenie niby nowych grup i uprawnień ale bez sensu i z błędami.
    A np taki komponent ssACL, to niby dodam sobie takiego wydawcę kolejnego wyższego jakby i mogę od razu publikować ale znowu i edytować cudze wpisy itd. A jak np dodam coś do sekcji do której powinienem nie móc dodawać to dodam do bazy tylko tyle że się tekst nie pokaże ale jako admin musiałbym takie śmieci wywalać.

    No i kwestia tego że tych zezwoleń to w końcu nie ogarniam, bo ja nie chcę blokować czytania niezalogowanym tylko jakoś określić zalogowanym możliwości pisania i edycji.
    Zastanawiałem się nad Simple ACL ale komercyjny jest a nieraz jest problem żeby zdobyc wersję free takiego komercyjnego dodatku

    Z góry dzięki za pomoc, napisałem ten temat bo już przetestowałem kilka dodatków i mam tego trochę dość. Pozdrawiam.

  2. #2
    Bywalec headge awatar
    Dołączył
    15-03-2010
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    303
    Punkty
    87

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    2

    Domyślny

    Kiedyś coś takiego zauważyłem, problem polega na tym że nie znam wszystkich rozszerzeń, dodatków, itd. ale bałem się że zmieni mi to całą joomle a ja właściwie wszystkiego zmieniać nie chcę żeby potem szukać dodatków kompatybilnych z K2 itd. A potem to już szukałem czegoś z danej grupy dodatków i zapomniałem że są takie całościowe rozwiązania.

    ---------- Post dodany o 12:34 ---------- Poprzedni post był o 09:58 ----------

    sprawdziłem, K2 mnie raczej nie urządza, musiałbym poświęcić sporo czasu żeby doprowadzić K2 do tego co mam w joomli normalnie, więc nadal pozostaje sprawa, co mógłbym użyć ?

  4. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to masz problem. Nic takiego, co zrobi za Ciebie, nie znajdziesz. Możesz poszukać innego systemu CMS, który być może obsłuży Ci takie oczekiwania, ale wówczas też będziesz mieć problem czasu i pracy, którą trzeba będzie wykonać.
    Idee "proste i wydajne" są niewątpliwie atrakcyjnymi ideami. Taką ideę od 2001 roku realizuje niegdyś projekt M*mbo, a od 7 lat Projekt Joomla.
    Masz jeszcze do dyspozycji Joomla 1.7, w którym wiele rzeczy łatwiej zorganizować bez dodatkowych rozszerzeń, ale też cudów się nie spodziewaj.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun ale obawiam się znowu przejścia bo chyba tu już kompatybilności wstecznej nie ma jak dobrze kojarzę. Miałem nadzieję że to co opisałem jest logiczne bo co to za system zarządzania jakimiś artykułami gdzie każdy każdemu może wejść z butami.
    Teraz joomli od tak nie porzucę, tylko to mnie tak trochę dołuje.

  6. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie podejmę z Tobą dyskusji na temat: "bo co to za system zarządzania jakimiś artykułami gdzie każdy każdemu może wejść z butami", bo musiałbym napisać po prostu - masz lepszy, daj, znasz lepszy - weź.
    To, co potrafi i potrafił Joomla! jest w Polsce dobrze opisane, nie ma tu niespodzianek.
    Na liście darmowych CMS-ów jest ich dziesiątki, by nie powiedzieć setki (ponad 200). Do tego niemało płatnych. Przebieraj, wybieraj, nikt Ci nie zabrania.
    W Joomla! - nigdy nie było tak, że "każdy każdemu może wejść z butami".
    W Joomla 1.7 możesz sobie stworzyć taki system uprawnień, jaki tylko jesteś w stanie wydumać.
    W Joomla 1.5 też to było i jest możliwe.
    Niestety, samo się nie zrobi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Zastanawiałem się nad Simple ACL ale komercyjny jest, a nieraz jest problem żeby zdobyć wersję free takiego komercyjnego dodatku
    Moim zdaniem, takie zdanie dyskwalifikuje .... "gratuluje" nastawienia.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    2

    Domyślny

    PeFik heheh nie stać mnie wydać za trochę kodu i tylko 1 funkcję z 40€, € to nie zł więc opieram się na darmowych dodatkach. Szczególnie że moja strona nie jest komercyjna. Ja rozumiem że może uważasz że kasę powinno robić się wszędzie nawet na darmowych rzeczach, ale cóż, to twoje zdanie, jeżeli takie masz.
    Wiem co to jest czas i praca, poświęcenie. Udostępniam to co zrobię i dziele się z innymi dla tego rozumiem i cenie sobie ludzi którzy robią różne rzeczy udostępniając je za darmo, i nieraz jeszcze reagują na uwagi jak taki np joomlacontenteditor.net

    zwiastun ja nie rozumiem twojego nastawienia, nie napisałem tu nic co mogłoby wielce obrazić zacną Joomlę, prawda jest taka że nie jest to w pełni przemyślana sprawa i tyle, inaczej nie potrzebne by były jakieś dodatki. Jeżeli ja jako główny admin dodaję tekst a wydawca może go od tak edytować to.... no cóż. Jak sam napisałem nie rezygnuje z joomli, jest w porządku, dużo czasu na nią poświęciłem, na modyfikację jej kodu i różnych dodatków, modułów, bez znaczenia. Jak by było tak do bani bo chyba tak to odbieracie jako zwykłe narzekanie i sami narzekacie na to, tu się mylicie, to już bym zrezygnował z joomli dawno. No i jak pisałem raczej nie przejdę na 1.6, 1.7

    Wracając do tematu, szkoda jeżeli nie ma tego czego szukam, ale pewnie poradzę sobie w inny sposób jak do tej pory.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nastawienia? Jakiego?
    Przeanalizuj krytycznie swoje podejście, w tym z jednej strony oczekiwania, z drugiej sposób formułowania opinii.
    Teza o "nie w pełni przemyślanej sprawie" ilustruje co najwyżej Twoje niewielkie pojęcie na temat tego typu systemów ( i wcale go nie musisz mieć, ale też oceniaj rozważniej).
    Powtórzę raz jeszcze: W Joomla! 1.5 za pomocą rozszerzeń, także bezpłatnych, w Joomla 1.6+ za pomocą funkcji wbudowanych możliwe jest swobodne kształtowanie praw dostępu i uprawnień.
    Wszystko na ten temat.

    A że Ty "nie chcesz", że to dla Cię "za dużo czasu i pracy" - to już Twój problem.

    Sugerowałbym również wczytywanie się w odpowiedzi: @Pefik, może niepotrzebnie, ale zareagował jedynie na sens tekstu o "problemie w zdobyciu wersji free takiego komercyjnego dodatku".

    Twój problem leży pewno po prostu tutaj:
    No i kwestia tego że tych zezwoleń to w końcu nie ogarniam...
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 18-09-2011 18:40
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2010
    Wpisy
    45
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun no właśnie o to chodzi że nie mogę ustawić tego czego chcę. A nie szukam też blokad treści dla niezalogowanych - bo głównie to jest dostępne.
    no cóż... jak już napisałem, szkoda jeżeli nie ma akurat tego czego szukam.
    co do reszty nie czepiaj się słówek bo poświęciłem na samą joomlę ponad pół roku i jeszcze pracy nie opublikowałem, więc jeżeli to mało... pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zarządzanie artykułami z frontendu.
    przez krzakx na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-03-2012, 20:05
  2. Zarządzanie artykułami
    przez pitrekk na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 15:19
  3. zarządzanie artykułami wielojęzycznymi w joom!fish
    przez woj_tom na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-05-2010, 18:16
  4. Zarządzanie użytkownikami
    przez przemowes na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-11-2009, 18:52
  5. Zarządzanie użytkownikami.
    przez treciox na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-09-2008, 23:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •