Problemy początkującego z instalacją Joomla 1,5 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Problemy początkującego z instalacją Joomla 1,5

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    30-01-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Wam wszystkim, przeszło!
    Faktycznie błąd był banalny, próbowałem z instalatora utworzyć bazę. Będę Was wszystkim polecał. :-)
    nexus246, baza rzeczywiście chodzi na standardowym porcie 3306.
    Miłej nocy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-01-2008
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zainstaluj sobie pakiet XAMPP (apache, php, mysql) niec nie trzeba konfigurowac i jest gotowy do dzialania zaraz po instalacji. Zakladasz tylko baze danych dla joomli ustawiasz haslo roota i po zabawie.

  4. #13
    Debiutant patrryk awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Instalacja


    Zobacz i napisz jak wiesz dlaczego pisze na czerwono Safe Mode

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez patrryk Zobacz wiadomość
    Zobacz i napisz jak wiesz dlaczego pisze na czerwono Safe Mode
    Pisze na czerwono gdyz aktualnie na serwerze masz takie ustawienie ktore nie jest prawidlowe gdyz zalecane jest inne czyli takie jak w kolumnie po lewo Co i jak zmienić było już na forum - posuzkaj.

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    10-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z tworzeniem bazy z poziomu phpmyadmin

    Witajcie!
    Zainstalowałem Xampp'a wer 1.6.7 i otrzymałem komunikat, o pomyślnym zainstalowaniu. Nie mogę jednak założyć nowej bazy i nadać uprawnień użytkownikowi. Po wpisaniu nazwy bazy, zmienieniu kodowania na utf8_unicode_ci i utworzeniu pojawia sie baza bez tabel, i jednocześnie nie mogę utworzyć w niej tabel. Po próbach założenia bazy nie mogę tez wejść do żadnej z zakładek, w tym do zakładki uprawnienia, cały czas jestem odsyłany do strony gdzie trzeba dodać tabelę do bazy danych. Uruchomiłem ponownie phpmyadmin i chciałem wyświetlić stan, niestety tutaj tez jestem odsyłany w inne miejsce tzn do komunikatu informującego, że xampp został pomyślnie zainstalowany. Nie mogę też wyświetlić żadnej z pozycji z menu po lewej tj przykłady, phpinfo() itd. Usługa mysql jest uruchomiona. Jeszcze jedno. Wcześniej miałem zainstalowanego xampp'a na partycji innej niż systemowa i było oki. Musiałem jednak odinstalować i teraz zainstalowałem na partycji systemowej. Czy muszę pozmieniać wpisy w jakimś pliku konfiguracyjnym, czy wyczyścić rejestr systemowy? Pogubiłem się już trochę :confused:

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-04-2009
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    chciałbym odgrzać ten temat.

    Podobnie jak kolega zainstalowałem sobie Webserva a w MySQL Control utworzyłem bazę danych. Jednak gdy daje connect to pojawia się error...

    W instalatorze Joomli pojawia mi się ten sam błąd że nie może nawiązać połączenia...

    Czy ma ktoś jakieś wskazówki?

    Dodam że w PHPMyadmin równiez utworzyłem bazę. Nową ale tam tylko wiem jaka jest jej nazwa nie znam reszty danych...

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    27-10-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny hm

    Something is wrong in your syntax obok 'CURRENT_TIMESTAMP , PRIMARY KEY ( `user_id` ) ) TYPE = MYISAM ' w linii 4 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_vm_cart` ( `user_id` INT( 11 ) NOT NULL , `cart_content` TEXT NOT NULL , `last_updated` TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP , PRIMARY KEY ( `user_id` ) ) TYPE = MYISAM COMMENT = 'Stores the cart contents of a user'


    a mi taki dziwny komunikat wyskakuje po laczeniu sie z baza ????

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`



    Nie mogę przejść instalacji, bazę utworzyłem przed instalacją. =//

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-06-2010
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    52
    Punkty
    11

    Domyślny

    Pozmieniaj TYPE na ENGINE w plikach .sql (/installation/sql/mysql/).
    Robert

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Możesz wytłumaczyć jak to zrobić?

    A i w których .sql ?

    Niestety raczkuje dopiero z tym wszystkim.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •