Problemy początkującego z instalacją Joomla 1,5 - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: Problemy początkującego z instalacją Joomla 1,5

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-06-2010
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    52
    Punkty
    11

    Domyślny

    W katalogu /installation/sql/mysql/ są pliki z rozszerzeniem .sql. Konkretnie chodzi o joomla.sql, joomla_backward.sql i sample_data.sql. Otwórz sobie te pliki w edytorze tekstowym (np. Notepad++) i pozmieniaj wszystkie TYPE na ENGINE, czyli zamiast

    TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

    ma być

    ENGINE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`
    Robert

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '# $Id: joomla.sql 10501 2008-07-04 23:30:20Z willebil $ CREATE TABLE `' at line 1 SQL=# $Id: joomla.sql 10501 2008-07-04 23:30:20Z willebil $ CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) ENGINE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`



    teraz taki błąd otrzymałem , dodam, że wyzamieniałem wszystkie TYPE= na ENGINE=

    aha w sample_data.sql nie znalazłem, żadnego TYPE= (szukałem przez ctrl+F oczywiście)

    ---------- Post dodany o 22:29 ---------- Poprzedni post był o 14:09 ----------

    No cóż dzięki za pomoc. Zdenerwowałem się i zainstalowałem Joomla bezpośrednio na serwerze i śmiga jak ta lal na kompie mam windows 7 64 bit, xampp-win32-1.7.4-VC6-installer, oraz joomla_in_pl-PL_1.5.22-stable-full-package (tą którą zainstalowałem na serwerze).

    I jak to bywa na kompie nie smiga ale najważniejsze, że na serwerze poszło
    Ostanio edytowane przez werdes : 01-04-2011 15:12

  4. #23
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No tak, a po błędach w aktualizacji albo instalacji jakiegoś komponentu, albo zaatakowaniu witryny (czego Ci nie życzę), będziesz płakać, że nie ma kopii zapasowej.

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...joomli-na-home
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #24
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-06-2010
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    52
    Punkty
    11

    Domyślny

    @werdes

    To jeszcze doinstaluj sobie na serwerze Akeeba Backup, zrób kopię strony i spróbuj ją zainstalować na swoim komputerze.
    Robert

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za rady.

    Walczę dalej, podmieniłem pliki z poprzedniego wątku i faktycznie udało się przebrnąć bazę i ftp ale problem wyskakuje na końcu. Nie da się uruchomić ani serwisu ani panelu administratora.


    Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla15\libraries\joomla\import.p hp on line 29

    Strict Standards: Non-static method JLoader::register() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla15\libraries\loader.php on line 71

    Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla15\libraries\joomla\import.p hp on line 32

    .
    .
    .etc.

  7. #26
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Widzę kolego, że masz ciągle pod górkę z tym Xamppem. Zima się zbliża - zdążysz?
    Zainstaluj coś wygodniejszego, np. Jampa.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #27

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miałem xampp-win32-1.7.4-VC6-installer, więc w sumie nie wiem jaka tam jest wersja php.

    Natomiast z JAMP v1.0 wszystko ruszyło bez problemu. Dzięki za radę

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •