Kodowanie bazy, źle zwracane dane
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Kodowanie bazy, źle zwracane dane

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny Kodowanie bazy, źle zwracane dane

    Witam,
    Odnośnie kodowania było już sporo napisane, niemniej jednak nie znalazłem nic na moją dolegliwość Zrobiłem konwersję bazy danych(ręcznie) Wszystkie tabele kodowane już są w utf-8 general ci, porównanie wpisów dla sqla jw., pliki componentów zostały przekonwertowane na UTF8. Pliki językowe są w porządku. W momencie wprowadzania danych do zooma (nazwa kategorii) zapisuje dane z krzakiem. Dodam że templatki są skonwertowane na utf-8. Proszę o podpowiedź.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    A jesteś pewien, że zapisuje z krzakiem a nie odczytuje?

    Spróbuj na czystą testową stronkę z kodowaniem utf-8 pobrać jakiś zapisany rekord i sprawdzić czy masz kodowanie poprawne czy też nie.

    Wiele razy ślęczałem nad kodem części administracyjnej by wynaleźć coś co wymagało użycia iconv po odczycie danych z bazy dla uzyskania poprawnego kodowania na www.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki wielkie za odpowiedź.Wiesz co, masz rację. Problem jest ze zwracaną wartością. W bazie zapisują się dane poprawnie. Muszę powiedzieć, że nigdzie nie używałem iconv. Czeka mnie w takim razie jeszcze trochę roboty

    Serdecznie pozdrawiam

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tutaj masz to co trzeba użyć:

    http://pl.php.net/manual/pl/function.iconv.php

    Znaleźć w kodzie musisz dokładnie ten fragment który pobiera dany ciąg znaków z bazy i przepuścić go przez iconv

    Joomla pobiera dane z bazy np. tak:

    Kod PHP:
    $database->setQuery$query );
    $jakas_tablica $database->loadObjectList(); 
    i teraz pozycje tablicy gdzie jest zapisany nasz ciąg musisz potraktować iconv:

    Kod PHP:
    $zmienna_poprawnie_zakodowana=iconv("ISO-8859-2","UTF-8",$jakas_tablica[index_tablicy]->wartosc_z_bledami_w_kodowaniu); 
    Potem tylko musisz zadbać by nowa zmienna poprawnie zakodowana została przekazana do szablonu i możesz się cieszyć brakiem krzaków.

    Oczywiście da się to zrobić krócej ale by było jaśniej napisałem tak jak w/w.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Super, wielkie dzięki Zaraz to sprawdzę

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •