Chcesz przyspieszyć polskie wydanie 1.5? - Strona 5
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Wyniki 41 do 50 z 75

Temat: Chcesz przyspieszyć polskie wydanie 1.5?

  1. #41
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny

    WojT a kiedy można się spodziewać Joomli 1.5.1 PL ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #42
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez veren Zobacz wiadomość
    WojT a kiedy można się spodziewać Joomli 1.5.1 PL ?
    Już dzielą nas dni od premiery ;)

  4. #43
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    veren: w wątku można przeczytać że między 1.5 a 1.5.1 nie ma znacznych różnic. Proponuję żebyś przeczytał choć dwie strony wstecz w całym wątku.

    Jakbyście czegoś potrzebowali : nadal jestem chętny do pomocy

  5. #44
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    Jakbyście czegoś potrzebowali : nadal jestem chętny do pomocy
    Osoby zainteresowane pomocą przy tłumaczeniu materiałów niech zgłoszą się najlepiej bezpośrednio do Zwiastun-a na PM. On z pewnością wskarze Wam co jest warte przetłumaczenia w pierwszej kolejności.

    W tej chwili poza samą Joomlą jest jeszcze wiele tekstów pomocy dla niej które wartałoby przetłumaczyć w miarę szybko aby zbudować choć podstawową bazę dla strony pomoc.joomla.pl ale już w wersji 1.5.

  6. #45
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2007
    Wpisy
    73
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    veren: w wątku można przeczytać że między 1.5 a 1.5.1 nie ma znacznych różnic. Proponuję żebyś przeczytał choć dwie strony wstecz w całym wątku.

    Jakbyście czegoś potrzebowali : nadal jestem chętny do pomocy
    Są już w samym PA - i wyświetlaniu informacji, kto jest zalogowany, itp.
    Veren - pytanie nie do mnie - ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty - może wiem niewiele więcej a dokładnie że samo spolszczenie do 1.5 było przygotowane.
    Jak pisał inkos trwają tłumaczenia tekstów przykładowych zamieszczonych w joomli oraz zapewne kontrola poprawności językowej (błędy, interpunkcja, itp).
    Moje przypuszczenia to realny termin wypuszczenia pełnej, zaznaczam pełnej wersji joomla 1.5.x przez zespół tłumaczy - koniec lutego. Ale zaznaczam - to są moje przypuszczenia nie poparte żadną wiedzą (to jak gra w totolotka). No i oczywiście pod warunkiem że team joomla nie wyda jakiejś poprawki lub nie zmieni czegoś w samej joomli wypuszczając wersję 1.5.2.

  7. #46
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny mod - ... ?

    witam , widzę że głownie zajmujecie się tłumaczeniem artyków , a co z modami ? pisze bo sam próbuje je tłumaczyć i po wnikliwej analizie(poszukaiwaniu co za co jest odpowiedzialne [joomlą "bawie się" zaledwie tydzień] ) zaczołem tłumaczyć moduły takie jak : kto on line , i rejstracje jednak spotkałem problem typu : www.vadaserver.ovh.org , prosze zajrzeć na stronę i na modóły kotre "spolszczyłem" , ma ktos receptę na krzaczki w modach ? w nowych treściach wszytko działa ok. pozdrawiam

  8. #47
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez vadatajs Zobacz wiadomość
    próbuje je tłumaczyć i po wnikliwej analizie(poszukaiwaniu co za co jest odpowiedzialne [joomlą "bawie się" zaledwie tydzień] ) zaczołem tłumaczyć moduły takie jak : kto on line , i rejstracje jednak
    Polska paczka Joomla 1.5 to nie tylko same pliki językowe ale jak napisał Wojt pełna polska lokalizacja paczki jaka dostępna jest na joomla.org czyli też z tymi "modułami" o których piszesz. ;)

    Chcesz coś przetłumaczyć to zajmij się dodatkami do Joomla 1.5 które nie są w standardowych paczkach a te które są publikowane na extensions.joomla.org.

  9. #48
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2007
    Wpisy
    73
    Punkty
    11

    Domyślny

    Też włączam się w prośbę inkosa - w zasadzie samej joomli 1.5.1 nie trzeba już tłumaczyć - oprócz chyba nowej wersji albo ulepszonej o " Legenda Buca di Beppo" bo z tym chyba jest największy problem. Najważniejsze jest teraz tłumaczenie wszelkich dodatków, czytaj modułów, komponentów dostępnych dla joomli 1.5.1 - no i oczywiście dla j 1.0.x tak aby baza polskich tłumaczeń zwiększała się z dnia na dzień o nowe elementy.
    Niestety za mało chętnych tym się jeszcze zajmuje a to naprawdę nie jest trudna i ciężka sprawa - tak że w imieniu chyba wszystkich tworzących polskie dodatki do joomli proszę o włączenie się w zabawę i tłumaczenie jakiś dodatków.

  10. #49
    Debiutant
    Dołączył
    27-03-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Domyślny

    Proszę mi wybaczyć ale od napisania ostatniego posta w tym temacie minęło już 11 dni natomiast 10 dni temu padły znamienne słowa:

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Już dzielą nas dni od premiery ;)
    10 dni to ileś dni, 200 dni to też ileś dni - to rozumiem, "dni" to pojęcie względne. Ale skoro tłumaczenie jest gotowe w 99% a 1% to testy, które już jakiś czas temu się rozpoczęły, to - na miłość boską - znacznie się to przedłuża. Aż zbyt znacznie. Rozumiem jaka jest Wasze zadanie, Wasza sytuacja, ale mi też zależy na tłumaczeniu a skoro nie wiadomo, kiedy będzie ono wydane - to chciałbym w takim razie je otrzymać jako betatester. Cóż, jak tacy jak inkos piszą takie rzeczy, jak wyżej zacytowana - to naprawdę nie ma się co dziwić, że spotyka się to z ogólnym niezadowoleniem polskiej społeczności Joomla!.

    Zaznaczam, że nie mam o nic pretensji, jak to może zostać zinterpretowane, ale chciałbym prosić o nie składanie obietnic bez pokrycia. Bo mimo, że napisałem wcześniej że "dni to pojęcie względne", to wszyscy wiemy co oznacza, że "dzielą nas od czegoś dni" w języku potocznym.

    Pozdrawiam.

  11. #50
    Gość
    Dołączył
    09-02-2008
    Skąd
    Stolica
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie chce dolaczac sie do grupy ponaglaczy ale zgadzam sie z przedmowca.

    Wiem ze ciezko jest rzucac terminami ale fajnie by bylo gdyby na stronie glownej, ew. forum byl codziennie aktualizowy etap prac (np. przyblizony % tlumaczenia, poprawki, testy)

    Informacja taka was by nie wiazala a zapobiegla by wielu niepotrzebnym dyskusjom na forum i byloby wiadomo co sie dzieje.

    Niemniej jednak, dzieki za wszystko co robicie!

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •