Problem z językiem
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z językiem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z językiem

    Mam problem z publikacją artykułów zawierających polskie znaki. Do edytowania używam Firefoxa i edytora TinyMCE 2.0. Zmieniłem standardowe ustawienia przeglądarki na używanie kodowania UTF, podobnie domyślne ustawienia MySQL ( podejrzałem, że w bazie danych tekst jest zapisany nieprawidłowo ) ale nie pomaga. W miejscu polskich znaków wyświetlane są ?. Wklejając w miejsce edycji artykułu tekst zapisany wcześniej jako UTF też dostaje błędy bo Joomla automatycznie przekodowuje w momencie zapisywania.
    Czy jest jakiś inny sposób poradzenia sobie z tym problemem niż ręczne zapisywanie tekstu do bazy danych? Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostanio edytowane przez mpasinski : 05-02-2008 12:57

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    11

    Domyślny

    Jakie kodowanie wybrałeś przy tworzeniu bazy danych należy wybrać utf-8 i nie powinno być z tym żadnych problemów .

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak jak napisałem wyżej zmieniłem domyślne kodowani MySQL na UTF-8. Korzystam z MySQL 5.0.45 i PHP 5.2.1. Wszystko stoi na serwerze Apache 2.2.3 z wkompilowanym mod_ssl 2.2.3 i Open SSL0.9.8d. Jak napisałem w poprzednim poście problem polega prawdopodobnie na zapisywaniu do bazy danych ( podglądając wpisy widzę, że teksty artykułów są nieprawidłowe ).:confused:

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak są takie problemy to pewnie kodowanie połączenia PHP-MySQL nawala.

    mysql_query('SET NAMES utf8');
    mysql_query('SET CHARACTER SET utf8');

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem niestety musi być gdzie indziej.
    Standardowe komunikaty ( np. kiedy ustawię tryb na offline wtedy wyświetla się wiadomość, że strona jest w trakcie budowy ) wyświetlają się bez problemów, więc wydaje mi się, że kodowanie php-sql jest w porządku.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Te standardowe komunikaty pochodzą z pliku konfiguracyjnego, a nie bazy danych...

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przyjrzyj się bliżej tej bazie danych - jak naprawdę jest kodowana, zajrzyj do tabel - zobacz, jaka jest metoda porównywania znaków.
    Zmiana ustawień przeglądarki znaczenia nie ma.
    Natomiast owo "Zmieniłem ... domyślne ustawienia MySQL" pozwala przypuszczać, że właśnie w tym momencie namieszałeś.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    04-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc. Temat chyba można uznać za zamknięty. Pomogła reinstalacja MySQLa. Domyślne kodowanie podczas instalacji to chyba latin1. Próbowałem zmienić ustawienia na działającym serwerze SQL i teoretycznie wszystko się zmieniło na UTF8, teoretycznie. Praktycznie chyba zostało stare i dopiero po reinstalacji z domyślnym kodowaniem ustawionym na utf8 zaczęło działać. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •