Uwaga na Podróbkę !!
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 57

Temat: Uwaga na Podróbkę !!

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2007
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Uwaga na Podróbkę !!

    Na samym początku przepraszam , że umieszczam info w tym dziale ale nie mam uprawnień do zakładania tematów w dziale "RÓŻNE". Dlatego ewentualnie proszze moderatorów o przeniesienie tematu.
    Ale nie o tym mowa. Natrafiłem w necie na firmę, która zmieniła szatę graficzną w CMS Joomli i chyba uważa , że są super programistami. Prosze tylko zajrzeć w ten link.
    usunięte zwiastun
    Można zobaczyć ich link do DEMO CMS i się zalogować. Dla mnie to żałosne !!!
    A w kodach źródłowych......JOOMLA

    Nie wiem , nawet już pisac mi się dalej nie chce

    Pzdr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez umpapa Zobacz wiadomość
    Natrafiłem w necie na firmę, która zmieniła szatę graficzną w CMS Joomli i chyba uważa , że są super programistami. Prosze tylko zajrzeć w ten link.
    Dzięki za info. Niestety to nie pierwsza i nie jedyna taka "firma" oferująca "profesjonalne rozwiązania dla biznesu". Sami moją stronę na Joomli a na zapleczu tego dema pousuwali niektorze rzeczy ale w szablonie tego dema juz nie - sa tam odniesienia ze to Joomla. Zreszta kto się spotkał z Joomlą wcześniej to po prostu przy takim poziomie "modyfikacji" jest w stanie poznac ze to jest wlasnie Joomla albo Mambo. Wystarczy popatrzeć na układ strony, generowane linki albo sprawdzić żródło.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    W tekscie o CMSie ktory oferuja znajduje sie fragment:
    "... Proponujemy Państwu system m*** CMS - nowoczesne i wydajne narzędzie należące do rodziny systemów redakcyjnych (Mambo - Joomla CMS - Content Management System) - umożliwiające zarządzanie serwisem oraz prezentowaną treścią..."
    Nie tlumaczy ich to, zwlaszcza ze moze sie myle, ale joomla ma okreslone zasady budowania i nazewnictwa wlasnych wersji (niech ktos mnie poprawi kto jest na biezaco bo ja wrocilem z zamrazalki i nie jestem we wszytkim n abiezaco) i oczywiscie mozna tworzyc wlasne modyfikacje ale chb ana troche innych zasadach niz ten m*** CMS czy jak kto woli mord na CMS Joomla!.

  5. #4
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby dokonali jakiś modyfikacji w kodzie skryptu (w silniku) z tego co daje sie zaobserwować pozmieniali jedynie niektóre pliki graficzne, nawet nie pokusili się o zbudowanie od nowa Panelu Admina...

    porażka jednym słowem.. Myślę, że można by ich nieco nastraszyć..? To jest chamskie, ludzie za darmo się mordują, żeby dokonać modyfikacji, tłumaczeń, zbudować moduły etc. A ktoś przyklejając na to swoją metkę twierdzi, że jest to jego produkt.

    Nie zagłębiałem się w regulamin Joomla!, ale na chłopski rozum uważam, że łamią prawa użytkowania tego CMS'a.
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:31

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest, pytanie tylko jak.
    A jest, ponieważ panowie mącą ludziom w głowach, oferując jakiś CMS m**** należący do rodziny Mambo i Joomla. Można rzec, że reklamowa bzdeta, ale to nie bzdeta - bo biorą cudzą pracę i sugerują, że to jest ICH, na dodatek tej samej jakości (a może i lepszej) co markowe jakby nie było systemy.
    Pozostaje więc pytanie JAK, bo oczywiście straszeniem, wymachiwaniem kijkiem czy nawet kijem od bejsbola nic się nie zdziała. Donosy do JoomlaCore (co pewno trzeba zrobić) pozostają w tej mierze bez echa i trudno się nawet dziwić, choć pewno przyjdzie czas konsekwentnej obrony tego co nasze.

    Kto zatem ma pomysły, jak walczyć ze ZŁODZIEJAMI (nie owijajmy w eufemizmy, nazywajmy rzeczy po imieniu, to pierwszy krok), niechaj pisze.
    Zdajmy sobie przy tym sprawę, że w tacy złodzieje okradają NAS, społeczność Joomla!, a nie jakieś odległe JoomlaCore, działają na NASZĄ szkodę, nawet jeśli pozornie wygląda na to, że promują Joomla (mard z rodziny Joomla - to ma być promocja? To jest wykorzystanie marki!)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:32

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    Kurtz nie w tym rzecz ;) przeczytaj wczesniejsz teksty ;) joomla mozna wykorzytywac do celow komercyjnych, mozna tworzyc wlasne dystrybucje oparte o joomla itd. Chodzi o to jak to sie robi i jak szanuje sie czyjas prace, i ciagle mam wrazenie ze gdzies jest okreslone jak powinien wygladac temat tych dystrybucji/wersji tylko nie pamietam gdzie mi to wpadlo w oczy.

  10. #9
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:32

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nie rozmawiamy tutaj o pobieraniu opłat za własną pracę firmy. Prawa firmy do pobierania takich i dużo większych pieniędzy za WITRYNĘ zrobioną na Joomla (a nie za Joomla!), nikt nie neguje. Nawet i wóczas nikt negować nie będzie, jeśli ktoś będzie sprzedawać Joomla! pobierając opłaty dowolnej wielkości za to co do Joomla! dołoży.
    To jest w pełni zgodne i z licencją Joomla i z licencją GNU GPL.

    2. Na nieumieszczanie stopki ani innych widocznych na witrynie znaków własności Joomla! udzielił wprost właściciel praw do Joomla!. Zatem nikt, kto nie zamieszcza stopki, banera, informacji, że "działa na Joomla" w niczym nie narusza licencji Joomla, ani GNU/GPL

    3. Źródłem i istotą GNU/GPL jest WOLNOŚĆ i - dodaję od siebie, tak to rozumiem - POKORA w najgłębszym tego słowa znaczeniu.
    Pierwszego objaśniać tutaj na pewno nie muszę: krótko tylko masz pełną swobodę w korzystaniu - do czego chcesz.

    Słowo o pokorze - ale w ogromnym skrócie. Autor, twórca, projektant, świadomy tego, że skorzystał z dorobku ludzkości (wiedza i kultura), z których może brać wszystko, czego mu potrzeba, i dzięki temu, że mógł korzystać, świadomy tego że faktycznie jest twórcą zaledwie cząstki tego, co stworzył, bo nie stworzyłby jej bez tego, w co został wyposażony dzięki nauce i kulturze, oddaje Ci dzieł(k)o swoje do swobodnego użytku, w tym rozwijania i doskonalenia, z ewentualną sugestią - podoba Ci się, przyślij na piwo!

    Nie wmawia Ci, że stworzył całą informatykę, że stworzył PHP, że stworzył MySQL, że stworzył wzorce projektowe, itd. itd. I nie każe sobie za całą informatykę płacić,jak to czynią np. panowie od najpopularniejszego softu.

    A ponieważ nie stworzył całej tej maszynerii i jest tego świadomy (POKORA WOLNEGO CZŁOWIEKA!), dokłada tę cząstkę do skarbnicy, dzięki której mógł ją stworzyć jako swoistą ofiarę i swoiste zadośćuczynienie, i człowiecze radosne zadanie.

    Nie pleć zatem o dżentelmeństwie, prawach zwyczajowych, przepisach prawnych, bo to do tego przypadku w ogóle nie przystaje, choć trzeba czasem takiego prawa używać, żeby bronić wolności.
    I nie sugeruj, przynajmniej na tym forum, że wolno komukolwiek, w jakimkolwiek, choćby najmniejszym stopniu, przywłaszczyć sobie tę podarowaną "odrobinę" oprogramowania.

    Prawdę mówiąc, nie potrafię nawet powiedzieć, czy to się kradzieżą tylko nazwać godzi. Bo czy ukraść można to, co dostałeś? Takie zawłaszczenie jest GWAŁTEM dokonanym nie na rzeczy samej, ale na fundamentach człowieczeństwa.

    I to że w Polsce, i nie tylko w Polsce, gwałt dokonywany bywa na co dzień, niczego nie usprawiedliwia.

    Wypadałoby to pewno podsumować słowem Amen.
    Ale naprawdę, nie prawię tutaj kazania.

    Polecę jeszcze:
    W obronie wolności
    Wolna kultura
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •