Uwaga na Podróbkę !! - Strona 3
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 57

Temat: Uwaga na Podróbkę !!

  1. #21
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    1. w prawym górnym rogu każdego Twojego postu Użytkowniku mard masz opcję edytowania Twojego wpisu - dla dobra społeczności proszę używaj go w przyszlości, aby nie pisać postu pod postem, jeśli masz trudności jak napisałeś ze skupieniem uwagi.

    2. na stronie napisaliście tutaj cytat:
    "Proponujemy Państwu system m*** CMS - nowoczesne i wydajne narzędzie należące do rodziny systemów redakcyjnych (Mambo - Joomla CMS - Content Management System) - umożliwiające zarządzanie serwisem oraz prezentowaną treścią."
    Jeśli mogę chicałbym zapytać czym system m*** CMS różni się od pozostałych członków rodziny?

    Jednocześnie przyznaję Ci rację, że nie zaznajomiłem się dokładnie z tym, co prezentujecie, a zabrałem niepotrzebnie głos, nie uwzględniając tych czynności. Dlatego chcąc nadrobić mój błąd, przepraszam za poprzedni post i pytam o w/w zmiany/różnice.

    aha... I wyluzuj z tym Sądem, bo nie miałem tego na myśli, tym bardziej, że nie odpieram tego jako własnej krzywdy, jako, że nie zrobiłem na tyle dobrego dla społeczności J!, aby tak to odbierać, są osoby, które na pewno na to zasłużyły bardziej niż ja. Więc jeśli chodzi o mnie, mozesz spać spokojnie ;)

    I nie sugerowałem Ci zmian takich, aby nie można było rozpoznać pierowtnego silnika/skryptu/wyglądu... Nadinterpretacja treści
    Ostanio edytowane przez idek : 06-02-2008 14:12
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    Mard odniose sie do Twojego pierwszego i ostatniego posta. Pierwszy nie wnosi zadnych nowych informajci i ocen niz wczesniejsze posty. Napisales to samo w temacie co wolno itd co poprzednicy i kompletnie z tym nie dyskutuje. Jak pisalem wczesniej uzytkowanie komercyjne joomli jest dla mnie naturalne, tylko laik lub ignorant moze stwierdzic ze zrobienie dobrej, indywidualnej strony nawet na takim systemie jak joomla to 90minut czy cos kolo tego. 90 minut tak, prosta standardowa strona ale nie serwis realizujacy rozne zachcianki, potrzeby i oczekiwania, nawet z gotowym szablonem i trescia. Wiec na tym chcialbym skonczyc swoj wklad w watku o zarabianiu na joomla!.
    Co do ostatniego posta, konkretnie wydaje mie sie ze pisalem, ale moze malo wyrazne. Dla mnie w dobrym tonie byloby wyrazne informowanie o tym na czym oparta jest usluga ktora oferuje. Nie mowie tu o stopce, wielkim naglowku na kazdej stronie itp, ale tez nie mowie o jednym "wtyku" w zdaniu. Cos co pokaze rownowage miedzy korzystaniem z joomli a zarabianiem na niej. Kilka przykladow, niekoniecznie madrych: buttonik ze xxx CMS oparty jest na joomli, info w postaci artykulu z linkiem w menu o zrodle pochodzenia xxx CMS (zdaje sie w ogole ze firma nabywajaca usluge wdoroznia apliakcji GPL powinna byc swiadoma co otrzymuje i na jakiej licencji, wiec to byloby tylko sesnowne uzupelnienie wymogow) itd. Znalezc srodek na to aby oddac poklon tym co poswiecili swoj czas i skutecznie promowac i sprzedawac swoja marke i rozwiazania. To jest mozliwe i do pogodzenia.
    Co wiecej uwazam ze niewiele rzeczy uwiarygoni i podniesie status joomla! jak jej wlasnie komercyjne wdrozenia pokazujace ze to stailny, przyjazny i bardzo elastyczny system, ale pomoga tylko wtedy gdy ludzie beda mieli szanse dowiedziec sie ze to wlasnie joomla i jak pisalem niekoniecznie ze stopki, bannerow itp,i tylko o to mi chodzi jako osobie czujacej sie czlonkiem spolecznosci joomla.
    pozdrawiam wszystkich,

    Marcin

  4. #23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez yama Zobacz wiadomość
    Dla mnie w dobrym tonie byloby wyrazne informowanie o tym na czym oparta jest usluga ktora oferuje. Nie mowie tu o stopce, wielkim naglowku na kazdej stronie itp, ale tez nie mowie o jednym "wtyku" w zdaniu. Cos co pokaze rownowage miedzy korzystaniem z joomli a zarabianiem na niej. Kilka przykladow, niekoniecznie madrych: buttonik ze xxx CMS oparty jest na joomli, info w postaci artykulu z linkiem w menu o zrodle pochodzenia xxx CMS (zdaje sie w ogole ze firma nabywajaca usluge wdoroznia apliakcji GPL powinna byc swiadoma co otrzymuje i na jakiej licencji, wiec to byloby tylko sesnowne uzupelnienie wymogow) itd. Znalezc srodek na to aby oddac poklon tym co poswiecili swoj czas i skutecznie promowac i sprzedawac swoja marke i rozwiazania. To jest mozliwe i do pogodzenia.
    Co wiecej uwazam ze niewiele rzeczy uwiarygoni i podniesie status joomla! jak jej wlasnie komercyjne wdrozenia pokazujace ze to stailny, przyjazny i bardzo elastyczny system, ale pomoga tylko wtedy gdy ludzie beda mieli szanse dowiedziec sie ze to wlasnie joomla i jak pisalem niekoniecznie ze stopki, bannerow itp,i tylko o to mi chodzi jako osobie czujacej sie czlonkiem spolecznosci joomla.
    pozdrawiam wszystkich,

    Marcin
    Witam serdecznie
    Pokolon w Twoja strone kolego, bo kolejny raz udowodniles, ze jestes rozmowca godnym uwagi dlatego na Twoj post odpowiem jako pierwszy.

    Bardzo naprawde bardzo ciesze sie, ze choc Ty jeden zauwazyles, ze komercyjne uzycie joomli podnosi tylko jej prestiz a nie zabiera.

    Oczywiscie przyznam Ci tez racje co do sposoby w jaki informuje o tym odiwedzajacych moja strone. Istotnie brak tam sprecyzowanej informacji na temat pochodzenia calego CMS-a. Uwazam Twoja uwage za bardzo sensowna i podparta madrymi argumentami, dlatego tez przemawia ona do mnie na tyle mocno, ze sklonny jestem do oddania nalezytego szacunku autorom oprogramowania na swojej skromnej stronce.
    Podkresle tutaj, ze nie zmienie swoje zdania na temat stopki i tego typu rzeczy, ale napewno swoj tekst przeredaguje w tai sposob, aby wskazywal on wyrazniej na zrodla z jakich korzystam.

    pozdrawiam
    Rafal

  5. #24

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    Jeśli mogę chicałbym zapytać czym system m*** CMS różni się od pozostałych członków rodziny?

    Jednocześnie przyznaję Ci rację, że nie zaznajomiłem się dokładnie z tym, co prezentujecie, a zabrałem niepotrzebnie głos, nie uwzględniając tych czynności. Dlatego chcąc nadrobić mój błąd, przepraszam za poprzedni post i pytam o w/w zmiany/różnice.....

    .....I nie sugerowałem Ci zmian takich, aby nie można było rozpoznać pierowtnego silnika/skryptu/wyglądu... Nadinterpretacja treści
    Zaczne tak:

    1. Oczywiscie nie musisz przepraszac, nie zywie urazy, blad ludzka rzecz i nie myli sie tylko ten co nic nie robi. Na pochwale zasluguje fakt, ze sam potrawisz to dostrzec.

    2.Nadinterpretacja tekstu - nie wykluczone sformulowales to walsnie w taki sposob jakbys sugerowal ukrycie wszystkich elementow wskazujacych na pochodzenie, a bynajmniej ja to tak odczytalem.

    3. Roznice jakie odrozniaja moj system od pozostalych z rodziny sa dosc proste. Postaram sie Ci je opisac w kilku zdaniach.
    Dla p. Kowalskiego, ktory zajmuje sie montazem okien globalne odblokowanie bedzie kojarzyc sie z czyms strasznym i nigdy w zyciu tego nie nacisnie bojac sie konskwencji. Podbnie jest jeszcze z kilkoma innymi funkcjami. Oczywiscie ja ich nie zabieram. Dostosowuje kazda instalcje do potrzeb indywidualnych starajac sie podczas rozmowy z klientem ustalic co i w jakim stopniu bedzie mu potrzebne, a co bedzie w jego oczach tylko komplikowac sprawe. Robie to dlatego gdyz sam kiedys odaplilem ten system po raz pierwszy. To co widzialem przerazalo mnie. Dlatego nie chce komplikowac ludziom zycia. Dla kogos kto nie ma i nie chce miec o tym nawet zielonego pojecia pozostawienie tych wszystkich funkcji to tylko utrudnienie.

    Ja dopbieram skladniki systemu dopiero po ustaleniach z moim klientem. Do kazdego systemu wreczam podrecznik uzytkownika, ktory opisuje podstawowe funkcje calosci.

    Na tym wlasnie polegaja moje modyfikacje zrodla. Pozbawione sa rzeczy, ktorych na danej stronie w konretnej sytuacji nie sa nikomu potrzebne.

    Tym samym odpowiem koledze z postu poprzedniego, ktory chcial moje zrodla. Jak najbardziej z przyjemnoscia udostepnie zrodla na ktorych pracuje jeszcze dzis. Przygotuje plik i dolacze do niego informacje txt o ewentualnych modyfikacjach i dodatkach jakie proponuje.
    Aby nie pisac kolejnego postu podam tutaj adres choc w chwili obecnej nie ma tam jeszcze zadnego pliku
    ********************** /zwiastun

    pozdrawiam
    Rafal


    ps.:
    Chcialem dopisac jeszcze jedna rzecz, bo moze nie wszyscy rozumieja zasady na jakich dzialam.
    Nie pobieram zadnych pieniedzy za system, jednak jego instalacje. To ja wydaje pieniadze na telefony, dojazdy do klienta i wydruk ksiazki obrazujacej mozliwosci systemu.
    Czy uwazacie, ze powinienem robic to za darmo ????
    hm......bylo by super chetnie wlasnie tak bym postepowal, obiecuje, ze gdy w sklepach zaczna rozdawac jedzenie, ubrania lub benzyne za darmo nie wezme od nikogo ANI grosza za wdrozenie instalacje czy za cokolwiek zwiazanego z tym system, gdyz robie to co lubie, a ze musze brac za to pieniadze...coz tak dziala caly swiat drodzy uzytkownicy. Nikt nie chce tracic. Jesli ktos kto chce i potrafi robic to samodzielnie bardzo prosze, nikomu takiej mozliwosci nie zabieram, jednak pamietajmy, ze nie kazdy kucharz musi byc informatykiem.

    ps2.:
    Plik ze zrodlami dostepny do pobrania, brak w nim jeszcze informacji txt, oktorych pisalem jednak postaram sie jak najszybcie wprowadzic poprawke i dodac w/w plik.
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 09-02-2008 21:15 Powód: dodalem jedno zdanie na koniec swojej wypowiedzi

  6. #25
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:32

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    na szczęście mard uważniej wczytał sie w dyskusje, dzięki czemu warto określić ja jako owocną ;)

  8. #27
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z naszej strony nigdy i nigdzie nie padało, że nie można korzystać z Joomla! w celach komercyjnych, nie padały żadne zastrzeżenia do pobieranych kwot (no, może poza mamieniem klientów cenami typu: za 30 zł). W tej mierze
    nie ma najmniejszego powodu do sporu.

    Spór w tym konkretnym przypadku dotyczy czegoś, co lekce można traktować jako drobiazg, ale to drobiazg nie jest: sformułowania:
    Proponujemy Państwu system m*** CMS - nowoczesne i wydajne narzędzie należące do rodziny systemów redakcyjnych (Mambo - Joomla CMS - Content Management System) .
    Szczególnie fragment wytłuszczony. I o nic, dokładnie o nic więcej!

    M*** do tej rodziny nie należy:
    1. Nie został udostępniony społeczności.
    2. Jeśli jest modyfikacją to jest modyfikacją, a nie nowym systemem.
    3. Jeśli jest własnym systemem, nawet korzystającym z kodu Joomla! i Mambo, to należy co najwyżej do rodziny systemów redakcyjnych.

    Zacytowany tekst wpisuje m***, bez względu na to, co chcieliście Sz. Panowie powiedzieć, do "rodziny", która ma swego ojca-matkę Mambo, swoje dziecię Joomla!, Joomla 1.5, swoich bliźniaków: a8e Joomla! (Joomla! Accessibly) czy Joomla International Edition! W każdym z wymienionych przypadków nikt, kto Mambo i Joomla! choć trochę zna, złudzeń, że to rodzina nie ma. I żaden z wydawców szanujących prawa własności w najmniejszym stopniu nie zasugerował, że to jego własne (pomijam przypadek systemu, który próbował się stać, ale się nie stał: Mitra).

    M*** (użytkownik) przyznaje wyraźnie, że modyfikacje to dostosowanie do potrzeb klienta funkcji, które w Joomla! są, ukrycie (gdzieś głębiej, bez zabierania) tych, które przydatne być mogą, a konieczne czy potrzebne nie są, dodanie odpowiednio dobranych składników, w tym własnych.

    Oczywiście, zawsze będzie pytanie, czy to już jest nowy system, gdzie ta granica, ale w tej argumentacji ja przynajmniej nie znajduję niczego, co dowodziłoby że jest to nowy system, wręcz przeciwnie - Joomla! dostosowany do potrzeb, a nie jakiś m***
    Łatwość dostosowania do potrzeb, funkcjonalne i stosunkowo łatwe w stosowaniu API Joomla! to immanentne cechy tego systemu.

    Załóżmy jednak, że przyjmuję do wiadomości, iż zmiany są tak dalekie, że to jest nowy projekt.
    Nadal z tego nie wynika jakiekolwiek prawo dopisania go do rodziny Mambo-Joomla!, zwłaszcza że w gruncie rzeczy od tej rodziny się raczej odżegnuje. (mówicie krótko mówiąc: że to nie jest dostosowany Joomla!, ale że to jest m***!)

    Dokładnie to nazywam PRZYWŁASZCZENIEM - bez względu na to co jest w kodzie, jak dalece zostały posunięte modyfikacje, i czy zachowano notki o pierwowzorze. Wykorzystanie marki Mambo i Joomla! do promocji własnej marki,

    Pomijam już, że co widzę, gdy wchodzę na demo do administratora na zaplecze (może jakiś zrzucik?).

    W odpowiedzi Yamie napisałeś, że cieszysz się z zauważenia, że komercyjne użycie Joomla! podnosi tylko jego prestiż a nie zabiera.
    Ależ, oczywiście! Wręcz o to chodzi!
    Ale o tym, niestety, nie piszecie na swojej stronie. Przeciwnie, piszecie"Nasze oprogramowanie"..., wyszczególniając powszechnie znane cechy Joomla! i ani jednej wskazującej jakieś własne, niepowtarzalne, oryginalne. Ba słowa o tym, że to cechy Joomla! czy cechy m*** - spuścizna Joomla we własnym projekcie.

    Napisałeś również: "przemawia ona do mnie na tyle mocno, że skłonny jestem do oddania należytego szacunku autorom oprogramowania na swojej skromnej stronce" (podkreślenie moje).

    Myślę, że dobrze czytam, a jeśli tak, cieszę się bardzo. Chodzi bowiem o to, żeby oddać należyty szacunek autorom oprogramowania. Taki, jakiego na stronie nie ma!

    Gdyby był, ręczę - nie używałbym słów ostrych i bolesnych.

    PS. Nie sądzę, żeby udowodnienie w tym przypadku "zawłaszczenia", nawet przed deklaracją, którą złożyłeś, było aż takie trudne, by trzeba tu grozić komukolwiek spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. Wykorzystując fragment: nie znam Henka B*****ka, może i dałby się zastraszyć.
    Ale potraktuj to jako rozładowanie atmosfery. Publiczne postponowanie Twojej firmy miejsca nie miało. To forum choć publiczne, to krąg użytkowników raczej zamknięty, więc szkód zapewne żadnych nie poniesiesz. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł odwiedzić tę przyjemnie prezentującą się stronę i powiedzieć: O! to jest to, robią dobrą robotę dla Joomla! Wykorzystują komercyjnie! Podnoszą prestiż!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #28

    Domyślny

    Szanowny kolego zwiastun

    Twoja wypowiedz kolrjny raz niczego sensownego do dyskusji nie wnosi, dalej uparcie twierdzisz swoje.
    Nie bede prztaczal Ci tutaj cytatow z licencji, bo widze, ze sens zaden.

    Nigdy nie powiedzialem, ze ponosze straty z powodu dyskusji na tym forum i nigdy nie powiedzialem, ze zamierzam podejmowac w tym kierunku kroki. To tak w woli wyjasnienia moich intencji i wypowiedzi. Nie uwazam sie za czlonka spolecznosci, ktora udaje spolecznosc. Dla przykladu mozesz przeczytac wszystkie posty jakie kiedy kolwiek napisalem na tym forum i zobaczysz ile tak naprawde jest z Twojej spolecznosci. Ja do dzis dostaje maile z zapytaniem jak rozwiazac problem z tego postu. I powiem Ci, ze nikogo jeszcze nie zawiodlem......milczeniem takim jak ta tutaj "spolecznosc".


    "Dla przykladu PM od jednego z uzytkownikow napisane do mnie 7 miesicy po moim poscie:
    logowanie - 11-10-2007, 18:55
    witam

    mam wlasnie od dluzszego czasu problem z logowaniem - powiedz co i jak trzeba zmienic w configu

    wielkie dzieki

    Michal"

    Pomagajacym takim ludziom tworzysz spolecznosc to ze napiszesz mu NTG lub poszukaj sobie bo gdzies bylo udowadniesz czym dla Ciebie jest spolecznosc i jak bardzo Ci na niej zalezy.

    Podsumowujac sadze, ze wypowiadasz sie w imieniu czegos (spolecznosci), do ktorej chyba nie chcesz nalezec.



    Mniejsza o to wszystko ciesze sie, ze z wiekszoscia z Was udalo mi sie nawiazac sensowna dyskusje dlatego w ciagu najblizszych dni dotrzymam slowa i spelnie deklaracje, o ktorych tu pisalem, a dla wszystkich chcacych dalej mnie straszyc i pietnowac moje namiary sa na stronie, prosze bardzo chetnie odpowiem na kazdy zarzut.

    Oddajac hold autorom systemu, koncze ta dyskusje.......

    pozdrawiam
    Rafal


    ps.:
    Jesli ktos bedzie mial jeszcze jakies zyczenia w spraiw zrodla to prosze, PM. Nie mam obowiazku rozpowszechniac plikow, moja dzialanosc nie polega na darmowym udostepnianiu swoje transferu, wiec umieszczony link do zrodel mojej strony bedzie dzis wieczorem nie aktualny. Oczywiscie nie znaczy to, ze ukrywam zrodla prosze o wiadomosc a zainteresowanym zrodla wysle na email. Moge podeslac kilka swoich modyfikacji (np.: tlumaczenia itp.). Nie wszyscy musza sie narobic wiec pewne rzeczy chetnie udostepnie. Jednak nie jestem organizacja non-profit dlatego tez nie bede ropowszechnial swoich dodatkow, gdyz mam do tego pelne prawo. Co nie jest oczywiscie jednoznaczne, ze odcinam sie od ludzi, chcacych sie czegos nauczyc lub takich, ktorzy maja chwilowa "zacme" jak to sie mowi i utkneli. W kazdym z tych jednak przypadkow prosze sie zwracac do mnie prywatnie, gdyz uwazam to forum za bardzo egoistyczne, ale coz tak juz bywa gdy otaczaja nas sami najlepsi, same alfa-omeg-i. Totalny brak pokory i samooceny moim zdaniem.
    Prosze nie odbierac tego indywidualnie, bo wyrazam tu swoja opinie ogolnie na temat forum, nie zas indywidualnych osob i z przykroscia to stwierdzam, ale sadze, ze moja opinia na ten temat nie jest opinia pojedyncza i podobne zdanie ma bardzo wielu uzytkownikow tego forum, ktorzy chcieli by stac sie jego spolecznoscia, ale na kazdym kroku sie ich olewa i zwodzi.

    Chcialbym doczekac dnia, w ktorym zadam tu jeszcze jakies pytanie gdy cos mnie zaskoczy i dostane odpowiedz lub choc ktos podejmie dyskusje.

    pozdrawiam raz jeszcze, zyczac samych sukcesow zawodowych, a ludziom majacym sporo wiedzy w temacie zycze wiecej zrozumienia dla innych, dla tych ktorzy bladza po forum szukajac odpowiedzi.......



    ps2.:
    dodam jeszcze, ze nie zywie urazy do nikogo z bioracych udzial nawet jesli padly ostre slowa. Zyjemy w cywilizowanym swiecie i nic nie dzieje sie bez przyczyny. Tak wiec majac nadzieje, ze kiedys tu wroce jako czlonek prawdziwej spolecznosci, postanawiam pamietac o autorach, ktorzy w swojej lasce przekazali prawa, z ktorych skorzystalem. I prosze przy tym wszystkich nie oskarzajcie, a zwracajcie stosowne uwagi, bo oskarzeniami (w moim przypadku) nic nie mozna wskorac, gdyz zachowalem wszystkie wymogi prawne jakie staiwa przedemna licencja.
    Ostanio edytowane przez mard : 07-02-2008 07:43

  10. #29

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    no i wszystkie posty sprowadziły się do mojego jednego ... pierwszego. ale ok - rozmowa jest potrzebna. chodzi wyłącznie o to dżentelmeńskie ustalenia. nic więcej.

    róbmy tak, żeby wilk był syty i owca cała.


    i w zasadzie to było tematem moich słów obrony

    nic dodac nic ujac, post kolegi jest najlepszym podsumowaniem dyskusji.
    pozdrawiam

  11. #30
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ad.
    mard - dyskusji sensu toczyć nie ma, gdy zamiast polemiki z argumentami piszesz, co piszesz w swoim poście.
    Cóż, Twoje prawo mieć swoje zdanie, moje mieć swoje. Wydawało mi się, jednak, że w niczym Cię osobiście nie usiłowałem nawet dotknąć. Co więcej, wydawało mi się, że nie ma już żadnego problemu.
    Jedna tylko uwaga: gdyby było, jak piszesz, nie byłoby na tym forum nikogo.
    Pozostaję, też bez urazy mimo wszystko.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •