"Tabela - Artykuły z kategorii" zmiejszenie szerokości tabeli
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: "Tabela - Artykuły z kategorii" zmiejszenie szerokości tabeli

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-01-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny "Tabela - Artykuły z kategorii" zmiejszenie szerokości tabeli

    Witam,

    mam problem ze swoją stroną tj. dokładnie z wyświetlanem w zawartości.
    Po utworzeniu w menu odnośnika do artukułu dynamicznego, którego sposób wyświetlania treści to "Tabela - artykuły z kategorii" i kliknięciu na tenże nowy link w menu strona mi się rozjezdza!

    Wygląda to tak jakby tabela wyświetlająca te artukuły tyła za szeroka o niewielle ale około 10px. W sumie to nieduzo ale grafiki mi sie rozjeżdzają i widać biale tło.

    Ptanie jest takie: gdzie mozna zmodyfikować to ustawienie ?

    Pozdrawiam i czekam na info.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez becha Zobacz wiadomość
    Witam,

    mam problem ze swoją stroną tj. dokładnie z wyświetlanem w zawartości.
    Po utworzeniu w menu odnośnika do artukułu dynamicznego, którego sposób wyświetlania treści to "Tabela - artykuły z kategorii" i kliknięciu na tenże nowy link w menu strona mi się rozjezdza!

    Wygląda to tak jakby tabela wyświetlająca te artukuły tyła za szeroka o niewielle ale około 10px. W sumie to nieduzo ale grafiki mi sie rozjeżdzają i widać biale tło.

    Ptanie jest takie: gdzie mozna zmodyfikować to ustawienie ?

    Pozdrawiam i czekam na info.
    A czy my też możemy zobaczyć co się dzieje na Twojej stronie? ;) Podaj linka.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-01-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    niestety mam stronę offline,

    ale dodam tylko że przy linku dla bloga strona trzyma swoją szerokość, dzieje sie to tylko dla "Tabela-artykuły z kategorii"

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-12-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam serdecznie
    Mam ten sam problem. Można to sprawdzić na www.kadr.sejny.pl (Członkowie klubu) i na www.lgd-sejnenszczyzna.pl (Agroturystyka -oferty). Ponieważ jest to niewielkie przesunięcie - darowałem sobie. Skoro jednak temat został wywołany, też podpinam się pod pytanie. Niby drobiazg, a denerwuje.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jal Zobacz wiadomość
    Witam serdecznie
    Mam ten sam problem. Można to sprawdzić na www.kadr.sejny.pl (Członkowie klubu) i na www.lgd-sejnenszczyzna.pl (Agroturystyka -oferty). Ponieważ jest to niewielkie przesunięcie - darowałem sobie. Skoro jednak temat został wywołany, też podpinam się pod pytanie. Niby drobiazg, a denerwuje.
    Pozdrawiam
    Poproszę o index.php szablonu oraz o plik CSS.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli to nasze wydanie, rozjeżdżać się nie powinna. Łatwo odnajdziesz znacznik table w skrypcie: components/com_content/content.html.php wyświetlający tę tabelę. Jeśli jest tam 100% zmniejsz do 98% lub 99%.
    Możliwe również, że rozjeżdżanie powodują zachowane na górze filtry. W polskim wydaniu jest tam dołożony znacznik albo klasa small (początek skryptu), nie pamiętam któy. Wystarczy, że w pliku CSS zadasz mu mniejszą czcionkę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-12-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Zwiastun
    Tak, jest to Joomla 1.0.13.JIE-pl-utf. Niestety, zmiana szerokości tabeli w components/com_content/content.html.php nie dawała oczekiwanego efektu.
    Zmiana czcionki w klasie small na 8px w pliku css templatki załatwiła sprawę. Nic już nie rozwala, ale tytuły: Filtruj, Kolejność, Pokaż # są zbyt małe. To można sobie darować. Najgorzej, że ta klasa wykorzystywana jest w innych miejscach: chociażby Autor artykułu.
    Co zrobiłem: W pliku css templatki dodałem nową klasę "small2" z font size 8px a w content.html.php w tabelach zamieniłem "small" na "small2" i jest ok. Tak może zostać.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    26-01-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny


    Jak zawsze na zwiastuna można liczyć Jego wiedza jest nieoceniona !
    Wystarczyła tylko wskazówka i problem rozwiązany!
    Rzeczywiście zmiana szerokości tabeli nic nie dała! Ale poszedłem za ciosem "Jal'a" i przerobiłem jego metodą pliki . Dodałem klasę, zmiejszyłem czcionke do 9px i poprawiłem w tabeli. I jest SUPER !
    Może metodą byłoby również zmiejszenie szerokości pól INPUT, ale skoro zmiana czcionki pomogła to po co więcej grzebać !
    Dziękuję za pomoc !
    Robert

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •