Instalacja Joomla na linuxie (Gentoo)
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Instalacja Joomla na linuxie (Gentoo)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    20-12-2005
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Instalacja Joomla na linuxie (Gentoo)

    Gdzie znajdę opis instalacji joomla na linuxie? Mam dystrybucję Gentoo która instaluje i kompiluje wszystko z tarbali (nie używa paczek). Chciałbym też wiedzieć jak skonfigurować serwer apache2 i bazy danych (używam MySQL) mam też zainstalowane php (ver 4). Poprostu chiciałbym się dowiedzieć wszystkieg na temat instalacji krok po kroku.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Tutaj jest opis instalacji Joomla, a tutaj konfiguracji mysql. Apache to inna bajka, ale Google wie wszystko... (na przyklad tu, tu i tu...)

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A do tego jeszcze arty na joomlademo.pl. Linków podawac nie będę, bo nie trudno znaleźć.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    20-12-2005
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Te opisy są chyba dla windowsa a nie linuxa. Skonfigurowałem vhost. Ustawiłem bazy danych, zrestartowałem serwer apacha i zalogowałem się na stronę http://localhost/joomla (tak kazał mi instalator). Moim oczom ukazał się spis plików w podkatalogu joomla. Instalator widoczny na waszych screenshotach się nie uruchomił. Dlaczego? Co mogłem zrobić nie tak albo czego niezrobiłem?

    Jakieś sugestie?

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No, np. dlatego, że w Twoim php.ini albo apache.conf nie masz odpowiednio wyspecyfikowanych plików wykonywalnych.
    To nie kwestia instalacji joomla, ale konfiguracji apache i php. Pierszy lepszy podręcznik wyjasnia wszystko. Trudno tu przepisywac instrukcje. Dylek podał trzy odnośniki. Po inne wystarczy w goglach wpisać apache czy php, instalacja, installation itp
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-10-2005
    Wpisy
    33
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez red79
    Te opisy są chyba dla windowsa a nie linuxa. Skonfigurowałem vhost. Ustawiłem bazy danych, zrestartowałem serwer apacha i zalogowałem się na stronę http://localhost/joomla (tak kazał mi instalator). Moim oczom ukazał się spis plików w podkatalogu joomla. Instalator widoczny na waszych screenshotach się nie uruchomił. Dlaczego? Co mogłem zrobić nie tak albo czego niezrobiłem?
    Witam,
    kiedyś Mambo instalowałem na localu na Mandrake 10.1 - standardowe ustawienia Apache, php i MySQLa - Mambo działało bardzo dobrze. :-)
    Nie dokonywałem żadnych specyficznych zmian php.ini.
    Ostanio edytowane przez pawel : 23-12-2005 23:03

  8. #7
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    A ja to kiedyś jadłem żurek.
    A dzisiaj to nawet oglądałem w telewizji ...

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-10-2005
    Wpisy
    33
    Punkty
    18

    Domyślny

    Więc smacznego Ci życzę.
    oraz Wesołych Świąt

    pozdrawiam

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    20-12-2005
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stworzyłem plik configuration.php i umieściłem w katalogu /var/www/localhost/joomla/. Program instalacyjny domaga się teraz usunięcia katalogu instalacyjnego (For your security please completely remove the installation directory including all files and sub-folders - then refresh this page). Jak to zrobić po linuxem? Czy mam użyć do tego webapp-config? (tego użyłem do instalacji joomla w localhost).

    Mój serwer www (apache2) jest zainstalowany na moim komputerze nie korzystam z zewnętrznych usług hostingowych (jak narazie). Który katalog mam usunąć (nie wiem gdzie jest ten katalog instalacyjny).?
    Ostanio edytowane przez red79 : 25-12-2005 19:41

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-10-2005
    Wpisy
    33
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez red79
    Stworzyłem plik configuration.php i umieściłem w katalogu /var/www/localhost/joomla/.
    ???? co to znaczy stworzyłem???? Podczas normalnej instalacji Joomla plik ten sam się "tworzy" na podstawie danych podanych podczas instalacji.

    Cytat Wysłane przez red79
    Program instalacyjny domaga się teraz usunięcia katalogu instalacyjnego (For your security please completely remove the installation directory including all files and sub-folders - then refresh this page). Jak to zrobić po linuxem?
    Od kiedy używasz Linuksa??? Nie wiem jaką masz dystrybucje i jakiego używasz środowiska graficznego ale np. w KDE otwórz może Konguerorem katalog w którym masz Joomle i tam będziesz miał katalog o nazwie "installation" i go usuń.

    Cytat Wysłane przez red79
    Czy mam użyć do tego webapp-config? (tego użyłem do instalacji joomla w localhost).
    Tego to nie rozumię. Instalacja Joomla odbywa się poprzez przeglądarkę ale to chyba powinno być jasne.

    Dziwne pytania, może za dużo placków w czasie Świąt?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •