jak zmienic jezyk na polski - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 36

Temat: jak zmienic jezyk na polski

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    1 Sprawdź w panelu administracyjnym w Konfiguracja witryny zakładkę Lokalizacja czy masz ustawione język polish i kod kraju pl_PL
    2 zobacz czy w pliku index.php templarki czy masz wpis
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    a jeśli masz wpis
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;><?php echo _ISO; ?>" />
    to go zamień na ten pierwszy by na sztywno przypisać kodowanie do iso-8859-2

    sam miałem w mojej witrynie problem z templarką do miała wpisane kodowanie iso-8859-1 a co ciekawe pod operą było wszysto ok dopiero jak skorzystałem z innej przeglądarki wyszły krzaczki na jaw

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ten wpis: "na sztywno" nie jest konieczny
    kod regionalny musi być zgodny z ustawieniami serwera, jeśli instalowałes z wersji joomla 1.03 pL to powinien być rozpoznany
    sprawdź w pliku języka - odszukaj tekst charset iso-8859-2 lub utf-8
    Powinno. oczywiście być to pierwsze, jeśli masz to drugie i do tego kraaczki w pliku to zmień plik (ściągnij z joomla.pl)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2005
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Najlepiej pobrać Joomla! w pełni po polsku (admin+front+instalator) i mieć święty spokój. - ale skad , ktory plik
    wydawalo mi sie ze instalowalem z najnowszego

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Joomla_1.03_PL_testowa
    zawiera w tej samej stronie kodowej pliki języka, pliki sql. Po instalacji nie powinna wyświetlać żadnych krzaczków.

    Może się jednak tak zdarzyć, że paczka pobrana, została zanim naniesiono w niej poprawki, czyli przed 1 listopada.

    Sposób - pobrać i zaintalować raz jeszcze. Jeśli będą jakieś krzaki, zgłoś, bo tak, to nie wiemy, o czym naprawdę mówimy.
    Na stronie pod wskazanym adresem, jakoś dziwnie są kawałki pokodowane i w Utf i w ISO, co wskazywałoby, że rzeczywiście pochodzi z instalki z pierwszej, zawierającej błędy paczki.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Blokowany
    Dołączył
    02-11-2005
    Wpisy
    49
    Punkty
    8

    Domyślny

    Testowa ma panel admina po angielsku.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez linksworld
    Testowa ma panel admina po angielsku.
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd
    Testowa ma panel do wyboru w języku polskim lub angielskim.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Mnie także dopadł problem z krzaczkami zamiast polskich znaków. Gdy instalowałem wersję 1.03_test lokalnie pod krasnalem to było wszystko OK, ale na serwerze są krzaki. Literki z bazie danych kodowane są w standardzie pl-utf-8 (nie ma innych opcji) - może to jest przyczyną problemu? I co w takim razie robić?

    -----
    Właśnie zauważyłem, że w lokalnej bazie danych pod Krasnalem kodowanie jest także pl-utf-8, a krzaków pomimo tego nie ma. Czyli jeśli nie to, to co jest źródłem problemów?

    ----
    Po raz kolejny (chyba już piąty!) zrobiłem instalację, tym razem dla pewności najnowszą paczkę. I znowu bez rezultatu... Jest to dla mnie niewyjaśniona zagadka - ustawienia są wszędzie takie same jak lokalnie pod Krasnalem (front, logowanie, back - ISO-2 / MySQL - pl-utf-8 / configuration.php - Polish_Poland.1250 lub pl_PL) a rezultaty zgoła odmienne. Lokalnie chodzi wszystko OK a na serwerze krzaki - www.rabatbs.pl/index.php . DLACZEGO???????????
    Ostanio edytowane przez Joomla User : 14-11-2005 11:58

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo niezbadane są wyroki Boże, w informatyce czasem też
    Pakiet ma kodowanie iso-8859
    O ile jeszcze w plikach xml jest info, jak to należy zczytywać, bo jest podane kodowanie, to pliki komunikató odczytywane sa "wedle rozpoznania", ale ustawienie kodowania "narzuca" jednak sposób czytania. W rezultacie powstaje misch-masch. Już sam nie bardzo wiem dlaczego. Jedyne co wiem, że ma to związek z php5.
    Kto wie, co może być grane?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Teraz to już zupełnie nic nie wiem - w jednym z podkatalogów zainstalowałem na próbę angielską wersję 1.03 Joomli przy pomocy zintegrowanego instalatora (www.gepardybiznesu.pl/index.php). I tutaj polskie literki daje się wpisać i nie przemieniają się w żadne krzaczki. Czyli to jednak nie wina wersji PHP...
    Ostanio edytowane przez Joomla User : 14-11-2005 14:34

  11. #20
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Po otwarciu w przeglądarce strony z krzakami - zobacz jakie kodowanie przyjęła przeglądarka (w IE: Widok->Kodowanie). Jeśli jest inne niż ustawiłeś w konfiguracji - zmień na właściwe. Czy teraz jest OK?
    Jeśli tak, to może tutaj: http://forum.joomla.org/index.php/topic,14796.0.html będzie coś na rzeczy ...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •