Joomla 1.5.1 - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 35

Temat: Joomla 1.5.1

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Byłby jeszcze wdzięczny Panom, którzy dobrze wiedzą, jaki jest stan, gdyby uspokoili trochę na podstawie tego, co otrzymali do testów.

    Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt. W to, że będzie idealne, to nawet my nie wierzymy, ale rzecz w tym, żeby przynajmniej to co jest widoczne gołym okiem nie wymagało już potem żadnych zmian, żeby można się było skupić spokojnie na systemie pomocy, a nie poprawkach.

    Niestety, nie pracuje się łatwiej. To nie jeden a 140 plików językowych, na dodatek powtórzone klucze językowe (zdaje się, że Core ciągle jeszcze jest w trakcie porządkowania). Wspomniany LDAP to ważny, ale drobiazg, choć lepiej żeby i tam byczków nie było).

    Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo:
    Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt.
    Potwierdzam słowa Zwiastuna. ;) W chwili obecnej tłumaczenie które otrzymaliśmy do testów jest już gotowe aktualnie zajmujemy się wychwytywaniem wszelkiego rodzaju literówek/błędów/niejasności w tłumaczeniu.

    Naprawdę polska wersja Joomla 1.5 jest już na ukończeniu.

    Jak napisałem w innym poście - status oficjalnego tłumacza wymaga aby zachować pewien poziom.

    W paczce którą mam do testów do uzupełnienia są jeszcze m.in. przykładowe treści które częściowo zostały już przetłumaczone ale jeszcze nie wszystkie. Stąd też prośba do Was o pomoc. Brakujące teksty to wymienione przez Zwiastuna:
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo: Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.
    Polska Joomla pojawi się już niebawem - choć ostatnia poprawka 1.5.1 zmusza do sprawdzenia tych 5 plików językowych i wyszukania zmian oraz ich uzupełnienia.

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-02-2008
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy z Joomla 1.5 RC3 można spokojnie przejść do 1.5.1 przez podmianę plików?
    Pozdrawiam,
    Publius

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-05-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ściągnąłem paczkę do update z 1.5 na 1.5.1 podmieniłem wszystkie pliki FTP-ie a w PA nadal pokazuje że posługuję się wersją 1.5 Coś powinno się jeszcze zrobić poza podmianą plików?

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-04-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cieszę się że wersja PL jest już na ukończeniu i jestem naprawdę daleki od narzekań. Jestem pełen podziwu dla wolontariuszy wszelkiej maści. Co do pomocy przy tłumaczeniu chętnie bym pomógł, ale... praca po 12 godzin dziennie to uniemożliwia, a nie lubię się zobowiązywać do czegoś a potem tego nie zrobić. Dlatego życzę wszystkiego najlepszego wszystkim tłumaczom.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-04-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Publius Zobacz wiadomość
    Czy z Joomla 1.5 RC3 można spokojnie przejść do 1.5.1 przez podmianę plików?
    Z tego co wiem to dla RC3 konieczna jest również aktualizacja bazy danych przez odpowiedni skrypt chyba diff_rc3_to_rc4.sql znajdujący się w katalogu instalacyjnym. Dla wersji RC4 wystarczy tylko podmienienie plików.

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-10-2007
    Wpisy
    73
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Byłby jeszcze wdzięczny Panom, którzy dobrze wiedzą, jaki jest stan, gdyby uspokoili trochę na podstawie tego, co otrzymali do testów.

    Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt. W to, że będzie idealne, to nawet my nie wierzymy, ale rzecz w tym, żeby przynajmniej to co jest widoczne gołym okiem nie wymagało już potem żadnych zmian, żeby można się było skupić spokojnie na systemie pomocy, a nie poprawkach.

    Niestety, nie pracuje się łatwiej. To nie jeden a 140 plików językowych, na dodatek powtórzone klucze językowe (zdaje się, że Core ciągle jeszcze jest w trakcie porządkowania). Wspomniany LDAP to ważny, ale drobiazg, choć lepiej żeby i tam byczków nie było).

    Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo:
    Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.
    Również potwierdzam, że polska edycja joomli 1.5 jest na ukończeniu. Brakuje oczywiście tekstów dodatkowych, no i do poprawy są zmiany wprowadzone w wersji 1.5.1 (dotyczy np. spolszczenia w PA okienka z informacjami po prawej stronie - w wersji 1.5.0 jest spolszczone).
    Tak więc idąc dalej i pisząc za naszych tłumaczy powstrzymajcie się od wymuszeń i niepotrzebnych postów dotyczących polskiej wersji. Jeżeli Zwiastun i jego grupa skończą swoją morderczą pracę - to na pewno przedstawią szerszej publiczności swoją wersję.

    A przy okazji - ktoś sprawdzał czy inne nacje wypuściły pełną wersję joomli z tekstami czy tylko czystą joomlę ?

  9. #18
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 10:29

  10. #19
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    angielska jest w 100% zrobiona
    A ja już myślałem że oryginalna Joomla jest wydawana w języku plemienia XYZ z wschodniej afryki zachodniego brzegu a nie po angielsku.

  11. #20
    Przeglądacz bogdan awatar
    Dołączył
    21-03-2007
    Skąd
    andrychów
    Wpisy
    42
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja również potwierdzam, że naprawdę ogromna praca została wykonana na profesjonalnym poziomie, warto było czekać. Jako użytkownik który szukał wcześniej jakiegoś CMSa widziałem różne systemy kilka zainstalowanych miałem na serwerze . Joomla! 1.5 w polskim języku jest wspaniały!

    pozdrawiam bogdan

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •