Internal Server Error - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 29

Temat: Internal Server Error

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    22-04-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10
    WebServer to PHP interface: cgi

    I to jest problem niedziałania joomal na Interii. Z kodu joomla sa wysylane do serwera headery z zalozeniem, że PHP działa jako modul serwera, czyli tak:

    header("HTTP/1.0 404 Not Found");

    w dokumentacji PHP można znaleźć informację, że w przypadku PHP działajacego w sposób inny niż modul serwera (czyli np. jako CGI) nagłówki należy wysyłać tak:

    header("status: 404 Not Found");

    A.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez elektron
    WebServer to PHP interface: cgi
    I to jest problem niedziałania joomal na Interii. Z kodu joomla sa wysylane do serwera headery z zalozeniem, że PHP działa jako modul serwera
    Tu ludzie piszą, że nie mają problemu jeśli PHP działa jako CGI:
    http://forum.joomla.org/index.php?topic=47407.msg255501

    Cytat Wysłane przez elektron
    w dokumentacji PHP można znaleźć informację, że w przypadku PHP działajacego w sposób inny niż modul serwera (czyli np. jako CGI) nagłówki należy wysyłać tak:

    header("status: 404 Not Found");
    A jak to zmienić w praktyce? zmieniłem w index.php, ale nie przyniosło to poprawy.

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    13

    Domyślny

    Chcę podzielić się z Wami radosną wiadomością, że u mnie już działa . Napisałem do obsługi klienta prośbę o aktualizację php i zmianę kilku ustawień, żeby spełnić wszystkie wymagania Joomla. Zmienili php na 4.3.10 (miałem jeszcze do wyboru 5.0.4) i włączyli Magic Quotes.Wymagana jest jeszcze cierpliwość, bo zmiana ustawień zajęła interii tydzień.

    P.S. Angielskojęzyczna Joomla także nie działała.

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ozter
    Wymagana jest jeszcze cierpliwość, bo zmiana ustawień zajęła interii tydzień.
    Dobra wiadomość
    Te ustawienia robią idywidualnie :eek: nie globalnie?

  6. #15
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    eem a interia daje SQL ?

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dodatkowe objawy, może wpadnie Wam jakiś pomysł do głowy:

    1. Template przygotowywałem lokalnie i wszystko działało OK. Na serwerze instalowałem joomlę od zera (bez przenoszenia).
    2. W templatce zdefiniowane są 3 obszary "banerowe" - advert1, advert2, advert3.
    3. Banery też definiowałem od zera na serwerze (nie przenosiłem z localhosta)
    4. Na interii efekt jest taki, że advert1 nie wyświetla nic, advert2 wyświetla to co powinno być w advert1. advert3 wyświetla to co powinno być w advert2.
    5. z poziomu panelu administratora, Site -> Preview -> Inline with Positions położenia wszystkich advertów wyświetlane są poprawnie.
    6. kliknięcie na baner (np. index.php?option=com_banners&task=click&bid=3) powoduje 500 Internal Server Error.
    7. ręczne wprowadzenie części adresu - index.php?option=com_banners - powoduje wyświetlenie banera w obszarze mosMainBody() - sam więc mod_banners działa poprawnie
    8. ręczne wprowadzenie części adresu - index.php?option=com_banners&bid=3 - powoduje wyświetlenie banera w obszarze mosMainBody()
    9. ręczne wprowadznie części adresu - /index.php?option=com_banners&task=click - powoduje 500 Internal Server Error.
    10. Przy próbie logowania również pojawia się 500 Internal Server Error. [Wstecz] w przeglądarce + reload strony pokazuje, że jednak logowanie się powiodło.

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik
    eem a interia daje SQL ?
    A co masz konkretniej na myśli?

    "MySQL 4.0.24-Max-log uruchomiony na db.st.interia.pl"

    Instalator pozakładał też wszystkie tabele, więc raczej jest OK. Operacje na bazie są wykonywane, choć w adminie, kliknięcie na Save lub Cancel wywołuje 500 Internal Server Error. Powrót i reload pokazuje, że jednak operacja na bazie powiodła się - zmiany są zapisywane.

  9. #18
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Tak pytalem, bo w ofercie nic nie pisza o bazie danych i zdziwilo mnie ze konta na interii maja dostep do bazy. I to tak w darmowym ?

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik
    I to tak w darmowym ?
    Nie, ten do którego mam dostęp jest komercyjny. Niestety nie jestem władny by podjąć decyzję o jego przeniesieniu, nie jest też moją własnością

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    42
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez z00mbie
    4. Na interii efekt jest taki, że advert1 nie wyświetla nic, advert2 wyświetla to co powinno być w advert1. advert3 wyświetla to co powinno być w advert2.
    Odszczekuje
    Było 4ch banerowych klientów. Wykasowałem nr 1. Pozostali 2,3 i 4 i takie mają cid w tabeli jos_bannerclient. Niestety Banner Client Manager wyświetla ich jako #1, #2 i #3. Tę numerację przyjąłem przy umieszczaniu modułów banerów, stąd przesunięcie.

    To chyba bug :confused: Lepiej by było gdyby Banner Client Manager wyświetlał prawdziwe cid.

    Rybik - dzięki za pomoc.

    Niestety error 500 nadal występuje.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •