przekierowanie domeny - problem, big problem - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: przekierowanie domeny - problem, big problem

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    18-02-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mialem podobny problem z przekierowaniem na home.pl (domena i konto na home.pl). Poradzilem sobie w koncu. Po ustawieniu przekierowania domeny na konkretny folder, wpisaniu w $mosConfig_absolute_path = '/';
    oraz $mosConfig_live_site = 'http://domena_bez_www_na_poczatku.pl'; nalezalo jeszcze utworzyc w katalogu glownym folder "tmp" (i ewentualnie dac go na 777, dziala z jak i bez)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    omiot
    Gość

    Domyślny

    Dzień dobry,

    Mój problem odbiega troszeczkę od rozwiązań zaproponowanych na forum. Zatem nie mogę się do nich dostosować.

    Moja wersja Joomli to 1.5.4.
    Serwer mam na nazwa.pl jak i domenę.

    Ustawiłem domenę ma serwer. Jeśli wpiszę nazwadomeny.pl przenosi mnie na moją stronę, lecz tam jak klikam na odpowiednie linki do komponentów nawet wewnątrz systemu Jooma (np. artykuły) od razu przechodzi na nazwę serwera nazwadomeny.nazwa.pl omijając domenę właściwą.

    W pliku configuration.php nie mam żadnej z takich pozycji jakie zostały podane na forum w tym temacie. Nie mam pojęcia jak dokonać konfiguracji. Proszę o pomoc, jeśli potrzeba prześlę niezbędne informacje.

    Maciej.

  4. #23
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Po pierwsze nie uzywamy staroci z numerkiem 4 gdy jest juz 5. A co do serwerów nazwa - jest o tym kilka wątków - odszukaj.

  5. #24
    omiot
    Gość

    Proszę o wypowiedzi związane z tematem.

    Popracuj nad bystrością inkos. To jest właśnie jeden z wątków który odszukałem. Niestety na forum nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a zagadnienie tego tematu jest najbliższe treścią.

    Stąd dołączyłem się do dyskusji. Uznałem, że zakładanie nowego tematu nie ma sensu.

    Jeżeli nie jesteś w stanie pomóc to nie nabijaj postów przy pomocy swojej prostoty.

    Dokonałem aktualizacji do wersji 1.5.5. Problem dalej pozostaje nierozwiązany.

    Maciej.

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tak czy owak nie sposób bawić się w zgadywanki. Gdy w szukajkę forum wrzucisz nazwa.pl pojawi się 299 postów związanych z problemami na tym serwerze. Może warto przejrzeć 3-4 ostatnie strony?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    omiot
    Gość
    To nie jest problem serwera nazwa. Nabijanie postów na tym forum to rutyna, nawet przez administratora. Gościu przeczytałeś w ogóle to co napisałem uprzednio?

    Problem leży we wpisach w joomla odpowiedzialnych za "przyswojenie" domeny.
    Takich jak $mosConfig_absolute_path itd.

    Z tego tematu jasno wynika, że te wpisy powinny znajdować się w pliku konfiguracyjnym.

    Problem w tym, że ja takich wpisów znaleźć nie mogę. Po prostu ich nie ma w pliku konfiguracyjnym w joomli 1.5.5 i dlatego poprosiłem o pomoc.

    Już nie błaznuj z doszukiwaniem sie problemów z ustawieniami z nazwie. Komu jak komu ale, żeby administratorowi nie wypada pisanie takich głupot.

    Przeczytałem wystarczająco dużo postów na tym forum, żeby posunąć się o stwierdzenie "kwas" z masowym czytanie postów na nazwa. Litości.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •