Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0
Wyniki 1 do 10 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

    Nowe wydanie oznaczyłem jako wersję 2.0 przede wszystkim z uwagi na zmianę licencji na jakiej chciałbym aby był rozpowszechniany komponent – Licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach.
    W szczególności skutkuje to ograniczeniem wykorzystywania komponentu do celów niekomercyjnych.
    Zatem jeżeli ktoś chciałby dokonać aktualizacji z wersji 1.1. musi się liczyć z akceptacją nowych warunków użytkowania komponentu.
    Ale sama zmiana licencji nie jest powodem nowego wydania.
    Główne opcje jakie zaimplementowano w nowej wersji:
    - dodano panel do wprowadzania frekwencji uczniów oraz przedstawiania statystyk frekwencji ułatwiających wypełnianie tradycyjnego dziennika szkolnego.
    - udostępniono nowy panel do wpisywania uczniom uwag oraz ocen z zachowania
    - w menu dodano nowe opcje, ułatwiające poruszanie się po poszczególnych panelach komponentu.
    - poprawiono błędy związane z drukowaniem w kodowaniu utf
    - uzupełniono instrukcję użytkowania komponentu w panelu pomocy
    - dodatkowo w znacznym stopniu zoptymalizowano kod skryptu.

    Założyłem nowy temat aby ewentualne problemy zgłaszać w tym wątku - niestety nie będę już modyfikował i poprawiał komponentu w wersji 1.1.

    edit [16.04.2008]:
    Wersja komponentu przeznaczona dla Joomla 1.0.x
    Przygotowałem kolejną wersję komponentu, którą oznaczyłem jako 2.1beta (nie do końca przetestowałem komponent w przypadku aktualizacji z wcześniejszych wersji).
    W nowej wersji dokonano następujących zmian:
    - wprowadzono nowy panel umożliwiający porównanie i podgląd danych statystycznych
    poszczególnych klas w zakresie średniej ocen i frekwencji
    - dodano opcję statystyki liczby odwiedzin uczniów i rodziców do indywidualnej karty ucznia
    - w panelu frekwencji dodano możliwość odznaczenia pojedynczej lekcji jako nieprzeprowadzonej
    - zmieniono strukturę plików komponentu - w przypadku aktualizacji zalecane jest skorzystanie
    z paczki instalacyjnej UPDATE

    edit [02.01.2010]
    Wersja komponentu przeznaczona dla Joomla 1.5.x

    Proponuję aktualizację komponentu do wersji 2.5
    Nowa wersja nie wprowadza znacznych zmian w komponencie, poprawiono głównie zgłoszone błędy dotyczące m.in. logowania do komponentu od strony frontowej oraz dodano możliwość definiowania koloru i wagi ocen oraz wprowadzono średnią ważoną ocen z opcją włączenia/wyłączenia na indywidualnej karcie ucznia.
    W przypadku aktualizacji proszę postępować wg instrukcji zawartej w pliku UPDATE.php

    Niestety nie przygotowałem skryptu aktualizacyjnego z komponentu w wersji dla joomla 1.0.x do wersji dla joomla 1.5.x

    Opisane wyżej paczki instalacyjne komponentu: (zawierają poprawki publikowane w tym temacie)
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez R&R : 02-01-2010 20:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •