Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 11
Strona 11 z 55 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Wyniki 101 do 110 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #101
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Uwagi!!!

    Testując wersję 2.1b BS nasunęły mi się pewne spostrzeżenia. Otóż w większości szkół zapewne publikowaniem ocen uczniów będą zajmowali się tylko wychowawcy, czyli obarczenie ich dodatkowo obowiązkiem uzupełniania frekwencji, będzie dla nich bardzo pracochłonne. Moim zdaniem w zupełności wystarczyłoby uzupełnianie nieobecności w postaci miesięcznej np. wrzesień (ilość godzin uspr,. nieuspr., spóźnień). Fajnie by było, gdyby istniała możliwość wyłączenia frekwencji w widoku dla rodzica. Wychowawca mógłby info o frekwencji przekazać w ogłoszeniach. Ale tak poza tym komponent jest naprawdę super.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #102
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Qtuzow Zobacz wiadomość
    Czy mógłbym skrócić info: Copyright © 2007 - 2008 BasicSchool Component do postaci © 2007 - 2008 BasicSchool albo © BasicSchool?
    Możesz - jednak proszę zostawić nazwę BasicSchool
    Cytat Wysłane przez Qtuzow Zobacz wiadomość
    Testując wersję 2.1b BS nasunęły mi się pewne spostrzeżenia. Otóż w większości szkół zapewne publikowaniem ocen uczniów będą zajmowali się tylko wychowawcy, czyli obarczenie ich dodatkowo obowiązkiem uzupełniania frekwencji, będzie dla nich bardzo pracochłonne. Moim zdaniem w zupełności wystarczyłoby uzupełnianie nieobecności w postaci miesięcznej np. wrzesień (ilość godzin uspr,. nieuspr., spóźnień). Fajnie by było, gdyby istniała możliwość wyłączenia frekwencji w widoku dla rodzica. Wychowawca mógłby info o frekwencji przekazać w ogłoszeniach.
    Włączę taką możliwość do kolejnej wersji komponentu

  4. #103
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Nawigacja po tabeli wpisywania ocen

    W pomocy jest napisane, że można poruszać się po tabeli do wpisywania ocen za pomocą strzałek. U mnie to nie działa. Sprawdzałem w różnych przeglądarkach pod różnymi systemami.
    1. Czy gdzie indziej to działa?
    2. Jaka może być przyczyna nie działania?
    3. Czy można dodać <enter> do "schodzenia" w tabeli na dół?

    Pkt.3 bardzo przyspieszy pracę z kolumnami ocen (np. sprawdziany) przy wykorzystaniu klawiatury numerycznej.

    Na koniec witam wszystkich serdecznie, bo pierwszy raz się odezwałem.

  5. #104
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nepcior Zobacz wiadomość
    ...
    1. Czy gdzie indziej to działa?
    ...
    Działa a mam XP i Firefox-a

  6. #105
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nepcior Zobacz wiadomość
    W pomocy jest napisane, że można poruszać się po tabeli do wpisywania ocen za pomocą strzałek. U mnie to nie działa. Sprawdzałem w różnych przeglądarkach pod różnymi systemami.
    1. Czy gdzie indziej to działa?
    2. Jaka może być przyczyna nie działania?
    3. Czy można dodać <enter> do "schodzenia" w tabeli na dół?

    Pkt.3 bardzo przyspieszy pracę z kolumnami ocen (np. sprawdziany) przy wykorzystaniu klawiatury numerycznej.
    Dziwna sprawa, testując komponent sprawdzałem działanie wprowadzania ocen na ie, operze i firefox'ie. Poza tym w tej sprawie jesteś pierwszą osobą zgłaszającą taki błąd. Czy nie miałeś może problemów z instalacją lub aktualizacją komponentu? czy może w przeglądarce masz zablokowane działanie javascript lub wykorzystujesz jakiś inny program blokujący jego działanie?
    Odnośnie 'entera' - rzeczywiście godne uwagi, możliwe że włączę taką opcję do komponentu.

  7. #106
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich :-)
    Zauważyłem coś takiego: nauczyciel dodany do grupy 'manager' po zalogowaniu od strony frontowej posiada uprawnienia do edycji i pisania artykułów opublikowanych na stronie.
    Proszę o informacje czy można by to zablokować?

  8. #107
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A nauczyciel to widocznie nieodpowiedzialny typek, któremu można dać dostęp do zaplecza, gdzie ma prawa operatora (manager), a więc może także edytować artykuły, a nawet pozycje menu, ale nie można mu zaufać?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #108
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A nauczyciel to widocznie nieodpowiedzialny typek, któremu można dać dostęp do zaplecza, gdzie ma prawa operatora (manager), a więc może także edytować artykuły, a nawet pozycje menu, ale nie można mu zaufać?
    Witam :-)
    U mnie użytkownik z grupy menager po zalogowaniu ma dostęp tylko do komponentu BasicSchool (wskazówki jak to zrobić są na forum i w pomocy componentu).
    Pytam tylko czy jest możliwe zablokowanie edycji artykułów od strony frontowej dla grupy manager, nie wnoszę żadnych uwag do nauczycieli - sam nim jestem ;-). Jeżeli kogoś uraziłem - przepraszam...

    Tak czy inaczej dziękuję za kawał dobrej roboty tym, którzy pracują nad komponentem.

  10. #109
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie uraziłeś, acz zaskakuje mnie i dziwi sytuacja, w której w witrynie szkoły, działającej na joomla, wręcz idealnym narzędziu do zespołowego redagowania witryny, ci, którzy owego zespołu powinni być trzonem, są uznawani za niebezpiecznych!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #110
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Dziwna sprawa, testując komponent sprawdzałem działanie wprowadzania ocen na ie, operze i firefox'ie. Poza tym w tej sprawie jesteś pierwszą osobą zgłaszającą taki błąd. Czy nie miałeś może problemów z instalacją lub aktualizacją komponentu? czy może w przeglądarce masz zablokowane działanie javascript lub wykorzystujesz jakiś inny program blokujący jego działanie?

    Nie mam żadnych blokad javascript. Testowałem na Windows98/IE,Firefox,Opera; Ubuntu/Firefox. Jeszcze sprawdzę na Vista/IE.

    No i sprawdziłem jeszcze: XP/IE,Firefox Vista/IE

    Jak rozumiem javascript obsługuje tę nawigację po tabelce... czyli raczej strona przeglądarki, a nie serwera?

    Jakoś mi się nauswa, że to coś gdzieś raczej od strony serwera - po tylu testach wynika, że to nie jest zależne od przeglądarki. Jeśli chodzi o jakieś błędy, czy kłopoty przy instalacji komponentu, to nie przypominam sobie, żeby coś takiego zaistniało...
    Ostanio edytowane przez nepcior : 25-09-2008 14:44 Powód: dodatkowe testy

Strona 11 z 55 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •