Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 13
Strona 13 z 55 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Wyniki 121 do 130 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #121
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    W pomocy komponentu jest napisane coś takiego
    Może to pomoże.
    No już się biłem w piersi powyżej na ten temat. ;) Ale dzięki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #122
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Jeszcze jedno pytanko.

    Jak poprawnie zapisać frekwencję, jeśli mam podział na grupy i tylko jedna grupa ma zajęcia a druga w tym czasie ma wolne (tj. np. przychodzi o godzinę później do szkoły). Czy w planie lekcji mam wpisać "angielski / byle-co" i potem we frekwencji wykreślić "byle-co"? Czy jest jakiś mądrzejszy sposób? Bo jeśli w planie lekcji jest wpisane "angielski /" (czyli angielski łamane na <nic>) to tak źle liczy.

    PS. Jak się podoba liczba spóźnień? Patrzył już ktoś?

  4. #123
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nepcior Zobacz wiadomość
    Jak poprawnie zapisać frekwencję, jeśli mam podział na grupy i tylko jedna grupa ma zajęcia a druga w tym czasie ma wolne (tj. np. przychodzi o godzinę później do szkoły). Czy w planie lekcji mam wpisać "angielski / byle-co" i potem we frekwencji wykreślić "byle-co"? Czy jest jakiś mądrzejszy sposób? Bo jeśli w planie lekcji jest wpisane "angielski /" (czyli angielski łamane na <nic>) to tak źle liczy.
    Sprawdź "angielski /" bez nawet spacji po ukośniku przy budowaniu planu lekcji. Wtedy nie powinien we frekwencji pokazać budki przy tej godzinie.

  5. #124
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Sprawdź "angielski /" bez nawet spacji po ukośniku przy budowaniu planu lekcji. Wtedy nie powinien we frekwencji pokazać budki przy tej godzinie.
    No i o to chodziło - dzięki. Ale pasowałoby w takim razie ustawić w kodzie czyszczenie białych znaków przed lub po "/", to by tę niedogodność usunęło. Jak mnie najdzie to przepiszę. ;)
    Dalej problem:
    W warunkach laboratoryjnych działa mi nawigacja strzałkami itp. na standardowej templatce we wpisywaniu ocen, a już na serwerze gdzie mam Joomle! produkcyjną nie działa nawet na standardowej templatce - a myślałem, że to jest jedyna przyczyna, tak jak pisałem wcześniej...
    Ma ktoś pomysł co może być winne? Co ma do tego wersja PHP, MySQL, albo Apache? To wszystko jest obsługiwane przecież przez javascript, a to sprawa przeglądarki? Albo chodziaż jak to zdebugować, żeby się gdzieś przyjrzeć o co i gdzie chodzi?

  6. #125
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nepcior Zobacz wiadomość
    PS. Jak się podoba liczba spóźnień? Patrzył już ktoś?
    Tak. Jak dla mnie super. Powodzenia.

  7. #126
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nepcior Zobacz wiadomość
    ...Dalej problem:
    W warunkach laboratoryjnych działa mi nawigacja strzałkami itp. na standardowej templatce we wpisywaniu ocen, a już na serwerze gdzie mam Joomle! produkcyjną nie działa nawet na standardowej templatce - a myślałem, że to jest jedyna przyczyna, tak jak pisałem wcześniej...
    Ma ktoś pomysł co może być winne? Co ma do tego wersja PHP, MySQL, albo Apache? To wszystko jest obsługiwane przecież przez javascript, a to sprawa przeglądarki? Albo chodziaż jak to zdebugować, żeby się gdzieś przyjrzeć o co i gdzie chodzi?
    Wersje php i mysql nie mają w tym przypadku znaczenia - sprawa musi dotyczyć samej joomli a raczej dodatkowo zainstalowanych komponentów, które może wykorzystują podobne nazwy funkcji. sprawdź czy przy generowaniu tego arkusza przeglądarka nie zgłasza błędów javascripts

  8. #127
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Wersje php i mysql nie mają w tym przypadku znaczenia - sprawa musi dotyczyć samej joomli a raczej dodatkowo zainstalowanych komponentów, które może wykorzystują podobne nazwy funkcji. sprawdź czy przy generowaniu tego arkusza przeglądarka nie zgłasza błędów javascripts
    Sprawdziłem. Zgłasza.
    I naprawiłem.
    Teraz wszystko działa na każdej templatce na każdym serwerze.
    Problem tkwi w stałych tekstowych definiowanych w plikach językowych. Nie pamiętam teraz, która to była, ale chodziło o alert przy wpisywaniu ocen - otóż w tej stałej masz umieszczony znak + , czyli operator na stringach w javascripcie i od niego zaczyna się ciąg znakowy aż do końca przetwarzanego pliku bs.jscripts.php i żadna funkcja, która jest dalej nie jest ładowana, bo javascript myśli, że to cały czas ten string.
    Teraz to się zastanawiam jakim cudem z tym + działa mi to na standardowej templatce u mnie w "laboratorium".
    W każdym razie po wyrzuceniu tego plusa wszystko działa na każdej templatce.
    Nie wklejam poprawionych załączników, bo to aż szkoda miejsca na serwerze na tyle ;)
    Aaaa... i dodałem jeszcze do markallow w bs.jscripts.php możliwość wpisywania 0 (zero - sam tak wstawiam, jak kogoś nie ma np na sprawdzianie) oraz bz (brak zadania/zeszytu - u nas tak nauczyciele piszą w dzienniku). Tego też nie załączam.

    Jak napiszę export danych do jakiegoś XML'a (np do akrusza ODF), to wkleję wszystko razem w postaci instalki komponentu.
    A taki eksport mi jest potrzebny do drukowania świadectw na koniec roku, żeby wychowawcy nie przepisywali drugi raz tego samego... kolejny motywator, żeby używać BasicSchool.

  9. #128
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2008
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Export danych do ODS - Etap 1

    Jak do tej pory zdążyłem tylko zrobić bibliotekę, która z tablicy dwuwymiarowej tworzy plik arkusza.ods. Biblioteka do pobrania w załączniku - razem z przykładem wykorzystania. Aha - biblioteka wykorzystuje klasę DOMDocument, więc zdaje się, że potrzebuje PHP5.
    Teraz wystarczy przerobić np. "Podgląd wszystkich ocen" w taki sposób, żeby nie wyświetlał tabel na ekranie tylko tworzył z nich tablice i potem wykorzystując moją bibliotekę zwracał do pobrania gotowy plik arkusza; i zrobić z tego nowy element BasicSchool o nazwie np. "Eksport danych". Ja ostatnio mam maławo czasu, ale do końca roku szkolnego to zorbię. ;)
    Załączone pliki Załączone pliki

  10. #129
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Zainstalowałem sobie własnie ten komponent jednak mam problem z rozpoczeciem roku. ciegle wyskakuje informacja ze błednie wprowadzam daty.
    Korzystałem z kalendarza jak i bez niego. Wpisywałem w formacie dd-mm-rr jak i rr-mm-dd i ciagle ten sam bład

  11. #130
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zip20 Zobacz wiadomość
    ... błednie wprowadzam daty.
    Korzystałem z kalendarza jak i bez niego. Wpisywałem w formacie dd-mm-rr jak i rr-mm-dd i ciagle ten sam bład
    Jeżeli korzysta się z kalendarza to raczej nie powinno być problemów. Daty wstawia się w formacie rrrr-mm-dd. Ale jeżeli daty wprowadzane z kalendarza też odrzuca...?

Strona 13 z 55 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •