Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 14
Strona 14 z 55 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Wyniki 131 do 140 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #131
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak wygladaja daty wpisywane z kalendarza, daje zatwierdz i otrzymuje komuikat ( wkleiłem na dole zdjecia )


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #132
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Udało się, kalendarz źle wstawia daty a ręcznie łatwo sie pomylić ;)

  4. #133
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jomla 1.0.15 PL (JALISO) z joomla.pl

    Następuje wylogowanie (INVALID SESION).

    Będąc zalogowanym jako admin, przy "zablokowanym" froncie (prace konserwacyjne) - po kliknięciu w BSchool wchodzimy, ale kolejna czynność już zrywa sesję ?

    Czy ktoś miał takie cudo ? Jakieś pomysły - propozycje ?

  5. #134
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sez Zobacz wiadomość
    Jomla 1.0.15 PL (JALISO) z joomla.pl

    Następuje wylogowanie (INVALID SESION).

    Będąc zalogowanym jako admin, przy "zablokowanym" froncie (prace konserwacyjne) - po kliknięciu w BSchool wchodzimy, ale kolejna czynność już zrywa sesję ?

    Czy ktoś miał takie cudo ? Jakieś pomysły - propozycje ?
    Czy na pewno jest to związane z wyłączonym frontem? tzn. czy przy włączonym froncie nie ma problemów i czy sprawa dotyczy wszystkich paneli komponentu?
    Przetestowałem komponent na wersji joomla 1.0.15 i nie stwierdziłem takiego problemu, natomiast ktoś zgłaszał sprawę z wylogowaniem z administracji joomla i zdaje się że było to związane z ograniczeniami serwera dotyczącymi zmiennych w php - problem pojawiał się w panelu wpisywania ocen.

  6. #135
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam dwa pytania / sugestie odnośnie wspaniałego komponentu BasicSchool.
    1. dodawanie informacji za co wystawiana jest ocena (dyktando, praca domowa itp.).
    2. ocena semestralna dla klas 1-3 jest opisowa. można to rozwiązać na dwa sposoby: Dodać nową pozycję ocena opisowa i nową zakładkę dostępną z frontendu lub prostsze - umożliwić pobieranie plików doc/pdf z oceną.

  7. #136
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Czy na pewno jest to związane z wyłączonym frontem? tzn. czy przy włączonym froncie nie ma problemów i czy sprawa dotyczy wszystkich paneli komponentu?
    Przetestowałem komponent na wersji joomla 1.0.15 i nie stwierdziłem takiego problemu, natomiast ktoś zgłaszał sprawę z wylogowaniem z administracji joomla i zdaje się że było to związane z ograniczeniami serwera dotyczącymi zmiennych w php - problem pojawiał się w panelu wpisywania ocen.
    W zasadzie na tym etapie co jestem w tworzeniu strony klasy, to na razie problem z wylogowaniem gdy FRONT OFF-LINE. W panelu Administracyjnym, gdy się nie działa na od tyłu wszystko działa na razie OK.
    Czyli objaw jest taki, że będąc zalogowanym jako admin spokojnie pracuje od "tyłu". Jednak gdy tylko próbuję coś sprawdzić od frontu po każdej akcji następuje wylogowanie.
    Gdy loguję się od frontu jako admin - nie ma tego objawu.

    Właściwie nie wiem gdzie leży wina, czy po stronie BS, serwera, czy Joomli. Wszelkie poprawki z INVALID SESSION jakie znalazłem nie mają wpływu na ten mankament ?
    Co do ustawień serwera - sprawę próbuję "rozgryźć"

    Dzięki za zainteresowanie - jak coś komus przyjdzie do głowy ... to polecam się pamięci ;)

  8. #137
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-03-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm - a co z klasami I-III ;)
    Szczególnie o oceny chodzi

  9. #138
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sez Zobacz wiadomość
    hmm - a co z klasami I-III ;)
    Szczególnie o oceny chodzi
    A o które oceny? Cząstkowe czy semestralne? Zależy też jaką formę mają oceny w szkole. Jeśli są to np. literki, to jest to do załatwienia. Ja znalazłem odpowiedzialne za to wpisy w pliku bs.jscripts.php. Większy problem jest z opisowymi ocenami semestralnymi. A może Ty masz jakiś pomysł na rozwiązanie tego?

  10. #139
    Debiutant
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich
    Jak można usunąć ucznia z danej klasy w przypadku gdy uczeń wyprowadził się chodzi mi o to aby policzona była prawidłowa frekwencja np do 20.10 stan klasy był 24 uczniów od 21.10 23
    Dziękuję

  11. #140
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ukasz94 Zobacz wiadomość
    Witam wszystkich
    Jak można usunąć ucznia z danej klasy w przypadku gdy uczeń wyprowadził się chodzi mi o to aby policzona była prawidłowa frekwencja np do 20.10 stan klasy był 24 uczniów od 21.10 23
    Dziękuję
    Niestety nie przewidziałem takiej opcji, rzeczywiście po usunięciu ucznia w ciągu roku szkolnego frekwencja klasy będzie wyliczana nieprawidłowo.
    Jestem w trakcie realizacji komponentu dla joomla 1.5 i właściwie prawie wszystko trza budować od początku i z pewnością uwzględnię taki przypadek w komponencie.

Strona 14 z 55 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •